با سرعت گرفتن مسابقه 2024، سیاست مهاجرت به خط مقدم باز می گردد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

امنیت مرزها، موضوعی که تا حد زیادی کمپین پیروزمندانه دونالد جی. ترامپ در سال 2016 را مشخص کرد، دوباره در دستور کار ملی قرار گرفته است، یک تقویت بالقوه برای آقای ترامپ – و برای پرزیدنت بایدن، یک سردرد بدون درمان ساده در سیاست یا سیاست.

انتظار می‌رفت پایان برنامه دوران همه‌گیری که به مقامات اجازه می‌داد سریعاً مهاجران را اخراج کنند، روزانه 7000 نفر غیرمجاز دیگر را جذب کند و به سطوح بی‌سابقه مهاجران آمریکای لاتین که به دلیل فقر و خشونت به شمال رانده شده‌اند و تصور از مرزی خوش‌آمدتر می‌افزاید، می‌افزاید. در زمان آقای بایدن

آقای ترامپ این هفته در تالار شهر تلویزیونی پیش‌بینی کرد که روز جمعه «روز بدنامی» خواهد بود، زیرا سیاست معروف به عنوان 42 که برای اولین بار اجرا کرد به پایان رسید. او از همان لفاظی‌های ترس‌آور کمپین‌های قبلی‌اش استفاده کرد تا مهاجران را با حرکاتی گسترده و نادرست به‌عنوان «رهایی از زندان» و «موسسات روانی» توصیف کند.

اگرچه دولت بایدن سیاست‌های خود را از ماه فوریه برای کاهش این افزایش اعلام کرد، اما آقای ترامپ – به همراه مقامات جمهوری‌خواه و رسانه‌های محافظه‌کار – در روزهای اخیر حملات سال‌ها خود را بر سر امنیت مرزها تشدید کرده‌اند و مدعی شده‌اند که آقای بایدن بحران رو به رشد را نادیده گرفته است.

فاکس نیوز از یک ساعت شمارش معکوس برای مشاهده پایان عنوان 42 استفاده کرد، در حالی که ویدئویی از “تیم پرواز فاکس” از هزاران مهاجر در یک کمپ چادری پخش می شد که به گفته خبرنگاری “منتظر سقوط عنوان 42 برای عبور غیرقانونی از آن بودند.”

نیکی هیلی، فرماندار سابق کارولینای جنوبی و کاندیدای ریاست جمهوری 2024، به روزنامه راست افراطی نیوزمکس گفت که آنچه در یک بازدید مرزی دید، «باور نکردنی» بود و به نقل از کارتل‌های قاچاق انسان و فنتانیل، ماده افیونی کشنده‌ای که باعث مرگ ده‌ها نفر شده است، گفت. هزاران آمریکایی و به موضوع اصلی حملات جمهوری خواهان به سیاست های آقای بایدن تبدیل شده است.

ویت آیرس، یک نظرسنجی جمهوری خواه، گفت: «در کنار تورم، مرزهای خارج از کنترل یکی از بزرگترین آسیب پذیری های دولت است. اگر فاکس نیوز را تماشا کنید، مسائل کمی وجود دارد که برای دولت فدرال مهم است که به آنها رسیدگی کند. او افزود که لغو عنوان 42 برای آقای ترامپ یک موضوع “پیچیده شده با یک کمان زیبا” بود.

مقامات کمپین کاخ سفید و بایدن عمدتاً این تحلیل را به سخره گرفتند و به تلاش‌های گذشته جمهوری‌خواهان و رسانه‌های محافظه‌کار برای تبدیل کاروان‌های مهاجران به سمت مرزها به بحران‌های سال انتخابات اشاره کردند. در بیشتر موارد، خود آقای بایدن از تمرکز بر مرزها اجتناب کرده است، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که مهاجرت انگیزه رای‌دهندگان جمهوری‌خواه بسیار بیشتری نسبت به دموکرات‌ها دارد.

با این حال، حتی در میان متحدان آقای بایدن به رسمیت شناخته شده است که ادراک از هرج و مرج در مرز جنوبی یک مسئولیت سیاسی است – اگرچه استراتژیست ها خوشبین هستند که تا زمان رای گیری در سال 2024، رای دهندگان به موضوعات دیگر خواهند رفت.

مت بارتو، که نظرسنجی را برای کاخ سفید آقای بایدن انجام می‌دهد، گفت: افزایش انتظاری مهاجران «در زمان خوبی می‌آید، زیرا در ژوئن یا مه 24 نمی‌آید». «انتخابات در خرداد 23 برگزار نمی شود. بنابراین، با منابعی که ما در اختیار داریم، یک فرآیند بسیار خوب مدیریت شده را خواهید دید.»

اما در حالی که پتانسیلی برای دولت وجود دارد که مدیریت اوضاع را به عنوان نشان دادن شایستگی نشان دهد، سوابق آقای بایدن مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت. در اولین روز ریاست جمهوری خود، او بسته مهاجرتی را پیشنهاد کرد که مسیری را برای شهروندی برای 11 میلیون نفر از ساکنان غیرقانونی ارائه می دهد، از افراد به اصطلاح رویاپرداز محافظت می کند و فناوری را برای کمک به ایمن سازی مرزهای جنوبی اضافه می کند. این لایحه که با مخالفت شدید جمهوری خواهان روبرو شد، به جایی نرسید.

آقای بایدن به عنوان یک نامزد، قول داده بود که خانواده ها را در مرز جدا نکند، همانطور که آقای ترامپ در سال 2018 انجام داد – و رئیس جمهور سابق این هفته پیشنهاد کرد در صورت انتخاب شدن در سال 2024، آن را بازگرداند. پیام و سیاست های انسانی تر آقای بایدن، همراه با کاهش همه‌گیری کووید-19، منجر به افزایش تعداد افرادی شده است که قصد ورود غیرقانونی به کشور را دارند و به افزایش چشمگیر دستگیری‌های مرزی کمک کرده‌اند.

اکنون، با پایان عنوان 42، دولت قوانین سختگیرانه تری برای پناهندگی برای بازگرداندن افرادی که بدون مجوز عبور می کنند، معرفی کرده و 1500 سرباز فعال را برای حمایت از گشت مرزی اعزام کرده است.

حتی برخی از دموکرات‌های همسو با آقای بایدن از او انتقاد کرده‌اند که برای کنترل مرزها تلاش بیشتری نمی‌کند و سیاست‌هایش را قوی‌تر نشان نمی‌دهد.

لانای اریکسون، مدیر بخش افکار عمومی و سیاست اجتماعی در راه سوم، یک اندیشکده دموکرات میانه رو، گفت: «همه ما که در سیاست دموکرات کار می کنیم، دو سال است که از این لحظه می ترسیم. این بسیار واضح است که جمهوری خواهان هنوز در زمینه مهاجرت دست بالا دارند و مردم فکر نمی کنند که دموکرات ها به ویژه به امنیت مرزها اهمیت می دهند.

به نظر می رسد که مترقی ها موافق هستند. «آنها باید عنوان 42 را در روز اول ریاست جمهوری لغو می کردند. کریس نیومن، مدیر حقوقی شبکه سازمان دهی روز ملی کارگر، یک گروه حمایتی غیرانتفاعی مستقر در لس آنجلس، گفت. اکنون آنها باید کاری را که باید در روز اول ریاست جمهوری انجام می دادند، انجام دهند و آن را ضعیف انجام می دهند.

نظرسنجی‌ها نارضایتی گسترده‌ای را از مدیریت رئیس‌جمهور در مورد مهاجرت نشان می‌دهد. در نظرسنجی ای‌بی‌سی نیوز/واشنگتن پست در اوایل سال جاری، تنها 28 درصد از آمریکایی‌ها با مدیریت آقای بایدن در مرز جنوبی موافقت کردند.

در نظرسنجی فاکس نیوز در ماه آوریل از رای دهندگان ثبت نام شده، 66 درصد از رای دهندگان سفیدپوست بدون مدرک دانشگاهی گفتند که کاخ سفید به اندازه کافی سختگیرانه در قبال مهاجرت غیرقانونی عمل نمی کند. اکثریت رای دهندگان اسپانیایی، 55 درصد، نیز گفتند که رئیس جمهور به اندازه کافی سختگیر نیست.

روی تکسیریا، یکی از همکاران ارشد موسسه امریکن انترپرایز، گفت: «بایدن در انتخابات 2020 پیروز شد نه فقط به این دلیل که تغییرات بزرگی در میان رأی دهندگان سفیدپوست کالج ایجاد کرد، بلکه خونریزی را در میان رأی دهندگان سفیدپوست طبقه کارگر متوقف کرد». حالا که او با رتبه‌بندی پایین 40 سال به سال 2024 می‌رود، با آن رای‌دهندگان چه اتفاقی می‌افتد، و سپس یک مشکل مهاجرتی نوظهور را به آن اضافه می‌کنید – مشکلی که این رای‌دهندگان فکر می‌کنند مهم است؟»

سایر نظرسنجی ها برای دولت مطلوب تر است. در نظرسنجی‌های اخیر آقای بارتو، که در هفت ایالت میدان نبرد برای کانون مهاجرت، یک گروه حامی مهاجرت، انجام شد، از سیاست‌های آقای بایدن، از جمله معکوس کردن جدایی کودکان در دوران ترامپ و ایجاد مسیرهایی برای شهروندی برای رویاپردازان، حمایت گسترده‌ای وجود داشت.

دموکرات ها به تاریخ انتخابات اخیر به عنوان مقابله با پیش بینی ها اشاره می کنند که صحنه های جدید اختلال در مرزها بهای سیاسی را به دنبال خواهد داشت. جمهوری خواهان و متحدان آنها در رسانه ها، چشم انداز کاروان های مهاجران را که به مرزهای جنوبی کشور نزدیک می شوند، به برنامه های دوسالانه تبدیل کرده اند که برای ایجاد انگیزه در یک پایگاه محافظه کار طراحی شده است. اما دموکرات ها در سال 2018 پیروزی های قانع کننده ای به دست آوردند، آقای بایدن در سال 2020 ریاست جمهوری را به دست آورد و حزب در انتخابات میان دوره ای سال گذشته بیش از حد انتظار داشت.

بخشی از مشکل دموکرات‌ها این است که سیاست‌های مرزی آن‌ها نسبت به درخواست‌های صریح جمهوری‌خواهان برای سخت‌تر شدن، مانند تمرکز مداوم آقای ترامپ بر ساخت دیوار، ظریف‌تر است. رویکرد جمهوری‌خواهان پایه‌های حزب را تقویت می‌کند، در حالی که دموکرات‌ها انرژی بیشتری را روی موضوعاتی مانند حقوق سقط جنین و اقتصاد متمرکز کرده‌اند که می‌تواند انگیزه آنها را ایجاد کند.

آقای بایدن در حزب خود نیز تحت فشار متقابلی قرار دارد و دموکرات‌های میانه‌رو خواستار تدابیر سخت‌گیرانه‌تر هستند و مترقی‌ها نسبت به خطراتی که مهاجران اخراج شده با آن مواجه هستند هشدار می‌دهند و بر حقوق قانونی برای پناهجویان پافشاری می‌کنند.

ماریا کاردونا، استراتژیست قدیمی حزب دموکرات، گفت: «اکثریت مردم آمریکا در این مورد با ما هستند. اگر واقعاً توضیح دهند، توضیح دادن آسان‌تر می‌شود، یعنی ما طرفدار امنیت مرزی قوی و راه‌های انسانی برای قانونی‌سازی هستیم.»

جان سیتون، یک استراتژیست جمهوری خواه که در آریزونا کار می کند، گفت که آخرین موج مهاجران به شدت خدمات دولتی را در بخش هایی از این ایالت مرزی تحت فشار قرار داده است و این موضوع می تواند نقش مهمی در دور کردن آریزونا از آقای بایدن در سال 2024 داشته باشد. آقای ترامپ را در آنجا با کمترین اختلاف شکست داد.

آقای سیتون گفت که بلوک بزرگ رای دهندگان مستقل آریزونا به مهاجرت از دریچه ای می نگرند که کمتر ایدئولوژیک است و بیشتر در مورد صلاحیت دولت است. او درباره صحنه‌هایی از عبور مردم از مرز و پر شدن خیابان‌های شهرهای مرزی ایالات متحده گفت: «این تصاویر فقط در فاکس نیوز نیستند، بلکه در اخبار محلی هستند، آنها نسبتاً فراگیر هستند».

زمانی که آنها چیزهایی از این قبیل را می بینند که چه اتفاقی می افتد، واقعاً یک مشکل بالقوه برای رئیس جمهور بایدن و انتخاب مجدد او و برای دموکرات ها بالا و پایین تر است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …