گارت گریوز، نماینده، امید را در مذاکرات محدودیت بدهی می بیند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گارت گریوز، نماینده جمهوری خواه لوئیزیانا، به هیچ سمت رهبری مجلس انتخاب نشد و به عنوان یک رئیس کمیته قدرتمند عمل نمی کند. اما به عنوان مشاور رئیس کوین مک کارتی – که آقای گریوز را به عنوان “دستیار مربی” حزب جمهوری خواه توصیف کرده است – او به یک بازیگر اصلی در هر فشار قانونی بزرگ در مجلس تبدیل شده است.

اخیراً، این به معنای ایفای نقش رهبری در متحد کردن کنفرانس متخلف GOP در پشت لایحه افزایش سقف بدهی در ازای کاهش هزینه‌ها و از بین بردن عناصر اصلی دستور کار داخلی پرزیدنت بایدن است.

آقای گریوز، 51 ساله، کارمند سابق مجلس نمایندگان که برای اولین بار در سال 2015 به کنگره انتخاب شد، اکنون این وظیفه غیر قابل رغبت را بر عهده دارد که اعضای جمهوری خواه را در پشت هر توافقی که آقای مک کارتی می تواند با آقای بایدن منعقد کند گرد هم آورد تا از نکول بدهی فاجعه بار جلوگیری کند. او فرد مورد نظر برای به اصطلاح پنج خانواده درون حزب جمهوریخواه است که طیف کاملی از دیدگاه های ایدئولوژیک درون حزب را نمایندگی می کند.

در مصاحبه ای، آقای گریوز نسبت به گفتگوهای آقای مک کارتی و آقای بایدن خوش بین بود. اما او رئیس‌جمهور و دموکرات‌ها را مقصر این بن‌بست دانست و از این واقعیت چشم پوشی کرد که این جمهوری‌خواهان هستند که با امتناع از افزایش سقف بدهی‌ها بدون کاهش شدید هزینه‌ها، بن بست فعلی را ایجاد کرده‌اند. او کاخ سفید را متهم کرد که «تلاش برای مبارزه با روابط عمومی» بر سر محدودیت بدهی دارد، حتی اگر جمهوری‌خواهان ماه‌هاست که یکی از راه‌های خود را به راه انداخته‌اند.

آقای بایدن می گوید که با جمهوری خواهان بر سر افزایش سقف بدهی چانه زنی نمی کند و دستیاران او این ادعای آنها را که مسیر کنونی بدهی ها تهدیدی قابل توجه برای رشد اقتصادی است را رد می کنند.

با این حال، با در نظر گرفتن ضرب‌الاجل برای نکول احتمالی به زودی در اول ژوئن، آقای گریوز گفت که چهار زمینه مذاکره برای یک توافق بالقوه بودجه پدید آمده است: محدود کردن هزینه‌های فدرال، بازپس‌گیری وجوه مصرف نشده تعیین‌شده برای وضعیت اضطراری کووید، تحمیل الزامات کاری سخت‌تر. برای مزایای فدرال و تسریع در صدور مجوز برای پروژه های انرژی.

آقای گریوز پس از صرف صبحانه در محله‌اش در حال صرف غذا با نیویورک تایمز صحبت کرد، سنت معمولی که او می‌گوید او را با نگرانی‌های رای‌دهندگانش در ارتباط قرار می‌دهد و او بیش از هر نظرسنجی برایش ارزش قائل است.

مصاحبه برای وضوح کمی ویرایش و فشرده شده است.

جمهوری خواهان مجلس یک بار گفتند که می خواهند بودجه را در 10 سال متعادل کنند و روند بودجه سالانه را اصلاح کنند. اکنون، شما برخی از کاهش‌های احتمالی را ترسیم می‌کنید، اما آنها با بازنگری کامل در مورد نحوه تامین مالی دولت فاصله زیادی دارند. آیا این یک کاپیتولاسیون است؟

از منظر Negotiation 101، شما با حوزه‌هایی شروع می‌کنید که در آن توافق یا تفاهم پایه مشترکی دارید. به ایجاد اعتماد کمک می کند. من هرگز و هرگز نگفتم که این چهار موردی است که ما در مورد آنها توافق داریم. این شروع است.

کاپیتولاسیون وجود ندارد رئیس جمهور هیچ چیزی را پیشنهاد نکرده است که بتواند در مجلس نمایندگان یا سنا تصویب شود. سناتور چاک شومر، رهبر اکثریت، چیزی روی زمین نگذاشته است. تنها چیزی که در حال حاضر واقعاً مرتبط است، لایحه ما است.

برای بسیاری از جمهوری‌خواهان محافظه‌کار مالی، که برخی از آن‌ها به طور انعکاسی در برابر افزایش سقف بدهی مقاومت می‌کنند، تصویب لایحه شما تا جایی که مایل به انجام آن هستند، محتمل است. برای مدیریت انتظارات برای یک توافق بالقوه با کاخ سفید که بسیار متواضعتر از آنچه آنها انتظار دارند، یا در نهایت مایل به رای دادن به آن هستند، چه کار می کنید؟

گفتنش سخت است، زیرا نمی توانم به شما بگویم که این معامله چگونه است. چهار موردی که ما در مورد آنها توافق داریم – مطمئناً این لیست کاملی از چیزهایی نیست که ما انتظار داریم.

شماره دو، من نمی خواهم اینجا بنشینم و با شما مذاکره کنم. من نمی توانم به جای رئیس جمهور صحبت کنم، اما برگردید و برخی از نظرات او را از مذاکرات سقف بدهی در سال 2011، زمانی که او با جمهوری خواهان موافقت کرد، بخوانید. اگر او بتواند این طرز فکر را دوباره از سر بگیرد، ما می توانیم این کار را انجام دهیم. خیلی سریع چیزهایی که ما در ابتدا پیشنهاد کرده‌ایم، چرا با آن چیزها موافقت نمی‌کنید؟

به نظر شما این پایان چگونه است؟

[Laughter.]

من مطمئن هستم که اگر اراده خوبی از سوی کاخ سفید وجود داشته باشد، این کار می تواند در 48 ساعت انجام شود. من فکر می‌کنم که تغییر در نگرش کاخ سفید نسبت به تلاش برای مبارزه با روابط عمومی انجام می‌شود. ما می توانیم این کار را انجام دهیم، و می توانیم بدون ایجاد قتل عام این کار را انجام دهیم.

برعکس، اگر آنها تلاش کنند – و من فکر می‌کنم کمی نرم شده‌اند – اما اگر تلاش کنند و این کمپین روابط عمومی را ادامه دهند و «مذاکره نخواهیم کرد»، این پایان خوبی ندارد.

جمهوری خواهان مجلس نمایندگان تا چه حد نگران نکول واقعی هستند؟ آیا این یک ترس واقعی است یا به عنوان یک نقطه گفتگوی سیاسی پر بار دیده می شود؟

من نشنیدم که کسی بگوید که ترسیده است، و من نشنیدم که کسی بگوید: “هی، من می خواهم پیش فرض بگیرم.”

… به جز رئیس جمهور سابق دونالد جی. ترامپ، که در اوایل این هفته در یکی از سالن های شهر سی ان ان گفت که جمهوری خواهان باید اجازه بدهند کشور در صورتی که نمی توانند کاهش هزینه های قابل قبولی داشته باشند، ورشکستگی کنند.

خب من اصلا اینو نگاه نکردم یک تیتر خواندم؛ من واقعاً نمی دانم دقیقاً چه گفته و در چه زمینه ای گفته است. از نظر طرف ما، پشت درهای بسته، جلوی میکروفون، من نشنیدم که کسی بگوید: “هی، من می خواهم پیش فرض کنم.” من فکر می کنم که نیت خوبی از طرف ما وجود دارد.

اما شکی نیست که این یک تصمیم راهبردی از سوی کاخ سفید و دموکرات ها بود که سعی کنند با نزدیک شدن به پشتوانه تا حد ممکن، بحران را ایجاد کنند. به همین دلیل بود که 97 روز هیچ ارتباطی نداشتند، به همین دلیل گفتند که مذاکره نمی کنند. اینها تاکتیک هایی برای ایجاد بحران بود و آنها معتقد بودند که اهرم بیشتری در مذاکرات به آنها می دهد.

مشکلی که خودشان ایجاد کرده اند این است که اگر پیش فرضی وجود داشته باشد، 100 درصد مالک آن هستند.

(سخنگوی کاخ سفید، اندرو بیتس، پاسخ داد: “جمهوری خواهان مجلس نمایندگان اعتراف می کنند که به تنهایی میلیون ها شغل، حساب های بازنشستگی و کسب و کار را گروگان نگه می دارند، مگر اینکه به آنها لیست فزاینده ای از باج خواهی های شدید پرداخت شود.” پرزیدنت بایدن چیزی در ازای اجتناب از نکول مطالبه نمی کند.)

از این مذاکرات با کاخ سفید چه می خواهید؟

چیزی برای افزایش سقف بدهی. اما چیز دیگری که یک اولویت مطلق است چیزی است که واقعاً منحنی را خم می کند. مسیری که ما در حال حاضر در آن هستیم کاملاً ناپایدار است. برای فرزندان و نوه ها مجازات است.

چگونه به این نقش منصوب دعوت کننده به اصطلاح پنج خانواده در کنفرانس جمهوری خواه رسیدید؟

فکر می کردم مسابقه گوینده خجالت آور است. تماشای مجلس که واقعا نمی تواند افسار را در دست بگیرد و شروع به کار روی مسائل اولویت کند. هیچ کس از من چیزی نخواست، اما من شروع به گفتگو با افراد مختلف کردم. سریع به جلو، ما از همه اینها عبور می کنیم و مک کارتی گفت: “هی، چه می خواهی؟”

گفتم: می‌خواهم سخنران خوبی باشی. او برگشت و گفت: «گروه‌هایی که جمع کردید، نباید منحل شوند. این باید ادامه یابد و به عملکرد مجلس کمک کند.” اینطوری تکامل پیدا کرد.

من نمی خواهم شما را گمراه کنم و به شما بگویم همه چیز عالی است و همه چیز عالی پیش می رود. اما وقتی به نقاط روی تابلو نگاه می کنید، فقط ثابت می کند که این مدل کار می کند.

آیا دیدگاه شما را نسبت به برخی از اعضای افراطی که با آنها خدمت می کنید تغییر داده است؟

من نظر فوق‌العاده بالایی نسبت به نماینده چیپ روی، جمهوری‌خواه تگزاس، نداشتم. او اکنون یکی از بهترین دوستان من است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …