خطوط هوایی استرالیا ادعا می کنند پرداخت غرامت به مسافران برای تاخیر یا لغو پروازها باعث افزایش قیمت می شود | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خطوط هوایی استرالیا در برابر درخواست‌ها برای قوانین جدیدی که آنها را مجبور به پرداخت غرامت نقدی به مسافرانی که پروازهایشان با تأخیر یا لغو شده است، مخالفت می‌کنند و ادعا می‌کنند که این شرکت‌ها را مجبور می‌کند پیشگیرانه نرخ بلیت هواپیما را برای تأمین مالی پرداخت‌ها افزایش دهند.

این مقاومت به دنبال این است که کمیسیون رقابت و مصرف‌کننده استرالیا، انتخاب مدافع مصرف‌کننده و اتحادیه وکلای استرالیا، همگی به طور جداگانه چشم‌انداز یک طرح غرامت برای مهار تغییر خودسرانه برنامه‌های خطوط هوایی را مطرح می‌کنند، چرا که دولت کاغذ سفید هوانوردی خود را در نظر می‌گیرد.

طرفداران چنین طرحی ادعا می کنند که قوانین استرالیا “از بقیه دنیا عقب است” و به طرح غرامت مسافران هوایی اتحادیه اروپا به عنوان راه حل اشاره می کنند.

طرح اتحادیه اروپا شامل مبالغ تعیین شده ای بین 250 تا 600 یورو به عنوان غرامت به ازای هر مسافر در صورت تاخیر در رسیدن پرواز بیش از سه ساعت است که مقدار آن به مسافت سفر بستگی دارد.

برای تاخیرها و کنسلی های طولانی تر، مسافران می توانند بازپرداخت را انتخاب کنند که باید ظرف هفت روز بازپرداخت شود. این طرح فقط تأخیرهای ناشی از خطوط هوایی را پوشش می‌دهد و برای دلایل خارج از کنترل آنها مانند آب و هوا اعمال نمی‌شود.

با این حال، خطوط هوایی کانتاس، جت استار، ویرجین استرالیا، بونزا و رکس از فراخوانی برای چنین طرحی در استرالیا پشتیبانی نکرده اند.

جان شارپ، معاون رکس، به آبان نیوز استرالیا گفت که یک طرح غرامت می تواند خطوط هوایی را مجبور به افزایش کرایه هواپیما کند.

او گفت: «شرکت‌های هواپیمایی در صورت لغو یا تأخیر پرواز، غرامت پرداخت می‌کنند – برای برخی از افراد ممکن است جذابیت داشته باشد، اما مانند همه چیز در زندگی، هیچ چیز به این سادگی که به نظر می‌رسد نیست».

نگرانی من در مورد همه این موارد این است که با تماشای آنچه در اروپا اتفاق افتاده است، اگر مراقب نباشید می توانید هزینه سفر هوایی را افزایش دهید و مصرف کنندگان را جریمه کنید، زیرا خطوط هوایی هزینه غرامت را در بلیط استاندارد خود لحاظ می کنند. شارپ گفت.

در پاسخ به ادعای شارپ، جودی برد، کارشناس سفر انتخاب، به آبان نیوز استرالیا گفت: “وقتی آنها می گویند که باید افزایش قیمت ها را منتقل کنند – اگر ما چیزی شبیه به طرح اتحادیه اروپا در اینجا داشتیم، خوب، تحت این طرح شما پولی نمی پردازید. غرامت تا زمانی که سه ساعت تاخیر وجود داشته باشد.

بنابراین آنچه خطوط هوایی به آن اشاره می‌کنند این است که اگر می‌خواهید پروازها در عرض سه ساعت از زمان برنامه‌ریزی شده به مقصد برسند، باید پول بیشتری بپردازید، و من فکر می‌کنم استرالیایی‌ها در حال حاضر به اندازه‌ای پرداخت می‌کنند که کرایه‌های هوایی خود را در عرض سه ساعت از زمان تعیین شده به مقصد برسانند. آنها برنامه ریزی شده اند.» برد گفت.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

برد قبلاً پیشنهاد کرده بود که چنین طرح جبرانی می‌تواند به خطوط هوایی کوچک‌تر از جمله رکس و بونزا کمک کند، آنها شکایت دارند که خطوط هوایی بزرگ‌تر در فرودگاه‌هایی مانند سیدنی، جایی که قانون تعداد برخاست‌ها و فرودها را محدود می‌کند، شکایت دارند.

شرکت‌های هواپیمایی با برنامه‌ریزی پروازهای بیشتری نسبت به آنچه که قصد انجام آن را دارند و لغو برخی از آنها در آخرین لحظه، همچنان جایگاه‌هایی را تحت سیستم «استفاده از آن یا از دست دادن آن» حفظ می‌کنند و می‌توانند از دسترسی رقبا به آنها جلوگیری کنند.

با این حال، شارپ گفت که یک طرح غرامت ممکن است برای بازدارندگی خطوط هوایی بزرگتر از رفتار ادعایی آنها کافی نباشد.

شارپ می‌گوید: «گاهی اوقات طرح جبران خسارت برای مسافران ممکن است چیزی باشد که شرکت هواپیمایی مانند کانتاس فکر می‌کند بهای منصفانه‌ای برای جلوگیری از رقابت است.

تیم جردن، مدیر اجرایی Bonza، گفت: “ما طرفدار این نیستیم که این طرح به عنوان راه حلی برای چالش اسلات سیدنی راهی استرالیا شود – بلکه طرفدار تغییر “استفاده از آن یا از دست دادن” فعلی هستیم. رویکرد.”

هنگامی که از او پرسیده شد که آیا کانتاس از طرح جبران خسارت مسافران حمایت می کند، یک سخنگوی گفت: “استرالیا قوانین قوی مصرف کننده و چارچوب دقیقی برای حمایت از مصرف کننده دارد و ACCC تحت این قوانین دارای اختیارات قابل توجهی است که در صورت نگرانی از استفاده از آنها دریغ نمی کند.”

سخنگوی کانتاس قبلاً بازپرداخت و اعتبار پرواز را برای پروازهای لغو شده ارائه کرده است و افزود: “ما یک سازمان مشتری محور هستیم که در یک محیط رقابتی بسیار رقابتی فعالیت می کنیم و به دنبال آن هستیم که از تعهدات قراردادی و نظارتی خود برای کمک به مشتریان فراتر برویم.”

به نوبه خود، ACCC در مقاله ارسالی خود در زمینه حمل و نقل هوایی که در آن طرح جبران خسارت مسافران هوایی اتحادیه اروپا را مطرح کرده است، خاطرنشان کرد که در حالی که قانون مصرف کننده استرالیا خطوط هوایی را ملزم می کند خدمات را در مدت زمان معقول ارائه دهند و در صورت عدم ارائه خدمات بازپرداخت یا جایگزینی ارائه دهند. نه، قوانین قوی تری لازم است.

ACCC گفت: «در حال حاضر، در ACL انگیزه‌های کمی برای کسب‌وکارها وجود دارد تا از تعهدات تضمین مصرف‌کننده خود پیروی کنند.

هنگامی که از او پرسیده شد که آیا Jetstar از یک طرح غرامت حمایت می کند، یک سخنگوی به طور مستقیم به این سوال پاسخ نداد، اما گفت که شرکت هواپیمایی تعهدات و رعایت خود تحت ACL را بسیار جدی می گیرد.

سخنگوی ویرجین استرالیا نیز از پرداختن مستقیم به این سوال خودداری کرد، اما به آبان نیوز استرالیا گفت که این شرکت هواپیمایی سیاستی دارد که غرامتی را که به مسافرانی که پروازهایشان با تاخیر یا لغو شده است را تعیین می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …