جنگ در اوکراین: روسیه ادعا می کند که اوکراین در خط مقدم جبهه ایجاد کرده است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ساشا واکولینا خبرنگار یورونیوز با آخرین تحولات جنگ در اوکراین.

وزارت دفاع روسیه گزارش ها مبنی بر پیشروی نیروهای اوکراینی در نقاط مختلف خط مقدم را رد کرد و گفت که وضعیت نظامی تحت کنترل است.

عصر پنجشنبه وبلاگ نویسان ارتش روسیه از وضعیت وخیم نیروهای روسی در اطراف باخموت خبر دادند که در آن نبرد فرسایشی ماه ها در جریان است.

اما موسسه مطالعات جنگ (ISW) می گوید نیروهای اوکراینی به انجام ضدحمله های موضعی در اطراف باخموت ادامه دادند.

تصاویر جغرافیایی نشان می دهد که اوکراین نیروهای روسی را از بخشی از بزرگراه باخموت-چاسیو یار در جنوب غربی باخموت هل داده است.

به گفته ISW، استقرار نیروهای روسی با کیفیت پایین در جناح های اطراف باخموت نشان می دهد که وزارت دفاع روسیه تا حد زیادی از هدف محاصره تعداد قابل توجهی از نیروهای اوکراینی در آنجا دست برداشته است. این نشان می دهد که خطر محاصره روسیه از نیروهای مهم اوکراینی در باخموت ممکن است از بین رفته باشد.

در همین حال، هانا مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین تأیید کرد که نیروهای اوکراینی توانسته‌اند نیروهای روسی را تقریباً دو کیلومتر از اطراف باخموت عقب برانند. مالیار همچنین گفت که نیروهای اوکراینی در این هفته حتی یک موقعیت را در شهر شرقی از دست نداده اند.

گزارش کامل را در پخش کننده ویدیوی بالا مشاهده کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …