قدرت چلسی در شرایط ناملایمات کلیدی برای افتخار بیشتر زنان در جام حذفی است | جام حذفی زنان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اچدر پایان ماه می، فاصله بین رهبران سوپرلیگ زنان، منچستریونایتد و چلسی رتبه دوم چهار امتیاز بود و یونایتد با تفاضل گل 10 برتری داشت. اکنون، تیم‌ها برای رویارویی با یکدیگر در فینال جام حذفی یکشنبه در یک ومبلی فروخته شده، این فاصله یک امتیاز است و تفاضل گل آنها یکسان است. چلسی یک بازی اضافی انجام داد و هنوز یک بازی در اختیار دارد.

اما هیز به جای اینکه در پایان فصل طاقت فرسایی که آسیب دیدگی‌اش را به همراه داشت، خسته و خسته به نظر برسد، اتهامات اما هیز به حدی رسیده است که اورتون را با هفت پشت سر گذاشتن اورتون و شش پشت سر لستر را با سبکی که مدت‌ها با چلسی همراه بود، پشت سر گذاشت.

هیز گفت که “امسال تیم ما به راحتی حذف شد”، اما این کاملاً درست نیست. کیفیت عملکرد چلسی به طور مرتب مورد انتقاد قرار گرفته است، اما سرسختی و توانایی آنها برای پیروزی علیرغم اینکه بهترین فوتبال خود را انجام نداده اند باعث شده است که حذف آنها غیرممکن باشد.

هیز به توانایی تیم برای رسیدن به اوج در لحظه مناسب پس از شکست چشمگیر لستر، در عملکردی که او آن را “بی رحم” توصیف کرد، اشاره کرد و گفت که “این را از ما به خصوص در نیم فصل اول ندیده است، اما ما تیمی هستیم که در حال حاضر در زمان مناسب وارد فرم می شود. ما در حال مراقبت از جزئیات مهم هستیم.»

در سال 2021 هیز تیم چلسی را که از بایرن مونیخ غوغا کرد و به اولین فینال لیگ قهرمانان اروپا رسید، به عنوان «هیولاهای ذهنی» نامید. این نام چسبیده است و اگر چیزی باشد، در این کمپین مجدداً مورد تأکید قرار گرفته است.

اخطارهای بزرگی در مورد اجراهای گاه کمتر متقاعدکننده آنها وجود دارد. چلسی در بیشتر فصل بدون ستاره های مهاجم خود، فرن کربی و پرنیل هاردر بوده است. آنها همچنین در هر دو بازی مقابل بارسلونا، ملیلی برایت و کادیشا بوکانان، مدافع میانی اصلی خود را نداشتند، زیرا در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را به سختی پشت سر گذاشتند.

اما هیز به بازیکنانش در چلسی پس از شکست آنها در لیگ قهرمانان مقابل بارسلونا دلداری می دهد
اما هیز به بازیکنانش در چلسی پس از شکست آنها در لیگ قهرمانان مقابل بارسلونا دلداری می‌دهد – از آن زمان آنها در فرم ویرانگری به سر می‌برند. عکس: Zac Goodwin/PA

این غیبت‌ها تیم را وادار کرده است که عمیقاً کاوش کند و به هر عضوی تکیه کند، که گواهی بر استخدام زیرکانه هیز است، که به همان اندازه انتخاب شخصیت مناسب است و کیفیت مناسب. هیز نرمی چرخش های خود را به بازی نکردن با یک گروه شروع در تمرین کاهش می دهد.

ما به ترکیب‌های مختلف، روابط متفاوت اعتقاد داریم و همه کسانی که من را می‌شناسند می‌دانند که من یک تیم 11 نفره را جمع نمی‌کنم. این در مورد یک تیم است،” او می گوید. من فکر می کنم منصفانه است که بگوییم کل تیم در بهترین سطح خود است. همه در طول فصل آماده شده اند و به همین دلیل انتخاب یک تیم دشوار است.”

خوشبختانه برای هیز، «همه در دسترس هستند، سم [Kerr] شامل” برای فینال جام. کر پس از خروج زودهنگام از زمین مقابل اورتون، شکست لستر را پشت سر گذاشت، بازگشت هاردر به او اجازه داد تا به مهاجم استرالیایی که بسیار متکی بود استراحت کند.

در آن دو بازی 8 گلزن بودند و هیز اذعان دارد که “زمان آن رسیده بود” بقیه اعضای تیم به میدان بروند. او می‌گوید: «تیم به همه نیاز دارد که وارد شوند. اتکای زیادی به سم، شاید گورو وجود دارد [Reiten]. فکر می‌کنم هرکسی که در این مرحله از فصل به آن نیاز دارد، چیزی است که این تیم به آن نیاز دارد.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

شکست دادن یونایتد برای کسب سومین جام حذفی متوالی علیرغم رکورد شکست ناپذیری مقابل تیم مارک اسکینر در لیگ، کار ساده ای نخواهد بود. از میان پنج گلزن برتر رقابت‌های جام حذفی که در این فصل به فینال رسیده‌اند، تنها کر در چارت چلسی قرار دارد که با 5 گل در صدر جدول قرار دارد، نیکیتا پریس از یونایتد با 4 گل و آلسیا روسو سه گل به ثمر رسانده است.

سم کر در ماه مارس به مصاف اونا باتله از منچستریونایتد می رود
سم کر در ماه مارس به مصاف اونا باتله از منچستریونایتد می رود. چلسی مقابل تیم مارک اسکینر در لیگ شکست نخورده است. عکس: پل چایلدز/ تصاویر اکشن/ رویترز

با این حال، اگر چلسی همیشه هیولایی از یک تیم برای بازی کردن است، در ماه مه آنها جانور بزرگتری هستند – همانطور که عملکرد و نتایج آنها در برابر اورتون و لستر نشان می دهد.

آن‌ها برنده‌های سریالی هستند که در ثانیه‌ای که حس مزیتی به دست می‌آورند، به جامی می‌چسبند، مانند انعطاف‌پذیرترین گلوله‌های روی بدنه کشتی. به همین دلیل است که علیرغم اعتراض هیز مبنی بر اینکه چلسی این دوره را حذف کرده است، آنها مدعیان قطعی برای کسب سومین قهرمانی متوالی در لیگ و جام حذفی هستند.

شما ممکن است سعی کنید استدلال کنید که اگر آنها به آن دست یابند، کمترین تأثیرگذاری را در بین پیروزی های پشت سر هم خواهند داشت، زیرا آنقدرها هم هولناک نبوده است. با این حال، واقعیت این است که بهترین آنها خواهد بود، که با اندکی ناملایمات و در یکی از رقابتی ترین مسابقات عنوان قهرمانی تا به امروز برنده شدند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …