“مرز باز نیست”: ایالات متحده بلافاصله عنوان 42 را با قوانین شدیدتر جایگزین می کند | مرز آمریکا و مکزیک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ایالات متحده اواخر روز پنجشنبه به محدودیت‌های دوران همه‌گیری در مرز ایالات متحده و مکزیک که بسیاری از مهاجران را از حق درخواست پناهندگی در ایالات متحده ممانعت می‌کرد پایان داد – اما بلافاصله محدودیت‌های به اصطلاح عنوان 42 را با سیاست‌های گسترده‌ای جایگزین کرد که برای بازدارندگی یا حتی فیزیکی طراحی شده بودند. جلوگیری از عبور افراد از مرز بدون اجازه

الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی، در یک موضع سختگیرانه از سوی دولت بایدن، عصر پنجشنبه گفت که 24000 مامور و افسر گشت مرزی برای اجرای قوانین ایالات متحده به مرز اعزام شده اند و افزود: «مرز باز نیست.

وی افزود: «از امشب، افرادی که بدون استفاده از مسیر قانونی وارد مرز می‌شوند، فاقد شرایط پناهندگی محسوب می‌شوند. ما آماده هستیم تا افراد بدون مبنای قانونی را برای ماندن در ایالات متحده به صورت انسانی پردازش کنیم و حذف کنیم.»

وزیر امور خارجه صبح جمعه با حضور در شبکه سی ان ان درباره مهاجرانی که به مرز جنوبی می رسند افزود: «ما آنها را تحت بازداشت خود قرار می دهیم، در حال بررسی و بازرسی آنها هستیم و اگر مبنایی برای ماندن نداشته باشند، آنها را بسیار بیرون خواهیم آورد. به سرعت.”

در ساعاتی قبل از اجرایی شدن مقررات جدید، هزاران مهاجر از رودخانه ها عبور کردند، از دیوارها بالا رفتند و از خاکریزها تا خاک ایالات متحده عبور کردند، به این امید که قبل از اجرایی شدن سیستم جدید در نیمه شب به وقت شرقی ایالات متحده، پردازش شوند.

در ماتاموروس، مکزیک، در انتهای شرقی مرز نزدیک به خلیج مکزیک، گروه‌ها از رودخانه ریو گرانده در آب‌های بسیار بالا عبور کردند. برخی نوزادان کوچک و کیسه‌های وسایل را بالای سر خود حمل می‌کردند تا به براونزویل، تگزاس، پناه ببرند.

آنها تلفن های همراه را بالای آب گرفته بودند تا راه را به سمت ایالات متحده روشن کنند، اما در پشت سیم پیچ هایی از سیم تیغ، مقامات آمریکایی فریاد زدند که مهاجران به عقب برگردند.

در حالی که بچه‌های کوچک که توسط والدینشان به هم بسته شده بودند تا مانع از شستن آنها در رودخانه خائن شوند، با حلقه‌های بادی رنگارنگ از گذرگاه به سمت ساحل بالا می‌رفتند، سربازان یونیفورم‌پوش به جایی که از آنجا آمده بودند اشاره کردند و از جدا کردن سیم خودداری کردند. اجازه دهید آنها وارد شوند و از حق خود برای پناهندگی استفاده کنند.

یکی از مقامات از طریق بلندگو فریاد زد: «مراقب بچه‌ها باشید». این به ویژه برای کودکان خطرناک است.

قانون منقضی شده، معروف به عنوان 42، از مارس 2020 برقرار بود. این قانون به مقامات مرزی اجازه می داد تا به دلیل جلوگیری از گسترش کووید-19، پناهجویان را به سرعت از مرز بازگردانند.

در حالی که عنوان 42 بسیاری را از درخواست پناهندگی باز می داشت، هیچ عواقب قانونی نداشت. پس از پنج‌شنبه، مهاجران به مدت پنج سال از ورود به ایالات متحده منع می‌شوند و احتمال تعقیب کیفری وجود دارد.

در ال پاسو در غرب تگزاس، صدها مهاجر در خیابان‌های مرکز شهر اردو زدند و سعی کردند پس از عبور از مرز از سیوداد خوارز، مکزیک، بفهمند که کجا باید بروند.

اولین لحظات پایان Title 42 در سیوداد خوارز، شهر دوقلوی مکزیکی به ال پاسو، با سکوت اولیه روبرو شد.

تقریباً انگار هیچ چیز برای 500 مهاجری که امیدوار بودند خود را به مقامات آمریکایی در خارج از در 42 بین خوارز و ال پاسو، دروازه ای در دیوار بلند مرزی تسلیم کنند، تغییر نکرده بود.

این گروه از اواخر بعد از ظهر منتظر بودند، توسط گارد ملی تگزاس و عوامل گشت مرزی محاصره شده بودند و در دام سیم خاردار افتاده بودند.

در طول بعد از ظهر و تا شب، گروه‌های کوچک به آرامی اجازه ورود به کشور را داشتند، در حالی که بقیه در کنارشان ایستاده بودند.

بعد از ظهر گرم به محض غروب آفتاب سردتر شد. بدون هیچ وسیله ای، بسیاری برای گرم نگه داشتن تلاش کردند. تنها گزینه آنها: پتوهای پر از گرد و غبار، ژاکت ها و ژاکت هایی که مقامات مهاجرت از یک زباله دان تهیه کردند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در تاریکی شب، هنگامی که مهاجران تلاش می کردند یکی از معدود قرارهای پناهندگی را که به صورت آنلاین از طریق برنامه ای تحت مدیریت مقامات فدرال ایالات متحده به نام CBP One در دسترس است، رزرو کنند، تلفن های همراه روشن شدند.

دونالد ترامپ، یک تندرو ضد مهاجرت، قانون بهداشت عمومی عنوان 42 را در سال 2020 به هنگام شیوع بیماری همه گیر به اجرا درآورد، اما علیرغم وعده های مبارزات انتخاباتی مبنی بر ایجاد یک سیستم عادلانه تر و انسانی تر در مرز، این قانون توسط جو بایدن ادامه یافت و حتی گسترش یافت. این سیاست با نبردهای دادگاه و انتقاد از چپ و راست روبرو شده است.

این فرمان به مقامات مرزی اجازه داد تا فوراً مهاجران، از جمله افرادی که به دنبال پناهندگی هستند، خارج کنند و حقوق عادی آنها را نادیده بگیرند. دولت بایدن در ژانویه اعلام کرد که به وضعیت‌های اضطراری ملی اعلام‌شده مرتبط با ویروس کرونا پایان می‌دهد و این پایان استفاده از عنوان 42 برای مقابله با مهاجرت است.

مدافعان مهاجرت به نمایندگی از اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا (ACLU) روز پنجشنبه، دقایقی قبل از اجرایی شدن مقررات جدید پناهندگی، یک اعتراض حقوقی را علیه مقررات جدید پناهندگی ارائه کردند.

این گروه ها گفتند که مقررات بایدن “به طور چشمگیری دسترسی به پناهندگی در ایالات متحده را کاهش می دهد” و منعکس کننده سیاست های مشابه دوران ترامپ است که در دادگاه مسدود شده است.

همچنین پنجشنبه شب، یک قاضی فدرال در فلوریدا آزادی مهاجرانی را که هنوز تاریخی برای حضور در دادگاه تعیین نکرده‌اند، مسدود کرد و گفت که آنها مشابه سیاستی است که قبلاً در ماه مارس ممنوع شده بود به دلیل عدم پیروی از رویه‌های قانونی مناسب. CBP به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

در بیانیه ای، گمرک و حفاظت مرزی اعلام کرد که با حکم دادگاه مطابقت خواهد داشت، در حالی که آژانس فدرال که صبح جمعه توسط مایورکاس تکرار شد، آن را “حکم مضر” خواند.

CBP گفت که این “به ازدحام بیش از حد ناایمن منجر می شود … و توانایی ما را برای پردازش موثر و حذف مهاجران کاهش می دهد.”

قاضی کنت ودرل انتشار این فیلم را به مدت دو هفته مسدود کرد.

به گزارش سی ان ان، در اواخر روز جمعه به نظر می رسید که مقامات ایالات متحده بیش از 1000 نفر را که در انتظار ورود به ال پاسو بودند را برای بازداشت و رسیدگی به مراکزی در امتداد مرز با خود برده اند تا از له شدن جلوگیری کنند.

ترس ازدحام بیش از حد در حال افزایش است زیرا حکم دادگاه فلوریدا به این معنی است که مقامات باید بسیاری از افراد را برای مدت طولانی‌تری در بازداشت نگه دارند تا زمانی که تاریخ دادگاه تعیین شود. CNN گزارش داد که پردازش تحت عنوان 42 سریعتر بود و بسیاری از آنها به سرعت اخراج شدند.

با این حال، حامیان مهاجرت نگرانند که حتی رسیدگی طولانی‌تر پناهندگی در مراکز مرزی برای عادلانه بودن بیش از حد عجولانه باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …