در جنگ روسیه و اوکراین این هفته چه گذشت؟ با اخبار و تحلیل هایی که باید بخوانید | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پوتین در روز پیروزی نارضایتی های قدیمی را بازیافت می کند

در حالی که مسکو حملات خود را در آستانه رژه روز پیروزی برای بزرگداشت شکست آلمان نازی تشدید کرد، روسیه موج جدیدی از حملات پهپادی، موشکی و هوایی را به شهرهای سراسر اوکراین در هفته جاری آغاز کرد.

از آخرین باری که ولادیمیر پوتین به سربازان روسی در میدان سرخ مسکو به مناسبت پیروزی این کشور بر نازی ها سخنرانی کرد، یک سال پرآشوب جنگ می گذرد.

اما پیام روز پیروزی رهبر روسیه به ملت در روز سه‌شنبه، که ساعاتی پس از سرنگونی بیش از دوازده موشک روسی بر فراز کیف منتشر شد، تقریباً مشابه پیام سال گذشته بود زیرا او جنگ در اوکراین را نبردی وجودی علیه یک متجاوز قلمداد کرد. روسوفوبیک و غرب بیدار شد، می نویسد پیوتر ساور در تحلیل خود از جشن ها

آتش بازی آسمان را بر فراز دانشگاه مسکو در طی جشن هایی به عنوان بخشی از هفتاد و هشتمین سالگرد روز پیروزی در میدان سرخ مسکو، روسیه در 9 مه 2023 روشن می کند.
آتش‌بازی‌ها آسمان دانشگاه مسکو را طی جشن‌هایی به عنوان بخشی از هفتاد و هشتمین سالگرد روز پیروزی در میدان سرخ در روز سه‌شنبه روشن می‌کنند. عکس: خبرگزاری آنادولو/گتی ایماژ

آنچه از رئیس جمهور روسیه ناگفته مانده، ضرب و شتم هایی بود که ارتش وی طی 12 ماه گذشته در اوکراین دریافت کرده است که در رژه نظامی کوچک پس از سخنرانی وی آشکار شد.

آبان نیوز در سرمقاله خود می نویسد که رژه خاموش نشان دهنده احساس ناراحتی پس از حملات اخیر در خاک روسیه است. ویلیام ترس می نویسد، در همین حال، روسیه نیز در حال تبدیل شدن به یک زمین بایر فرهنگی است.

اوکراین قبل از حمله متقابل خود به زمان بیشتری نیاز دارد

جراح و پرستار اوکراینی والنتینا در حالی که تیپ نیروهای مسلح اوکراین آماده پذیرش تلفات در یک نقطه تثبیت پنهان در منطقه دونتسک در 27 آوریل است، سرنگ ها را با مسکن پر می کند.
جراح و پرستار اوکراینی والنتینا در حالی که تیپ نیروهای مسلح اوکراین آماده پذیرش تلفات در یک نقطه تثبیت پنهان در منطقه دونتسک در 27 آوریل است، سرنگ ها را با مسکن پر می کند. عکس: اسکات پترسون/گتی ایماژ

ولودیمیر زلنسکی گفته است که اوکراین به زمان بیشتری نیاز دارد تا بتواند ضد حمله مورد انتظار خود را علیه روسیه آغاز کند. لوک هاردینگ گزارش داد و افزود که برخی از خودروهای زرهی وعده داده شده توسط غرب هنوز وارد نشده اند.

رئیس جمهور گفت که تیپ های تازه تاسیس آماده حمله هستند. ما می توانیم جلو برویم و موفق باشیم. اما ما افراد زیادی را از دست خواهیم داد. من فکر می کنم که این غیر قابل قبول است. پس باید صبر کنیم ما هنوز به زمان بیشتری نیاز داریم.»

اظهارات زلنسکی در مصاحبه با چندین رسانه از جمله بی‌بی‌سی واضح‌ترین نشانه‌ای است که نشان می‌دهد فشار نظامی بزرگ اوکراین در چند هفته آینده انجام نخواهد شد.

رئیس جمهور چک، پتر پاول، یک ژنرال بازنشسته که قبلاً مشاور نظامی اصلی ناتو بود، به طور خصوصی به رهبری اوکراین در مورد فاجعه یک ضد حمله عجولانه هشدار داد. دانیل بافی این هفته گزارش شد

در همین حال، پیتر بومونت به خرسون سفر کرد، جایی که روستاها برای حمله متقابل آماده می شوند.

بریتانیا موشک های دوربرد طوفان سایه را به اوکراین ارسال خواهد کرد

بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا در مجلس عوام
بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا در مجلس عوام. عکس: PRU/AFP/Getty Images

بریتانیا به اولین کشور غربی تبدیل شده است که موشک های کروز دوربرد طوفان سایه را در اختیار اوکراین قرار می دهد که کیف می خواهد شانس خود را در حمله متقابل افزایش دهد و کرملین را تهدید به پاسخ نظامی کند. و صباغ و لوک هاردینگ این داستان را گزارش کرد

چند ساعت پس از اینکه ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت که برای اطمینان از پیروزی در تابستان امسال به سلاح‌های غربی بیشتری نیاز دارد، بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا به نمایندگان مجلس گفت که موشک‌ها – که هر کدام بیش از 2 میلیون پوند قیمت دارند – «اکنون وارد می‌شوند. ، یا در خود کشور هستند».

والاس اضافه کرد که اهدای این موشک ها توسط ایالات متحده حمایت می شود، اگرچه پیش از این واشنگتن از دادن موشک های دوربرد خود به اوکراین خودداری کرده بود، زیرا می ترسید که نتیجه ممکن است خصومت ها را در جنگ 15 ماهه تشدید کند.

کارخانه Zaporizhzhia با کمبود کارکنان “فاجعه بار” روبرو است

نیروگاه هسته ای Zaporizhzhia
نیروگاه هسته ای Zaporizhzhia. عکس: الکساندر ارموچنکو/ رویترز

شرکت انرژی اتمی اوکراین مدعی شده است که روسیه قصد دارد حدود 2700 کارمند اوکراینی را از بزرگترین نیروگاه هسته ای اروپا جابجا کند و نسبت به “فقدان فاجعه بار پرسنل واجد شرایط” در تاسیسات Zaporizhzhia در جنوب اوکراین تحت اشغال روسیه هشدار داد.

Energoatom روز چهارشنبه در یک پست تلگرامی اعلام کرد، کارگرانی که پس از تصرف نیروگاه Zaporizhzhia توسط مسکو در اوایل جنگ، قراردادهای کاری را با آژانس هسته‌ای روسیه، Rosatom امضا کردند، به همراه خانواده‌هایشان به روسیه منتقل خواهند شد.

یک مقام مستقر در مسکو در منطقه گفت که نیروهای روسی همچنین در حال تخلیه ساکنان از منطقه نزدیک نیروگاه بودند و تاکنون بیش از 1600 نفر از جمله 660 کودک تخلیه شده اند. رئیس سازمان نظارت بر انرژی هسته‌ای سازمان ملل آخر هفته گذشته هشدار داد که وضعیت اطراف نیروگاه “به طور بالقوه خطرناک” شده است.

سربازان اوکراینی با استرس پس از سانحه دست و پنجه نرم می کنند

ولودومیر کوچرنکو، یک سرباز 34 ساله سابق در اوکراین که با یکی از اسب های مزرعه خود دچار مشکلات روانی شده است.
ولودومیر کوچرنکو، یک سرباز 34 ساله سابق در اوکراین که با یکی از اسب های مزرعه خود دچار مشکلات روانی شده است. عکس: پیتر بومونت/ آبان نیوز

مشکلات ولودومیر کوچرنکو با استرس پس از سانحه نه با حمله روسیه به اوکراین در سال 2022، بلکه هشت سال پیش با شروع جنگ در دونباس آغاز شد. در میان آنچه قرار بود آتش بس باشد، او با یگان خود که برادر شوهرش نیز در آن حضور داشت در حال استراحت بود که در حیاط خانه روستایی آنها را خمپاره کردند.

در اولین حمله از ناحیه پا مجروح شد، برادر شوهرش خود را روی کوچرنکو پرتاب کرد تا از او در برابر ترکش محافظت کند.

تجربه کوچرنکو بی نظیر نیست، پیتر بومونت گزارش ها. پس از بیش از یک سال نبرد بی‌رحمانه و مداوم، مجروحان اوکراین – چه از نظر جسمی و چه از نظر روانی – به یک واقعیت اجتناب‌ناپذیر در یک جنگ وحشتناک تبدیل شده‌اند که اغلب در محله‌های نزدیک زیر شلیک گلوله‌ها انجام می‌شود.

روزنامه نگار فرانسوی در حمله موشکی روسیه در اوکراین کشته شد

آرمان سولدین خبرنگار خبرگزاری فرانسه با گربه ای روی شانه اش
آرمان سولدین، روزنامه‌نگار خبرگزاری فرانسه، روز سه‌شنبه در حالی که با همکاران خبرگزاری فرانسه از مواضع اوکراینی در چاسیو یار گزارش می‌داد، بر اثر اصابت راکت کشته شد. عکس: آرمان سولدین/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

یک روزنامه نگار فرانسوی که برای خبرگزاری فرانسه کار می کرد در حمله موشکی روسیه در نزدیکی باخموت کشته شد. آرمان سولدین، یک هماهنگ کننده ویدئویی 32 ساله، روز دوشنبه بر اثر اصابت یک موشک گراد در نزدیکی جایی که او دراز کشیده بود، جان باخت. لوک هاردینگ گزارش شده است. سولدین با سربازان اوکراینی در شهر چاسیو یار، در شش مایلی (10 کیلومتری) باخموت، جایی که ماه‌ها درگیری در آن ادامه داشته، بود.

به گزارش گروه خبرنگاران بدون مرز، حداقل 11 روزنامه نگار، تعمیرکار و راننده سازمان های رسانه ای در پوشش گزارش جنگ در اوکراین کشته شده اند.

بی بی سی می گوید خطر حمله سایبری نگرانی اصلی یوروویژن است

توورچی از اوکراین در تمرین لباس دومین نیمه نهایی مسابقه آواز یوروویژن
توورچی از اوکراین در تمرین لباس برای دومین نیمه نهایی مسابقه آهنگ یوروویژن. عکس: Hollandse Hoogte/Shutterstock

یکی از مدیران بی‌بی‌سی گفته است که خطر حمله سایبری «نگرانی اصلی» برای پخش‌کنندگانی است که مسابقه آهنگ یوروویژن را به نمایندگی از اوکراین جنگ‌زده برگزار می‌کنند. کارشناسان مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا برای کمک به خنثی کردن هرگونه تلاش هکرهای طرفدار روسیه برای خرابکاری در رای عمومی مسابقه در روز شنبه استخدام شده اند. جاش هالیدی گزارش ها.

کیت فیلیپس، مدیر برنامه‌های بدون فیلمنامه بی‌بی‌سی، گفت که اطلاعات خاصی در مورد حمله وجود ندارد، اما اگر این حمله اتفاق می‌افتد «برنامه‌های احتمالی زیادی» وجود دارد. فیلیپس گفت که این مسابقه در هر صورت از امنیت بالایی برخوردار بود، اما جنگ در اوکراین به این معنی بود که “ما باید تا آنجا که می توانیم آن را ارتقا دهیم”.

داخل خلاقانه ترین پناهگاه بمب اوکراین

هنرمند Mykola Kolomiets در استودیوی خود، جایی که کودکان در آن آثار هنری خلق می کنند، در خارکف، اوکراین، در 14 آوریل ایستاده است.
هنرمند میکولا کولومیتس در استودیوی خود، جایی که کودکان آثار هنری خلق می‌کنند، در خارکف، اوکراین، در 14 آوریل ایستاده است. عکس: اد رام/ آبان نیوز

در روزهای اولیه فوریه 2022، هنرمند خارکف، میکولا کولومیتس، هیچ ایده ای از رویدادهای مهم و مرگباری که در راه بود نداشت. کولومیتس با کلاه پشمی نارنجی و پوزخندی عفونی می‌گوید: «هیچ‌کس باور نمی‌کرد که جنگ شروع شود، حتی اگر کارشناسان به ما هشدار داده بودند. دوست دخترم به شوخی گفت که استودیو بهترین پناهگاه بمب را خواهد ساخت.»

می توانید ببینید چرا، شارلوت هیگینز می نویسد: استودیو مجموعه ای هزارتویی و زیرزمینی از اتاق های به هم پیوسته است. چیزی که در نور طبیعی کم دارد – من یک پنجره را می بینم که در برابر احتمال شکستن شیشه چسبانده شده است – رنگ را جبران می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …