برنامه ریزی کارگری “حق خاموش کردن” برای کارگران در صورت پیروزی در انتخابات عمومی | تعادل زندگی کاری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس گزارش‌ها، حزب کارگر در حال برنامه‌ریزی «حق خاموش کردن» برای کارگران در صورت کسب قدرت در انتخابات عمومی بعدی است.

این طرح که توسط آنجلا راینر، معاون رهبر حزب رهبری می‌شود، به این معنی است که روسا از تماس تلفنی یا ایمیلی با کارگران خارج از ساعات کاری محدود می‌شوند.

راینر، که وزیر امور خارجه در سایه حزب برای آینده شغلی نیز هست، به فایننشال تایمز گفت که «ایمیل‌ها و تماس‌های مداوم خارج از محل کار نباید یک هنجار باشد و به تعادل بین کار و زندگی برای بسیاری آسیب می‌زند».

او افزود: «ما با یادگیری از کشورهایی که در آن‌ها با موفقیت معرفی شده‌اند، به نحوه اجرای آن در عمل نگاه خواهیم کرد.

به نظر می رسد این پیشنهاد شبیه به قانون فرانسه است که در سال 2017 تصویب شد و برای مبارزه با فرهنگ کاری «همیشه فعال» طراحی شد که باعث می شد کارمندان در طول عصرها و آخر هفته ها با پیام ها و ایمیل ها غرق شوند.

FT گزارش می دهد که ظهور این سیاست یکی از بسیاری از مواردی است که بخشی از “معامله جدید کارگر برای کارگران” را تشکیل می دهد و در مانیفست انتخابات عمومی حزب قرار می گیرد.

همچنین بخشی از اصلاحات استخدامی ممنوعیت قراردادهای بحث برانگیز ساعت صفر توسط دولت آتی کارگر خواهد بود.

راینر قبل از سخنرانی خود در کنفرانس TUC اسکاتلند در داندی در ماه آوریل، گفت که حزب محافظه کار و حزب ملی اسکاتلند “در اجرای سرکوبی که وعده داده بودند شکست خورده اند” و حزب کارگر “قراردادهای ساعت صفر را ممنوع خواهد کرد، از حقوق در محل کار محافظت می کند و افزایش می دهد. استانداردها برای همه».

سیاست‌های دیگر شامل خلاص شدن از رویه «اخراج و استخدام مجدد» است، که در آن کارکنان رها می‌شوند و سپس با حقوق و شرایط بدتر استخدام می‌شوند.

حزب کارگر در نظرسنجی ها به طور قابل توجهی از حزب محافظه کار ریشی سوناک جلوتر است و انتظار می رود انتخابات عمومی در سال 2024 برگزار شود. این حزب مجموعه ای موفق از انتخابات محلی را پشت سر گذاشت که با از دست دادن نزدیک به 1000 عضو شورا، حزب محافظه کار به بزرگترین حزب در دولت محلی تبدیل شد.

علیرغم اینکه حزب کارگر در نظرسنجی‌های اخیر پیشی گرفته است، رهبر کیر استارمر قرار است روز شنبه به حزب خود بگوید که حزب کارگر باید دیدگاهی رادیکال را به رای دهندگان ارائه دهد که «بیشتر و عمیق‌تر» از دولت تونی بلر است.

او در این سخنرانی خواهد گفت که آنها با چالش مهم تری نسبت به زمانی که حزب کارگر در سال 1997 به قدرت رسیدند، به دلیل مشکلات فراوان ناشی از 13 سال حکومت حزب محافظه کار، روبرو هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …