پایان عنوان 42، افزایش حجم پرونده های مهاجرتی در میان کمبود قاضی

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – تلاش پرزیدنت بایدن برای مقابله موثر با موج جدید مهاجرت پس از پایان محدودیت های بیماری همه گیر عنوان 42، توجه جدید را بر کمبود شدید قضات متمرکز کرده است که نتیجه غفلت طولانی مدت است که سیستم دادگاه های مهاجرت را با تعداد بیشتری از آنها تحت الشعاع قرار داده است. بیش از 2 میلیون مورد

سیستم دادگاه مملو از تأخیرهای طولانی مدت و روحیه ضعیف است زیرا قضات در تلاش هستند تا از حجم پرونده های مهاجرتی عقب نمانند و مهاجران غیرقانونی را که مدت ها در ایالات متحده منتظر بوده اند در هاله ای از ابهام قرار داده اند.

گلوگاه نشان می دهد که چگونه چالش های مقابله با موج مهاجرت به مرز جنوبی ختم نمی شود. حتی در شرایطی که بررسی ها به نحوه مدیریت انبوه مهاجران توسط ماموران گشت مرزی معطوف شده است، مقامات دولتی و کارشناسان مهاجرت می گویند که تقویت نیروی کار نامرئی قضات مهاجرت برای اصلاح سیستم بسیار مهم است.

پرزیدنت بایدن پیشرفت جزئی داشته است – از سال مالی 2022 تاکنون نزدیک به 140 قاضی استخدام کرده است – اما همچنان در وعده کمپین خود برای دو برابر کردن تعداد قضات مهاجرت کوتاهی می کند. به گفته وزارت دادگستری، با این حال، برخی از قضات هفت روز در هفته در حالی که دولت با افزایش جدید مواجه است، کار خواهند کرد.

الیزا سی کلین، که در ماه آوریل سمت خود را به عنوان قاضی مهاجرت ترک کرد، گفت که افزایش اخیر گذرگاه های غیرقانونی، نیروی کار کم کار حدود 650 قاضی را تحت فشار قرار می دهد زیرا آنها مهاجرانی را که اخیراً از مرز عبور کرده اند، در اولویت قرار می دهند. او گفت که این باعث می‌شود برخی از موارد قدیمی‌تر حتی برای مدت طولانی‌تری از بین بروند.

خانم کلین که به عنوان قاضی مهاجرت در دولت کلینتون شروع به کار کرده است، در مورد آن دسته از مهاجرانی که سال ها منتظر پاسخ به پرونده خود بوده اند، گفت: “این یک تراژدی بزرگ است زیرا باعث ایجاد طبقه دوم شهروندان می شود.” قدیمی‌ترین پرونده‌ای که خانم کلاین تا به حال به آن رسیدگی کرده بود به مدت 35 سال در دادگاه در حال رسیدگی بود.

او گفت: “این مایه شرمساری است.” دیدگاه من، فکر من این است که ما در این کشور متعهد به داشتن یک سیستم عادلانه نیستیم.

تعداد پرونده های عقب افتاده مهاجرت در سال 2019 در دوران دولت ترامپ به یک میلیون نفر افزایش یافت. بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط مرکز تهاتر دسترسی به سوابق تراکنش (TRAC) در دانشگاه سیراکیوز، از آن زمان به بیش از 2 میلیون مورد افزایش یافته است. به گفته پایگاه داده، متوسط ​​زمان بسته شدن پرونده مهاجرت حدود چهار سال است. اما برخی از قضات می‌گویند که هنوز پرونده‌های مهاجرتی دارند که بیش از یک دهه است که در جریان است.

الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی، این هفته گفت که این عقب ماندگی ها “نمونه قدرتمندی از یک سیستم مهاجرتی شکسته” است، زیرا او از کنگره درخواست کرد قانون اصلاحات مهاجرت را تصویب کند.

آقای بایدن در درخواست بودجه سال 2023 خود 1.5 میلیارد دلار برای رسیدگی به مشکلات عقب افتاده و استخدام 200 قاضی دیگر درخواست کرد. کنگره فقط برای 100 قاضی دیگر، در مجموع 734 موقعیت، بودجه اختصاص داد. دولت همچنان در تلاش است تا جای خالی را پر کند.

آقای مایورکاس گفت که وزارت امنیت داخلی تعداد زیادی از افسران پناهندگی را برای کمک به تازه واردان به مرز می آورد در حالی که “وزارت دادگستری در حال افزایش قضات مهاجرت در کنار ما است.”

میمی تسانکوف، رئیس انجمن ملی قضات مهاجرت، گفت که برای رسیدگی واقعی به این عقب ماندگی ها، دولت بایدن باید بیش از استخدام قضات بیشتری انجام دهد. او گفت که دولت باید بودجه را برای فناوری بهتر و تیم های حقوقی بزرگتر افزایش دهد و کنگره باید قوانین مهاجرت کشور را اصلاح کند.

ساموئل بی کول، معاون اجرایی انجمن قضات گفت: “دادگاه های مهاجرت در حال شکست هستند.” “نیاز به تغییر سیستمیک گسترده است.”

قضات اساساً ستون فقرات سیستم مهاجرت کشور را تشکیل می دهند. این گروه به جای شعبه قضائیه، زیر نظر بخش وزارت دادگستری است و در نزدیک به 70 دادگاه در سراسر کشور فعالیت می کند. با این حال، بسیاری از پرونده‌های مهاجرت از راه دور رسیدگی می‌شوند و بسیاری از قضات گزارش می‌دهند که نرم‌افزار مورد استفاده مستعد خرابی است.

کریستوبال رامون، مشاور مهاجرتی که برای مؤسسه سیاست مهاجرت و مؤسسه جورج دبلیو بوش نوشته است، گفت: «فکر نمی‌کنم ایالات متحده هرگز قضاوت در مورد مزایای مهاجرت را به عنوان اولویت سیاست مهاجرتی خود تلقی کرده باشد.

محدودیت‌های مرزی عنوان 42 که توسط دولت ترامپ وضع شده است، به مأموران مرزی این امکان را می‌دهد تا بدون ارائه فرصتی برای درخواست پناهندگی، به سرعت مهاجران را دور بزنند، به این دلیل که از گسترش کووید-19 جلوگیری می‌کند.

اکنون که محدودیت ها برداشته شده است، بسیاری از مهاجران بار دیگر می توانند با گرفتن وقت ملاقات از طریق یک اپلیکیشن، عبور از مرز و متقاعد کردن افسر مهاجرت مبنی بر اینکه ترس قابل قبولی از آزار و اذیت در خانه دارند، یا عبور غیرقانونی و آزاد شدن، برای پناهندگی درخواست کنند. در ایالات متحده. صرف نظر از این، آنها احتمالاً سال ها در ایالات متحده منتظر خواهند بود تا در مورد پرونده خود تصمیم بگیرند.

به طور معمول، پس از عبور یک مهاجر از مرز، او توسط یک افسر پناهندگی مورد بازجویی قرار می گیرد تا مشخص شود که آیا فرد ترس قابل قبولی از آزار و اذیت در خانه دارد یا خیر. پس از رعایت استاندارد، بسیاری از آنها به ایالات متحده آزاد می شوند و سال ها منتظر می مانند تا در دادگاه به آنها رسیدگی شود.

دونالد جی ترامپ به عنوان رئیس جمهور، برنامه پناهندگی آمریکا را مورد تمسخر قرار داد و گفت که مهاجرانی که از فقر و فساد فرار می کنند بخشی از یک «کلاهبرداری» و «فریب» هستند. از آنجایی که او به دنبال مهار مهاجرت غیرقانونی و قانونی بود، آقای ترامپ سهمیه ای برای تکمیل ۷۰۰ پرونده در سال تعیین کرد که اتحادیه قضات اعلام کرد که این سهمیه به هزینه روند قانونی انجام شد.

قاضی چارلز هانیمن که 24 سال را به عنوان قاضی مهاجرت سپری کرد، گفت که از بازنشستگی در سال 2020 عصبی است زیرا می ترسید یک ایدئولوگ جایگزین او شود. او تا حدودی به دلیل عشقش به دادگاه، سابقه مهاجرت خانواده اش از جزیره الیس و شیفتگی به الگوهای مهاجرت در سراسر جهان، قاضی شد.

آقای هانیمن هنگام رسیدگی به پرونده یک پناهجو گفت که درخواست مهاجر را ارزیابی خواهد کرد و همچنین با خواندن گزارش‌های وزارت امور خارجه و سازمان‌های غیرانتفاعی وضعیت کشور خود را بررسی خواهد کرد. بسیاری از آنها فاقد وکیل بودند. او معتقد است که برخی از مواردی که او انکار کرده است، ممکن است در صورتی که مهاجران نمایندگی داشته باشند، به شکل دیگری رقم بخورد.

گشت مرزی در حال حاضر 28000 مهاجر را در امتداد مرز در مراکز بازداشت نگهداری می کند که بسیاری از آنها درخواست پناهندگی می کنند.

“چه اتفاقی برای پرونده های باقی مانده می افتد؟” آقای هانیمن که در فیلادلفیا خدمت می کرد گفت. «به نظر می رسد که رسیدن به نوعی تعادل که در آن پرونده های کافی پیش می روند و عدالت اجرا می شود، بسیار غیرممکن به نظر می رسد.»

آقای بایدن با روی کار آمدن خود، سهمیه‌های مربوط به دوره ترامپ را از قضات مهاجرت حذف کرد و در سال 2021 سیستمی را برای تلاش برای کارآمدتر کردن رسیدگی به پرونده‌های پناهندگی ایجاد کرد.

دولت بایدن حدود 110,000 پرونده مربوط به تازه واردان را در یک پرونده اختصاصی قرار داد تا این پرونده ها ظرف یک سال به پایان برسد. طبق پایگاه داده سیراکیوز، حدود 83 درصد از این پرونده ها بسته شد، اما فقط 34 درصد از مهاجران نمایندگی پیدا کردند. مهاجران حق داشتن وکیل دارند، اگرچه دولت ملزم به پرداخت هزینه وکالت نیست. تنها به 3000 نفر از این مهاجران پناهندگی داده شد.

خانم کلاین اکنون می ترسد که همکاران سابقش بار دیگر مجبور به رسیدگی به ده ها پرونده در یک زمان شوند.

با شما طوری رفتار می شود که انگار تمام کاری که انجام می دهید اعداد است. شما فقط تعداد معینی از ارقام را در روز تکمیل می کنید،” خانم کلاین گفت. کاهش قابل توجهی در توانایی افتخار کردن به کار شما وجود دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …