ششمین روز تکان دهنده در مسابقات جهانی جودو دوحه

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اینبار لانیر اسرائیلی و آرمان آدامیان از روسیه در یک روز شگفت‌انگیز دیگر در قطر طلا را به خانه بردند.

روز ششم مسابقات جهانی جودو دوحه قطعا یکی از روزهای به یاد ماندنی بود.

با وزن کمتر از 78 کیلوگرم، اینبار لنیر زمان زندگی خود را سپری کرد و حریفان خود را به سبکی که در تمام طول روز ippon می‌فرستاد شکست داد. این ورزشکار اسرائیلی در راه رسیدن به فینال اجازه نداد کسی جلوی او را بگیرد. نه حتی شماره یک جهان، آلیس بلاندی!

Audrey Tcheumeo از فرانسه قهرمان جهان در سال 2011 نیز به فینال رسید. او مصمم بود ثابت کند که هنوز هم می‌تواند با پرتاب‌های عالی در تمام روز جایگاه اول را به دست آورد و در فینال مقابل لانیر جایگاهی کسب کند.

در فینال، لانیر و چئومئو تصمیم گرفتند قهرمان جهان شوند. انرژی بالا و پرتاب های بزرگ وجود داشت، اما لانیر چئومئو باتجربه را گرفت و همه چیز تمام شد. اینبار لانیر، قهرمان جهان برای اسرائیل!

مدال او توسط رئیس انجمن جودوی اسرائیل آقای موشه پونتی اعطا شد.

لانیر گفت: “همه خیلی خوب هستند، و من واقعا از بودن در اینجا لذت بردم، جو عالی است. هوا گرم است اما احساس غرور می کنم.”

همه شرط بندی ها در وزن کمتر از 100 کیلوگرم انجام شد زیرا مظفربک توروبویف قهرمان جهان در دور اول شکست خورد. پشتیبان قرمز برای گرفتن بود.

لوکاس کرپالک، قهرمان دو المپیک و دو قهرمانی جهان، به این رده بازگشته است و به دنبال این بود که او یکی از بزرگان تمام دوران است. سومین عنوان جهانی پس از نمایش مسترکلاس ne-waza در طول مسابقات مقدماتی به مردم دست یافت. جودوی فوق العاده از کرپالک.

آرمان آدامیان، ورزشکار مستقل خنثی، برنده چندین گرند اسلم، تمام صبح در بهترین فرم بود و تنها یک چیز در نظر او بود: مدال طلا. او در حال پرتاب های بزرگ بود و پس از چند مسابقه سخت، تکنیک های قدرتمندش او را به فینال رساند. به نظر می رسید که هیچ چیز نمی تواند او را متوقف کند.

در فینال، هر دو ورزشکار موقعیت‌های خود را داشتند اما این آدامیان بود که جودوی غالب را به نمایش گذاشت و پیروز شد و تاتامی را به عنوان قهرمان جودوی جهان ترک کرد.

آقای ولادیمیر بارتا، مدیر ورزش IJF، مدال ها را اهدا کرد.

“راستش را بخواهید، من هنوز نمی توانم باور کنم که یک قهرمان جهان هستم، من برای رسیدن به اینجا سفر طولانی داشته ام. چندین رویداد را از دست داده ام و اکنون این عنوان را به دست آورده ام و نمی توانم باور کنم. آدامیان گفت و من خوشحالم که قهرمان جهان شدم.

فردا، سنگین وزن ها وارد تاتامی می شوند و این اولین مسابقات جهانی از سال 2017 با قهرمانی 10 بار جهان، پادشاه دسته تدی راینر است. آیا او می تواند موفقیت خود در دوحه مسترز را برای کسب یازدهمین عنوان بی اساس جهان در اینجا در قطر تکرار کند؟ فردا متوجه خواهیم شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …