دان فارل از وزیر بازرگانی چین دعوت می کند تا پس از نشست پکن از تاکستان خانواده SA بازدید کند | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دان فارل، وزیر بازرگانی استرالیا، پس از دیدار این زوج در پکن در جمعه شب، از وزیر بازرگانی چین دعوت کرده است تا از تاکستان خانواده‌اش در استرالیای جنوبی بازدید کند.

فارل پس از گفتگو با وانگ ونتائو در پکن گفت: «بسیار خوشحالم که تأیید می‌کنیم که توافق کرده‌ایم گفت‌وگو را تحت توافقنامه تجارت آزاد و دیگر پلتفرم‌ها برای حل مسائل باقی‌مانده خود افزایش دهیم».

فارل گفت که او همچنین از وانگ تضمین هایی دریافت کرده است که توافق اخیر برای بازنگری در تعرفه های چین بر جو استرالیا “روی مسیر” باقی مانده است.

پیش از این، در مراحل آغازین این نشست، فارل گفت که تعامل اقتصادی با چین “کمک بسیار مهمی به شکوفایی مردم استرالیا داشته است”. او گفت تجارت دو طرفه با چین “بسیار کمک” به مازاد ثبت شده در بودجه دولت استرالیا در روز سه شنبه داشته است.

فارل “رسما” وانگ را به استرالیا و به طور خاص به تاکستان خود در استرالیای جنوبی دعوت کرد.

“آیا می توانم به طور رسمی از شما دعوت کنم که به استرالیا و به ویژه به آدلاید در استرالیای جنوبی بیایید؟ سیدنی و ملبورن را فراموش کنید. به آدلاید بیایید و امیدوارم بتوانید بیایید و در تاکستان زیبای من در دره کلر در استرالیای جنوبی بمانید.

فارل بعداً گفت که وانگ دعوت برای بازدید از استرالیا را پذیرفته است.

آبان نیوز استرالیا می‌داند که مقامات هنوز برای دیدار با پنی ونگ، وزیر امور خارجه چین، کوین گانگ، به استرالیا سفر نمی‌کنند.

وزیر تجارت در ابتدای گفتگو با وانگ به این امکان اشاره کرد.

فارل گفت که گزارش های خبری مبنی بر آمدن وزیر امور خارجه چین به استرالیا را خوانده است (گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست پیشنهاد می کند که در ماه ژوئیه سفر کند) و او گفت که این بخشی از “الگوی خوب” است و وزیر بازرگانی نیز باید بیاید.

اما انتظار می‌رود که تنها پس از تایید جزئیات از سوی هر دو طرف، اطلاعیه‌ای در مورد دیدار کین منتشر شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه و تجارت اشاره کرد که استرالیا به دنبال پیشرفت بیشتر در مورد موضوعاتی مانند پرونده شهروندان بازداشت شده در چین، چنگ لی و یانگ هنجون است.

وزیر امور خارجه مشتاقانه منتظر فرصت بعدی برای دیدار با وزیر کین گنگ است. تعامل وزیران و پیشرفت در زمینه موانع تجاری و پرونده های استرالیایی های بازداشت شده در چین همگی برای یک رابطه دوجانبه باثبات مهم هستند.

فارل دومین وزیر دولت آلبانی است که پس از سفر ونگ به پکن در ماه دسامبر به چین سفر می کند.

در روز جمعه، فارل و وانگ ریاست گفتگوهای دوجانبه موسوم به کمیسیون مشترک اقتصادی وزیران را بر عهده داشتند – اولین باری که این گروه در شش سال گذشته ملاقات می کند.

وانگ در سخنان افتتاحیه گفت چین و استرالیا هر دو “کشورهای مهم” در منطقه هستند و همکاری با یکدیگر “در راستای منافع اساسی ما” است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او به فارل گفت که چین به نگرانی استرالیا در مورد مسائل تجاری اشاره کرده است. اما چین همچنین نگران بود که استرالیا با تجارت و محصولاتش “عادلانه و منصفانه رفتار کند”.

چین و استرالیا کشورهای مهمی در آسیا و اقیانوسیه هستند. وانگ گفت: ما تضاد منافع اساسی نداریم.

ما باید اختلافات و اختلافات خود را در دیدگاه ببینیم، روابط اقتصادی دوجانبه خود را بهبود بخشیده و حفظ کنیم.

این در راستای منافع اساسی ماست.»

سفیر چین در استرالیا، شیائو کیان، گفت که روابط تجاری “با یک دوره پنجره مهم روبرو است” و استدلال کرد که هر دو کشور باید “تلاش های مشترک برای تزریق عوامل مثبت بیشتری انجام دهند”.

شیائو در مصاحبه ای با روزنامه دولتی گلوبال تایمز تاکید کرد که چین “قاطعانه با گروه Aukus ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا مخالف است”.

شیائو همچنین از استرالیا خواست تا درباره وضعیت تایوان صحبت نکند، زیرا به گفته او “مرکز منافع اصلی چین” و “خط قرمز و خط پایانی است که نمی توان از آن عبور کرد”.

گلوبال تایمز در سرمقاله ای در آستانه نشست وزیران گفت که بهبود بیشتر روابط دوجانبه “نیازمند درک استرالیا است که چین شریک استرالیا است و تهدیدی امنیتی برای استرالیا ایجاد نکرده و نخواهد داشت.”

این سرمقاله از کانبرا خواست تا «نقطه ای عمل گرایانه در ایجاد تعادل در الزامات اقتصادی و سیاسی خود بیابد» و هشدار داد که «نقش دوگانه به عنوان دوست اقتصادی نزدیک چین و دشمن امنیتی استراتژیک» برای استرالیا غیرممکن است.

  • گزارش تکمیلی توسط تام مک ایلروی از استرالیای مالی ریویو و بن پکهام از استرالیایی، خبرنگاران تعیین شده استخر در این سفر

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …