زندگی با مامان و بابا: چرا جوانان در ایرلند و ایتالیا نمی توانند از عهده مهاجرت بروند؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

در قسمت پایانی این مجموعه سه قسمتی درباره بحران مسکن در ایرلند و ایتالیا، یورونیوز به بررسی نقش صاحبخانه‌ها در بازار مسکن ایرلند می‌پردازد، جایی که یک سوم افراد اجاره‌دهنده برای پرداخت اجاره بهای خود نیاز به کمک مالی از سوی دولت دارند.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط وزارت مسکن ایرلند، بیش از 11500 نفر که در ایرلند با بی خانمانی مواجه بودند در دسامبر 2022 مجبور به استفاده از اسکان اضطراری شدند که 30 درصد نسبت به همان ماه در سال 2021 افزایش داشت.

برخی از مقامات تورم را عامل افزایش بی‌سابقه بی‌خانمان‌ها و همچنین شکست دولت در مسدود کردن اجاره‌بها و محدود کردن املاک خالی می‌دانند که در غیر این صورت می‌توانند برای مسکن اضطراری استفاده شوند.

موسسه تحقیقات اقتصادی و اجتماعی (ERSI) در گزارش خود که در می 2022 منتشر شد، دریافت که حدود 100000 خانوار از نوعی حمایت دولتی برای اجاره از مالکان خصوصی استفاده می کنند.

با توجه به اینکه یورواستات در سال 2022 نسبت به سال 2010 افزایش 90 درصدی قیمت اجاره در سراسر ایرلند را گزارش کرده است، به سختی تعجب آور است.

سیاران لینچ، یکی از اعضای سابق پارلمان ایرلند، گفت: “این فشار زیادی بر جوانانی که به دنبال نقل مکان از خانه های خانوادگی خود هستند، وارد می کند. در نتیجه آنها مجبور می شوند مدت بیشتری در خانه زندگی کنند.”

چه کسانی در پشت این افزایش اجاره بها هستند؟

ایرلند یک سنت قوی از مالکان شرکتی ندارد. اکثریت قریب به اتفاق سرمایه گذاران املاک کوچک هستند که لینچ آنها را “صاحبان اتفاقی” توصیف کرد – “سرمایه گذاران مادر و پدر” که مالک یک یا دو ملک هستند.

مارک رز، مدیر عامل Rose Properties در کورک موافق است: “۸۰ درصد از املاک اجاره ای در ایرلند توسط صاحبخانه های کوچک مادر و پدر تامین می شود، اما مشکل اینجاست که ۴۰،۰۰۰ نفر از این مالکان یا صاحبان ملک از سال ۲۰۱۷ بازار را ترک کرده اند. او به یورونیوز گفت.

پس چرا صاحبخانه ها دسته جمعی بازار اجاره نشین ها را ترک می کنند؟

به گفته رز، قوانین در حال تغییر و مالیات های بالا سرمایه گذاران کوچک را وادار به فروش می کنند.

او گفت: «فراموش نکنید که مالکان باید مالیات بر درآمد اجاره خود را 52 درصد بپردازند، بنابراین آنها تنها کسری از مبلغی را که در واقع برای یک ملک دریافت می کنند، دریافت می کنند.

رز اضافه کرد که با توجه به اینکه ممکن است همچنان در حال بازپرداخت وام مسکن در ملک باشند، وضعیت به سرعت غیرقابل دفاع می شود.

من برای درک قوانین حاکم بر بازار اجاره پول می گیرم و می توانم به شما بگویم که بسیار پیچیده است و برای سرمایه گذاران یک کابوس است.

با این حال، 10 سال پیش، بازار بسیار متفاوت بود.

به منظور حمایت از تقاضا برای مسکن، پس از سقوط اقتصادی 2008، خانواده‌های جوانی که به دنبال تجارت و خرید خانه‌های بزرگتر بودند، توسط بانک‌های ایرلند تشویق شدند تا املاک کوچک‌تر خود را حفظ کنند، آن‌ها را اجاره کنند، و سپس از وام مسکن جدید در برابر اجاره استفاده کنند. .

بازار مملو از مالکان بود که باعث افزایش رقابت برای مستاجران و در نتیجه پایین نگه داشتن قیمت ها شد.

اما اکنون که قیمت مسکن به بالاترین حد خود رسیده است، تعداد معدودی از مالکان باقی مانده در حال اصرار برای خروج از بازار اجاره هستند.

لینچ گفت: “املاک هرگز به ارزش فعلی نبوده است، بنابراین زمان خوبی برای بیرون آمدن و بازدهی خوبی از سرمایه خود است.”

وی افزود: “با این حال، به نظر من، صاحبان اجاره یا اجاره‌دهندگان (در ایرلند) سالانه حدود 4 میلیارد یورو درآمد دارند.”

در مورد ممنوعیت تخلیه چطور؟

در اکتبر 2022، یک ممنوعیت تخلیه موقت برای اطمینان از اینکه اجاره‌کنندگانی که تحت تأثیر بحران هزینه‌های زندگی قرار گرفته‌اند، نمی‌توانند توسط صاحبخانه‌ها در ماه‌های زمستان از خانه‌های خود خارج شوند، وضع شد.

با این حال، این اقدام در پایان ماه مارس، در اقدامی که سیاستمداران اپوزیسیون به آنها برچسب “ظالم و بی رحم” می دادند، منقضی شد.

با این حال رز استدلال کرد که مالکان در معادله در نظر گرفته نمی شوند.

“شما ممکن است آن را ممنوعیت تخلیه بنامید، من آن را ممنوعیت فروش ملک شما می نامم. من نمی گویم این درست یا غلط است، اما اگر صاحب ماشین یا خانه هستید و اسناد را در دست دارید اما ناگهان به شما گفته می شود که نمی توانید آن را بفروش، پس آیا واقعاً مالک آن هستی؟»

رز اظهار داشت که بازار جذاب‌تر برای مالکان و کاهش مالیات بر دارایی می‌تواند راه‌حلی برای بحران مسکن ایرلند باشد. با این حال، او هشدار داد که این یک موضوع عمیقاً دو قطبی است و ارتقای رفاه مالکان به خوبی به سیاستمداران که به دنبال انتخاب مجدد هستند، خدمت نمی کند.

برای یک سیاستمدار خیلی جذاب نیست که بگوید، می دانید چه، در واقع صبر کنید، بیایید یک لحظه به صاحبخانه های اینجا نگاه کنیم.

لینچ اظهارات مشابهی را مطرح کرد: “ایرلند مدت‌هاست که از نظر قوانین مستاجر و حمایت از مستاجر عقب مانده است. بنابراین اکنون شاهد مقررات بسیار بیشتری در بازار هستیم.”

رز در پایان گفت: “همه خواهان ملک های اجاره ای بیشتری هستند، اختلاف نظر یا سوء تفاهم این است که چگونه ملک های بیشتری را در بازار به دست آوریم و راه حل ممکن است برای برخی افراد ناخوشایند باشد.”

“هر کاری باید انجام دهید تا صاحبخانه های کوچک را در بازار نگه دارید. اما این در اینجا خودکشی سیاسی است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …