تحریم جمهوری خواهان اورگان، لوایح کلیدی در مورد سقط جنین و کنترل اسلحه را تهدید می کند | اورگان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جمهوری خواهان اورگان روز پنجشنبه برای نهمین روز مجلس ایالتی را تحریم کردند و قانونگذاران را از حد نصاب لازم برای تصویب قانون محروم کردند، در اعتراضی که می تواند صدها لایحه از جمله پیشنهادات مربوط به کنترل اسلحه و حقوق سقط جنین را از مسیر خود خارج کند.

در حالی که دموکرات‌ها پایتخت ایالت شمال غربی اقیانوس آرام را کنترل می‌کنند، جمهوری‌خواهان از قوانینی استفاده کرده‌اند که نیاز به حضور دو سوم قانون‌گذاران برای تصویب قوانین دارد، که به این معنی است که دموکرات‌ها به تعداد معینی از جمهوری‌خواهان نیز نیاز دارند تا در آنجا حضور داشته باشند.

جمهوری‌خواهان بیش از یک هفته پیش در حالی که اتاق‌ها برای رای‌گیری نهایی درباره لایحه‌ای آماده می‌شدند که حمایت جنسیتی و حمایت از سقط جنین را گسترش می‌داد، از ساختمان دولتی خارج شدند و هنوز بازنگشته‌اند. غیبت آنها مجلس را به آشفتگی کشانده و دستور کار قانونگذاری دموکرات ها را تهدید کرده است.

نمایندگان تحریم کننده ممکن است با عواقبی برای اعتراض خود مواجه شوند. قانونگذارانی که 10 غیبت غیر موجه دارند، بر اساس طرحی که در نوامبر گذشته با اکثریت قاطع رای دهندگان تصویب شد، واجد شرایط انتخاب مجدد نیستند. رهبران جمهوری خواه و دموکرات در مجلس قانونگذاری اورگان برای دومین روز در روز پنجشنبه به طور خصوصی با یکدیگر دیدار کردند تا بر این شکاف پر کنند و توافق کردند جلسات برنامه ریزی شده برای جمعه تا آخر هفته را لغو کنند.

ساختمان‌های دولتی در سراسر کشور، از جمله در مونتانا و تنسی، در بحبوحه تنش‌های فزاینده بر سر مسائلی از جمله مراقبت جنسی، دسترسی به سقط جنین و خشونت با اسلحه، میدان‌های نبرد ایدئولوژیک بوده‌اند. اورگان – که پیشگام جرم زدایی، بازیافت و محافظت از مهاجران ماری جوانا بود – اغلب به عنوان یکی از لیبرال ترین ایالت های آمریکا در نظر گرفته می شود. اما همچنین دارای مناطق روستایی عمیقا محافظه کارانه است.

این برخورد ایدئولوژی‌ها باعث شد که سنا از 2 مه از کار بیفتد. لوایح معلق انباشته شده و بودجه دولتی که باید تا پایان ژوئن توسط مجلس و سنا تصویب شود، انجام نشده باقی می ماند.

دفتر فرماندار دموکرات اورگان، تینا کوتک، پنجشنبه شب اشاره کرد که بسیاری از لوایح مهم در خطر است.

الیزابت شپرد، سخنگوی کوتک، گفت: «اهالی اورگون خواستار آن هستند که رهبران منتخب نتایجی را در مورد بی خانمانی، سلامت رفتاری، آموزش و سایر مسائل مهم در حال حاضر ارائه دهند.

راب واگنر، رئیس مجلس سنا، برای دادن زمان به مذاکرات – و جلوگیری از تحریم‌کنندگان با 9 غیبت غیر موجه از رسیدن به این برنامه 10 روزه – موافقت کرد جلسات سنا را که برای روزهای آینده برنامه ریزی شده بود لغو کند. در عوض قرار است مجلس ایالتی روز دوشنبه دوباره تشکیل جلسه دهد.

پریسیلا ساوتول، استاد بازنشسته علوم سیاسی در دانشگاه اورگان، روز جمعه گفت: “من فکر می کنم مردم، حداقل افرادی که سیاست را مشاهده می کنند، آخر هفته بسیار مضطرب خواهند داشت.”

حدود 100 نفر، از جمله اعضای Moms Demand Action، یک گروه ایمنی اسلحه، در اواخر روز پنجشنبه در پله‌های ساختمان ایالت اورگان در سالم اعتراض کردند.

آنها شعار می دادند: «به کار خود برگرد».

قانونگذاران جمهوری خواه در اورگان چندین جلسه قانونگذاری قبلی را متوقف کرده اند.

این بار، سناتورهای جمهوری خواه اصرار دارند که دور ماندن آنها بیشتر به دلیل قانون 1979 است که مستلزم نوشتن خلاصه لایحه ها در سطح کلاس هشتم است. تیم ناپ، رهبر اقلیت سنا، گفت که جمهوری‌خواهان همچنین از دموکرات‌ها می‌خواهند که «افراطی‌ترین لایحه‌های خود» را کنار بگذارند.

اما برای دموکرات‌ها بدیهی است که موضوع خوانایی فقط بهانه‌ای برای جلوگیری از پیشرفت در لوایح با اولویت دموکرات است.

واگنر در حین پایان دادن به جلسه 5 می به دلیل نقض قانون اساسی ایالت اورگان گفت: کاملاً واضح است که تلاشی هماهنگ برای تضعیف اراده مردم و متوقف کردن قوه مقننه وجود دارد که نقض قانون اساسی ایالت اورگان است. عدم حد نصاب

بایکوت طولانی‌مدت جمهوری‌خواهان سنا نه تنها بقیه جلسه قانونگذاری سال 2023 را که قرار است تا 25 ژوئن به پایان برسد، زیر سوال می‌برد، بلکه می‌تواند مشکلاتی را برای انتخابات مقدماتی و عمومی سال آینده ایجاد کند.

به این دلیل که مشخص نیست تحریم‌کنندگان چگونه از نامزدی مجدد رد صلاحیت خواهند شد. طرح رای گیری سال 2022 اکنون بخشی از قانون اساسی اورگان است، که قانونگذار را با 10 غیبت غیر موجه یا بیشتر از “انتقال پست” در دوره بعدی رد صلاحیت می کند.

یک بیانیه توضیحی برای رای 113، که توسط یک قاضی سابق دادگاه عالی ایالتی و دیگران امضا شده است، می گوید که یک نامزد رد صلاحیت شده “ممکن است نامزد انتخابات شود … و برنده شود، اما نمی تواند سمت خود را حفظ کند”.

اما بن موریس، سخنگوی دفتر وزیر امور خارجه، گفت که بخش انتخابات وزیر امور خارجه، یک قانونگذار رد صلاحیت شده را در رای گیری قرار نخواهد داد.

انتظار می رود جمهوری خواهان رد صلاحیت شده اعتراضات قانونی را مطرح کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …