پس از انقضای عنوان 42، مرز ایالات متحده جمعیت را می بیند، اما هرج و مرج را نمی بیند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مرز جنوبی ایالات متحده روز جمعه مملو از مهاجران بود، اما به دنبال لغو محدودیت‌های دوران همه‌گیری عنوان 42، پر هرج و مرج نبود. با این حال، مقامات دولت بایدن به چالش‌های دادگاه از سمت راست و چپ انتقاد کردند که به گفته آنها می‌تواند تلاش‌ها برای مقابله با سطوح بی‌سابقه گذرگاه‌های مرزی در روزها و هفته‌های آینده را تضعیف کند.

مهاجران همچنان به جستجوی پناهندگی در ایالات متحده در بخش های متعدد در سراسر مرز 2000 مایلی با مکزیک ادامه دادند، اگرچه مقامات گشت مرزی ایالات متحده و اپراتورهای پناهگاه ها گفتند که جریان مردم ناامید کمتر از آن چیزی است که آنها می ترسیدند تعداد افراد سفر کرده باشند. شمال از خانه های خود در هفته های اخیر.

حتی در حالی که آنها از افزایش کمتر از حد انتظار در روز جمعه ابراز آرامش کردند، مقامات دولتی در مورد احکام دادگاه که پیش‌بینی می‌کردند توانایی آن‌ها برای مقابله با آخرین افزایش ورودی‌ها را مختل می‌کند و منجر به ازدحام بیش از حد خطرناک در تأسیسات مرزی که از قبل مسدود شده بود، نگران بودند.

آلخاندرو ان. مایورکاس، وزیر امنیت داخلی، از حکم اواخر روز پنجشنبه یک قاضی فدرال در فلوریدا انتقاد کرد که این وزارتخانه را از آزادی مهاجران بدون اطلاع قبلی برای حضور در دادگاه مهاجرت منع می کرد، کاری که به گفته او به طور معمول توسط دولت های قبلی برای تسریع انجام می شد. روند و ازدحام بیش از حد را از بین ببرید. این حکم به درخواست دادستان کل جمهوری خواه فلوریدا صادر شد، که استدلال کرد که دولت نمی تواند به سادگی مهاجران را بدون دستور دادگاه به داخل کشور آزاد کند.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، این حکم را “خرابکاری، ناب و ساده” خواند.

مقامات همچنین از گروه‌های حقوق بشری انتقاد کردند که درست بعد از نیمه‌شب شکایتی را برای به چالش کشیدن قانون جدید دولت مبنی بر محدود کردن افراد واجد شرایط برای پناهندگی ارائه کردند. فعالان حقوق مهاجران روز جمعه قانون جدید را «ممنوعیت پناهندگی بایدن هریس» نامیدند و گفتند که این قانون آشکارا غیرقانونی است. اما مقامات دولتی گفتند که چالش های دادگاه فقط وضعیت را در مرز بدتر می کند.

Blas Nuñez-Neto، دستیار وزیر امور مرزی و سیاست مهاجرت در وزارت امنیت داخلی می گوید: «دعواهایی که ما صراحتاً از هر دو طرف با آن روبرو هستیم، واقعاً به وضوح نشان می دهد که سیستم مهاجرت ما چقدر اساساً شکسته است.

در واشنگتن، یک گروه دو حزبی از قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال ارائه راه حلی مصالحه‌آمیز بودند و روز جمعه لایحه‌ای را برای تمدید اختیارات دولت برای دو سال تمدید فوری مهاجرانی که قصد ورود غیرقانونی به کشور را دارند، ارائه کردند، دقیقاً مانند آنچه در طول همه‌گیری همه‌گیری می‌توانستند.

اما این لایحه به رهبری نمایندگان برایان فیتزپاتریک، جمهوری خواه پنسیلوانیا، و جرد گلدن، دموکرات مین، شانس کمی برای تبدیل شدن به قانون دارد. قبلاً توسط برخی دموکرات‌ها به‌عنوان بیش از حد سخت‌گیرانه و از سوی برخی جمهوری‌خواهان به‌عنوان کم کاری برای محدود کردن مهاجران از طرح ادعاهای بیهوده پناهندگی مورد انتقاد قرار گرفته است.

در امتداد مرز در روز جمعه، صحنه های کمی از جمعیت زیاد یا سرکش در گذرگاه های معمولی دیده می شد.

اما چند مقام ارشد دولت صبح جمعه در اظهارنظرهایی به خبرنگاران گفتند که همچنان انتظار دارند سطوح بی سابقه ای از گذرگاه های مرزی را در آنچه که آنها «انتقال دشوار» نامیدند که می تواند تا ماه های تابستان ادامه یابد، دارند.

حدود 10000 نفر روز پنجشنبه از مرز عبور کردند، تعداد زیادی از لحاظ تاریخی که شبکه دولت از تاسیسات گشت مرزی و همچنین پناهگاه های اداره شده توسط شهرها، گروه های غیرانتفاعی و کلیساها را تحت فشار قرار داد.

بر اساس داده های داخلی به دست آمده توسط نیویورک تایمز، تا اوایل صبح جمعه، گشت مرزی بیش از 24000 مهاجر را در بازداشت نگه داشته است. این بیش از یک روز معمولی در نوامبر سال گذشته است، زمانی که 12000 مهاجر در بازداشتگاه گشت مرزی و بیش از حداکثر ظرفیت آژانس بین 18000 تا 20000 نفر بودند.

در مک آلن، تگزاس، افزایشی که بسیاری انتظار داشتند در پل بین‌المللی مک آلن-هیدالگو، جایی که افسران گمرک و حفاظت مرزی در حال پردازش صف کوچکی از افرادی بودند که از رینوسا، مکزیک وارد ایالات متحده می‌شدند، که بسیاری از آنها گذرگاه‌های معمولی بودند، محقق نشد.

اولین گروهی که تسلیم مقامات شدند و درخواست پناهندگی کردند – ترکیبی از مردان، زنان و کودکان خردسال – دقایقی پس از انقضای عنوان 42 به بندر ورودی رسیدند. ردیفی از کامیون‌های پلیس ایالت تگزاس چند قدم از پل بین‌المللی دورتر شدند.

در ال پاسو، ده‌ها مهاجر در اطراف کلیسای قلب مقدس، یک مقصد استراحت که اوایل این هفته با حدود 2000 مهاجر غرق شده بود، جمع شده بودند. روز جمعه، عده‌ای توپ فوتبال را به جلو و عقب می‌کوبیدند و برخی دیگر با پشت به دیوار نشسته بودند و اطرافشان را پتوهای صلیب قرمز و کیسه‌های پلاستیکی غذا احاطه کرده بودند.

اپراتورهای پناهگاه گفتند که جمعیت تحت مراقبت آنها در روز جمعه کاهش یافته است، اما هنوز خیلی زود است که بگوییم در روزهای آینده چه اتفاقی می‌افتد، زیرا بیشتر افرادی که عبور می‌کردند هنوز در حال پردازش هستند. اما برخی پیش بینی کردند که ممکن است بدترین اتفاق گذشته باشد.

روبن گارسیا، مدیر سازمان خانه بشارت گفت: «تعداد افرادی که دیروز از رودخانه در طرف دیگر دیوار جمع آوری شدند، قابل توجه بود، اما تقریباً آن چیزی نبود که همه انتظار داشتند که باشد.» با گشت مرزی ایالات متحده برای مراقبت از مهاجران در شبکه ای از پناهگاه ها در منطقه ال پاسو هماهنگ می شود.

او گفت: «باید ببینیم در چند روز آینده چه اتفاقی می‌افتد. “متغیرهای زیادی وجود دارد.”

با وجود آرامش نسبی، مقامات گفتند که وضعیت در دو طرف مرز با ده ها هزار مهاجری که یا قبلاً وارد ایالات متحده شده اند یا به آنجا رفته اند، همچنان دشوار است. بحران‌های اقتصادی و سیاسی در کشورهای منطقه، مردم را به فرار از کشورهایشان در یک مهاجرت دسته‌جمعی سوق می‌دهد که به گفته کارشناسان، حدود 20 میلیون آواره در نیمکره را شامل می‌شود. این مهاجرت در حال حاضر خدمات پناهندگان را در سراسر منطقه و به ویژه در ایالات متحده تحت فشار قرار داده است.

مارسلو ابرارد، وزیر امور خارجه مکزیک، صبح جمعه توصیفی خوش بینانه از وضعیت ارائه کرد و گفت که مرز “آرام و عادی است، بدون ورود یا درگیری عمده”.

اما پیش‌بینی‌کنندگان هواشناسی پیش‌بینی کردند که در آخر هفته باران شدیدی در امتداد مرز وجود داشته باشد، با حفره‌های جدا شده تا 10 اینچ که می‌تواند منجر به سیل در امتداد ریو گراند شود، که بسیاری از مهاجران تلاش می‌کنند از آن عبور کنند. به گفته کارشناسان پیش‌بینی تگرگ و بادهای مخرب نیز می‌تواند برخی از این طوفان‌ها را همراهی کند و احتمال وقوع گردباد در روز شنبه نیز وجود دارد.

به طور خاص، آنها گفتند که پتانسیل سیل در امتداد ریو گراند از گذرگاه ایگل تا لاردو، تگزاس وجود دارد که به سطوحی می رسد که در طول چندین سال در آن قسمت از رودخانه دیده نمی شد.

در حالی که تمرکز روز جمعه بر جریان فوری مهاجران در مرز بود، مدافعان مهاجران و مقامات در واشنگتن درگیر بحث داغی در مورد اینکه چه سیاست‌های مهاجرتی را در درازمدت باید دنبال کنند، شدند.

بعد از ظهر جمعه، یک سری از گروه های حقوق بشری از دولت بایدن خواستند که اجرای قانون جدید پناهندگی خود را متوقف کند، که فرض می کند اکثر مهاجرانی که از طریق مکزیک وارد ایالات متحده می شوند، در صورت عدم عبور از بنادر رسمی، واجد شرایط پناهندگی نیستند.

کیکا ماتوس، رئیس مرکز ملی قانون مهاجرت، این سیاست را با سیاست های رئیس جمهور سابق دونالد جی. ترامپ مقایسه کرد و گفت که سیاست های جدید ناقض کنوانسیون های بین المللی حقوق بشر است.

او گفت: «دولت یک انتخاب عمدی برای محدود کردن شدید دسترسی به سیستم پناهندگی کشورمان، دوبرابر کردن و ایجاد سیاست‌های ترامپ که مغایر با هسته ارزش‌های آمریکایی است، انجام داده است.» “زندگی ها در خطر است. دولت باید بهتر عمل کند.»

اما مقامات دولت بایدن به شدت از رویکرد خود دفاع کردند و گفتند که در مواجهه با جریان‌های عظیم مهاجرت در سراسر نیمکره، اقدامات سخت‌تر مورد نیاز است.

آقای مایورکاس گفت که دولت سال‌ها برای پایان دادن به محدودیت‌های عنوان 42 آماده شده بود و او ابراز اطمینان کرد که سیاست‌های جدید – از جمله مسیرهای قانونی بیشتر برای مهاجران و همچنین عواقب جدید سخت برای کسانی که سعی در عبور غیرقانونی دارند – در نهایت خواهد بود. کاهش تعداد افرادی که سعی می کنند بدون مجوز وارد شوند.

او به ای‌بی‌سی نیوز گفت: «ما همچنان به مهاجران اعلام می‌کنیم که این راهی برای کمک گرفتن در ایالات متحده نیست. این فوق العاده خطرناک است. آنها در دست قاچاقچیان بی رحم هستند. ما مسیرهای قانونی، امن و منظمی را برای آمدن آنها به ایالات متحده ایجاد کرده ایم. اگر به طور نامنظم به مرز ما برسند، با عواقب سختی روبرو خواهند شد.»

با این حال، آقای مایورکاس گفت که این تلاش‌ها به زمان نیاز دارد.

او گفت: “این کار چالش برانگیز خواهد بود، اما ما یک برنامه داریم.” ما در حال اجرای طرح خود هستیم. زمان می برد، اما ما اطمینان داریم که برنامه ما عملی خواهد شد.»

گزارش توسط نیکلاس بوگل باروز در ساحل ادیستو، SC، ادگار سندووال در مک آلن، تگزاس، امیلیانو رودریگز مگا در سیوداد خوارز، میریام جردن در ال پاسو، و کارون دمیرجیان در واشنگتن

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …