دادستان سابق با سؤالات حزب جمهوری خواه درباره پرونده ترامپ مخالفت کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مارک اف. پومرانتز، دادستان سابق که زمانی به رهبری تحقیقات درباره دونالد جی. ترامپ کمک کرده بود، روز جمعه در مقابل کمیته قضایی مجلس نمایندگان به رهبری جمهوریخواهان حاضر شد تا اظهارات خود را اعلام کند، اما از پاسخ دادن به بسیاری از سؤالات آن درباره پیگرد قانونی رئیس جمهور سابق خودداری کرد. اتهام جعل سوابق تجاری

بر اساس بیانیه آغازینی که نیویورک تایمز به دست آورده است، آقای پومرانتز به محرمانه بودن پرونده در حال رسیدگی اشاره کرد و به طیف وسیعی از امتیازات، از جمله حق متمم پنجم در برابر خود جنایتکاری، برای اجتناب از پاسخگویی به سوالات کمیته اشاره کرد. او گفت که با حضورش موافقت کرده است زیرا به حاکمیت قانون احترام می گذارد.

آقای پومرانتز افزود: “آنچه که من به آن احترام نمی گذارم استفاده از قدرت احضاریه کمیته برای وادار کردن من به شرکت در یک نمایش سیاسی است.” ما اینجا جمع شده‌ایم زیرا حامیان دونالد ترامپ مایلند از این روندها برای ایجاد مانع و تضعیف پرونده جنایی که علیه او در جریان است و برای آزار و اذیت، ارعاب و بی‌اعتبار کردن هر کسی که او را مورد تحقیق یا اتهام قرار می‌دهد، استفاده کنند.

آقای پومرانتز مکرراً به قانون نیویورک مبنی بر محافظت از حریم خصوصی تحقیقات فعال استناد کرد و گفت که در صورت پاسخ دادن به برخی سؤالات، تهدید شده بود که به دلیل نقض محرمانه بودن روند هیئت منصفه، تحت تعقیب قرار گرفته است.

وی گفت: «در حالی که مطمئن هستم که هیچ قانونی را زیر پا نمی‌گذارم، اما اگر پاسخ‌هایم علیه من در تعقیب کیفری مورد استفاده قرار گیرد، ملزم به پاسخگویی به سؤالات نیستم» و افزود: استناد به حقوق قانونی خود باعث خوشحالی من نمی‌شود، اما من خوشحالم که قانون به من اجازه می دهد با این اجرای تئاتر سیاسی همکاری نکنم.»

اجبار به حضور آقای پومرانتز یک پیروزی برای جمهوری خواهانی بود که از زمانی که مشخص شد آلوین ال. براگ، دادستان منطقه منهتن، آماده است تا رئیس جمهور سابق را متهم کند، از قدرت خود در مجلس برای دفاع از ترامپ استفاده کردند.

آقای براگ که از تلاش‌های جمهوری‌خواهان برای مداخله در کارش انتقاد کرده است، از کمیته قضایی – که توسط جیم جردن، نماینده جمهوری‌خواه اوهایو و متحد نزدیک آقای ترامپ رهبری می‌شود – از وادار کردن آقای پومرانتز شکایت کرد. شهادت دادن. اما این تلاش شکست خورد.

یکی از نمایندگان آقای براگ روز جمعه با آقای پومرانتز در واشنگتن حاضر شد.

سخنگوی آقای براگ در بیانیه‌ای گفت: «دفتر دادستان منطقه در تودیع امروز شرکت می‌کند و از حقوق ما برای مخالفت با افشای اطلاعات محرمانه محافظت شده توسط قانون حمایت می‌کند.

یک قاضی فدرال ماه گذشته حکم داد که جمهوری خواهان کنگره در کمیته قضایی در نقش خود به عنوان قانونگذار از حق قانونی برای بازجویی از آقای پومرانتز برخوردارند.

این قاضی نوشت: «نقش قوه قضاییه فدرال نیست که دیکته کند کنگره چه قانونی را در نظر بگیرد یا چگونه مذاکرات خود را انجام دهد. پومرانتز باید برای استیضاح کنگره حاضر شود. هیچ کس بالاتر از قانون نیست.»

کمیته قضایی از آن حکم نقل شده است در توییتر روز جمعه در حالی که آقای پومرانتز در حال شهادت بود.

آقای ترامپ به دلیل نقش آفرینی در پرداخت پولی به یک بازیگر فیلم بزرگسال، استورمی دنیلز، در نیویورک تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است، که پس از آن پذیرفت در مورد داستان رابطه خود با او سکوت کند.

کیفرخواست 34 موردی او را به جعل سوابق تجاری مربوط به پرداختی متهم کرد که در آخرین روزهای مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری 2016 بود و ممکن بود به عنوان کمک مالی غیرقانونی به نامزدی او عمل کند. او اعتراف به بی گناهی کرده است.

جونا ای. برومویچ گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …