“زمان ترسناکی است”: الکس گود پس از یک سال نگران کننده در مقام برتری قرار گرفت | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آالکس گود پس از 15 سال به عنوان بازیکن ساراسنس، راگبی برتر را از درون می شناسد. او در سن 35 سالگی نیز جزو معتبرترین و فهیم ترین صداهای لیگ است. بر این اساس، ارزیابی صریح او از کمپین 2022-23 تا به امروز طنین واقعی دارد. گود به آرامی می گوید: «فصل نگران کننده ای بود. “وقتی از معیشت خود مطمئن نیستید … فکر می کنم زمان بسیار ترسناکی است.”

گود که در آستانه بازی نیمه نهایی تیمش مقابل نورثهمپتون در استادیوم استون ایکس صحبت می‌کند، کمتر به باشگاه خودش اشاره می‌کند، در دوران بزرگی که پس از دستمزدهای مستند خود، به طور کلی به بازی داخلی بازگشته است. هیچ بازیکنی در کشور نیست که نابودی ورسستر و واسپ ها را بدون لرزش غیرارادی تماشا کرده باشد و با ابرهای تاریک مالی هنوز بر فراز ایرلندی لندن آویزان شده است، حتی هیجان انگیزترین مسابقات قهرمانی هم نمی تواند همه غم و اندوه را از بین ببرد. بازیکنان، مانند اغلب اوقات، خود را در میانه راه می یابند.

گود را بگیر در گرگ و میش یک دوران حرفه ای خوب، رسیدن به یک فینال دیگر تویکنهام معنای زیادی خواهد داشت، اما به شرطی که بازی گسترده تر نیز بتواند خود را از مشکلات کنونی رهایی بخشد.

مردی که بیش از 350 بازی را با پیراهن ساری انجام داده است، می‌گوید: “مایه شرمساری است، زیرا در واقع برخی از بهترین راگبی‌های هجومی در لیگ برتر که تا به حال دیده‌ایم وجود داشته است.” رفت و آمد تیم‌هایی که در لیگ بالا و پایین می‌روند فوق‌العاده بوده و باید واقعاً هیجان‌انگیز باشد، اما فقط با نگرانی واقعی همراه است.

«دیدن هم تیمی‌های سابق یا افرادی که می‌شناسید واقعاً رنج می‌برند… ترس و اضطراب بسیاری از بازیکنان باید وحشتناک بوده باشد. شما امیدوارید که دوباره اینطور نشود [with London Irish] اما شما فقط نمی دانید و با شنیدن این چیزها از بدترین حالت می ترسید.

از این رو چرا گود صرفاً مشغول توانایی ساراسین برای انکار حمله تیغ تیز نورث همپتون در روز شنبه و رسیدن به هفتمین فینال داخلی خود در 10 فصل گذشته نیست. مانند بسیاری از همتایان خود، او به دنبال شتابی تازه و به دنبال شفافیت بیشتر از رهبران بازی است زیرا جزئیات دقیق توافقنامه جدید بازی حرفه ای در حال مذاکره است. گود می‌گوید: «احتمالاً کلید اصلی است.

زیرا در این صورت همه می توانند پشت راگبی لیگ برتر قرار بگیرند و از آن لذت ببرند. با این همه عدم اطمینان اطراف شما نمی توانید این کار را انجام دهید. من نمی توانم به جای دیگر بازیکنان ارشد صحبت کنم، اما در یک مقطع زمانی همه باید به اتاقی بیایند و راهی پیدا کنند. منظور من فقط راگبی لیگ برتر، اتحادیه بازیکنان راگبی و اتحادیه فوتبال راگبی نیست.

برخی از عوامل ارشد نیز باید در آنجا حضور داشته باشند. ایجنت ها شهرت بدی پیدا می کنند، اما می دانند که در قراردادها چه خبر است، آنها می دانند که باشگاه ها قرار است چه کاری انجام دهند و چگونه می توانند آن را جبران کنند. من فکر می کنم آنها مهم هستند. شما باید همه را در اتاق جمع کنید و بگویید: “چگونه در وسط یکدیگر را ملاقات کنیم تا نقطه مشترک پیدا کنیم؟”

گود در پیروزی 45-21 خود مقابل ایرلندی لندن در ماه گذشته برای تلاش ساراسینز پاس می دهد
گود برای تلاش ساراسنز در پیروزی 45-21 خود مقابل ایرلندی لندنی ماه گذشته سانتر می کند. عکس: Matt Impey/Shutterstock

از نظر گود، حکمرانی این ورزش نیز نیازمند یک بازنگری اساسی است. او می گوید: «شما به یک فرد مستقل نیاز دارید که لیگ برتر را اداره کند. “شما نمی توانید فقط صاحبان هر باشگاه را داشته باشید که نظرات خود را داشته باشند. سپس هیچ کاری انجام نمی شود. تیمی که می خواهد آن را به پایین ترین سطح برساند، تصمیم می گیرد که چه اتفاقی بیفتد و شما هرگز نمی توانید بازی را رشد دهید. بنابراین داشتن یک فرد مستقل مسئول راگبی لیگ برتر مهمترین چیز خواهد بود.

سپس وارد شوید و بررسی کنید که چگونه بازی را جلو ببریم. به طوری که ما یک بازی هیجان‌انگیز داریم، که مردم می‌خواهند بخشی از آن باشند، اما درام داشته باشد و به رفاه بازیکنان توجه کند.»

یکی از راه حل ها خیره شدن به صورت راگبی انگلیسی است. در زمین باید چند Goodes دیگر را شبیه سازی کند. حتی در اواسط 30 سالگی، او بازیکنی با مهارت های هنرمندانه برای روشن کردن هر بازی باقی می ماند. خارج از آن، بازی می تواند بدتر از گوش دادن به دفاع کناری باشد که در مورد روزهایی که این ورزش توسط افرادی به بازار عرضه می شد که ارزش تبلیغاتی را در افزایش علاقه خنثی با دامن زدن به رقابت بین باشگاه هایی مانند ساراسنس و نورثهمپتون می دانستند. گود عاشق “هوازی” بود که رویکرد ایجاد کرد و از مدیر اجرایی سابق ساراسنز، اد گریفیث، به عنوان مردی جلوتر از زمان خود یاد می کند.

«برخی از ایده‌های او بسیار دور از ذهن بود، اما برخی از آنها مورد توجه قرار گرفتند [in terms of] او می‌گوید: سعی می‌کنم نوآورتر باشم و طرفداران جوان‌تری را که قبلاً طرفدار نبوده‌اند جذب کنیم.

«آن بازی‌ها در ومبلی، چالش ضربدر، موسیقی… یادم می‌آید که او می‌گفت اگر گاوین هنسون امتیازی به ما بزند، پول آن‌ها را به طرفداران باث پس می‌دهد. به او گفتم: “دیوانه ای، به چه فکر می کنی؟” او پاسخ داد: “آیا می دانید واقعاً چند هوادار خارج از خانه می آیند؟ حدود چهار. این یک تبلیغ بزرگ است. چنین چیزهایی بسیار هوشمندانه و واقعی هستند.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این پرسش ناخوشایند دیگری را مطرح می‌کند: چه تعداد از بازیکنان نیمه‌نهایی امروز می‌توانند فوراً برای رهگذران معمولی در بارنت یا میل هیل شناسایی شوند؟ احتمالاً مارو ایتوجه و اوون فارل. کورتنی لاوز؟ لیگ برتر به دنبال راه هایی برای گسترش پایگاه هواداران خود است، اما در نهایت، این به بازی باشگاهی بستگی دارد که آنقدر جذاب باشد و آنقدر ارزش پولی داشته باشد که ترفندها اضافی شوند.

الکس لوزوفسکی، الکس گود، اوون فارل و مارو ایتوجه، بازیکنان راگبی ساراسنس.
هم تیمی های گودز ساری، اوون فارل (وسط) و مارو ایتوجه (سمت راست، فاصله) در میان تنها چهره های واقعی لیگ برتر هستند. عکس: رومن پروشو/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

این بازی خاص مانند یک نمونه بارز به نظر می رسد. اگر گروه حریف شروع به دیکته کردن شرایط در سه ماهه پایانی کند، نورثهمپتون برای تماشا می تواند درخشان باشد، اما نسبتاً متخلخل تر است. Saints باید روح پیروزی شکوهمند خود را در نیمه نهایی خارج از خانه در برابر همان حریفان دقیقاً یک دهه قبل به کار گیرند.

در غیر این صورت، ساریس دوست دارد دفاع را به حمله بی امان تبدیل کند و حاشیه نهایی می تواند قابل توجه باشد. این موقعیت‌ها همچنین تمایل دارند بهترین بازیکنان باتجربه‌ای مانند گود را به ارمغان بیاورند که یک سال دیگر با ساراسینز قرارداد امضا کرده است و از آن نوع نیست – به ویژه با الیوت دالی روی نیمکت – که روی زمین‌های خود بنشیند. “من را منفی خطاب کنید، اما وقتی نوبت به راگبی ناک اوت می شود، برنده شدن است… من یک برد کلاسیک 6-3 خواهم داشت.”

گود قبل از هر چیز یک رقیب است و ساری که در فینال سال گذشته با اختلاف اندکی شکست خورد، دیگر در مورد بردن جام ها دلسرد نیست.

«حدس می‌زنم وقتی جوان‌تر هستید، فکر می‌کنید این اتفاق خیلی زیاد خواهد افتاد. سپس به سن من می‌رسی و فکر می‌کنی: “آیا این آخرین فرصتی است که قرار است به دست بیاورم؟”” گود می‌گوید. شما می دانید که باید آنها را بگیرید. اگر فرصت بازی در فینال هیجان‌انگیز نیست، احتمالاً در کار اشتباهی هستید.»

با وجود همه چیزهای بد و زشت در بازی مدرن انگلیسی، هنوز مقداری گود برای تحسین کردن وجود دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …