نوجوان هندوراسی بدون همراه در حبس ایالات متحده با پایان یافتن عنوان 42 جان خود را از دست داد | مهاجرت به آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته مقامات، یک مهاجر 17 ساله بدون همراه از هندوراس روز چهارشنبه در پناهگاهی در فلوریدا جان باخت.

بازرسان روز جمعه همچنان در تلاش برای تعیین علت مرگ این نوجوان بودند که با لغو محدودیت های مهاجرتی ناشی از همه گیری کووید-19 توسط ایالات متحده صورت گرفت.

مقامات هندوراسی کودک مرده را آنجل ادواردو مارادیاگا اسپینوزا شناسایی کردند. این بیانیه گفت که دولت آمریکا روز پنجشنبه به هونوراس از مرگ مارادیاگا اطلاع داده است.

اسپینوزا در 5 می بدون همراهی والدین یا قیم در پناهگاه خدمات اجتماعی و خانواده یهودیان ساحل خلیج فارس در بندر امن، فلوریدا پذیرفته شد. او پنج روز پس از اینکه بیهوش شد به بیمارستان مجاور منتقل شد و پس از یک ساعت تلاش برای CPR مرده اعلام شد.

مقامات هندوایی گفتند که کالبد شکافی برای تعیین علت مرگ انجام خواهد شد.

انریکه رینا، وزیر امور خارجه هندوراس، پنجشنبه شب گفت توییتر آن دولت با خانواده اسپینوزا، همراه با اداره اسکان پناهندگان ایالات متحده (ORR) و بخش بهداشت و خدمات انسانی (HHS)، سازمان های دولتی آمریکا که بر اسکان مهاجران در پناهگاه ها نظارت می کنند، در تماس است.

«دولت هندوراس، از طریق سفارت در واشنگتن، با خانواده در تماس است و از ORR و HHS درخواست کرده است که تحقیقات جامعی را در مورد پرونده برای روشن شدن این واقعیت انجام دهند و در صورت وجود هرگونه مسئولیت، تمام مسئولیت را اعمال کنند. قانون، “رینا گفت.

HHS روز جمعه یک اطلاعیه کنگره برای قانونگذاران ارسال کرد که آنها را از مرگ آگاه کرد.

در بیانیه‌ای، HHS گفت: «از این فقدان غم‌انگیز عمیقاً متأسف است و قلب ما برای خانواده‌ای که با آن‌ها در تماس هستیم، می‌سوزد». این بخش گفت که بخش بهداشت ORR برای کودکان بدون همراه “در حال بررسی تمام جزئیات بالینی این پرونده، از جمله تمام سوابق مراقبت های بهداشتی بستری است”.

“تحقیقات پزشکی قانونی در حال انجام است. به دلیل حفظ حریم خصوصی و دلایل ایمنی، ORR نمی تواند اطلاعات بیشتری را در مورد موارد فردی کودکانی که تحت مراقبت ما بوده اند به اشتراک بگذارد.

در یک کنفرانس مطبوعاتی بعدازظهر جمعه، کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، گفت: “قلب ما با خانواده است” و سوالات بیشتری را به HHS ارسال کرد.

خبر مرگ اسپینوزا یک روز پس از پایان دادن به محدودیت‌های عنوان 42 توسط ایالات متحده منتشر شد. این محدودیت ها حق بسیاری از مهاجران را برای درخواست پناهندگی در مرز ایالات متحده و مکزیک به دلیل نگرانی های بهداشتی مرتبط با کووید-19 مسدود کرد.

دولت جو بایدن محدودیت های عنوان 42 را با اقدامات جدیدی با هدف جلوگیری و بازدارندگی افراد از ورود غیرقانونی به مرز جایگزین کرده است. کاخ سفید 24000 مامور و افسر گشت مرزی را برای اعمال محدودیت های جدید به مرز اعزام کرده است.

در ساعاتی قبل از اجرایی شدن مقررات جدید، مهاجران برای نیمه شب پنجشنبه در مناطق مرزی، عبور از رودخانه ها و بالا رفتن از دیوارها، تلاش کردند تا از مرز عبور کنند.

گروه‌های مدافع، به نمایندگی از اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا، علیه دولت بایدن به خاطر مقررات جدید شکایت کرده‌اند و از استراتژی کاخ سفید به‌عنوان شباهت اساسی به سیاست مهاجرتی دولت دونالد ترامپ انتقاد کرده‌اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …