هودینگ کارتر سوم، سردبیر جنگ های صلیبی و دستیار جیمی کارتر، در ۸۸ سالگی درگذشت.

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هودینگ کارتر سوم، روزنامه‌نگار صلیبی می‌سی‌سی‌پی که در دهه 1960 از حقوق مدنی سیاه‌پوستان آمریکایی دفاع می‌کرد و به عنوان یکی از مقامات دولت کارتر منبع اصلی اطلاعات کشور در مورد بحران گروگان‌گیری ایران در سال‌های 1979 و 1980 بود، روز پنجشنبه در چپل هیل، NC درگذشت. او 88 سال داشت.

دختر او کاترین کارتر سالیوان گفت که مرگ او در یک جامعه بازنشستگی به دلیل عوارض یک سری سکته مغزی بود. آقای کارتر از سال 2006 در دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل تدریس می کرد.

در حرفه ای که به موازات ظهور جنوب جنوب به عنوان منطقه ای با افزایش تساهل نژادی و تغییر سیاست بود، آقای کارتر، یک پاتریسیون با چهره سرخ رنگ و با ماگنولیا، روزنامه نگار، نویسنده، اصلاح طلب حزب دموکرات، تلویزیون ملی بود. مفسر، منتقد مطبوعات و مدرس دانشگاه.

هادینگ کارتر سوم، پسر روزنامه‌نگار هدینگ کارتر جونیور، که برنده جایزه پولیتزر برای سرمقاله‌هایی بود که خواستار اعتدال نژادی در جنوب قدیمی جدا شده بودند، جانشین پدرش به عنوان سردبیر و ناشر The Greenville Delta Democrat-Times و به عنوان صدای وجدان شد. در دولتی که توسط خشونت و تغییرات اجتماعی در طول مبارزات دوران حقوق مدنی درهم شکسته شده است.

اما پس از 5000 سرمقاله و سال ها جنگ خندق روزنامه نگاری، آقای کارتر مبارزه خود را وارد عرصه سیاست کرد.

آقای کارتر در سال 1977 با اشاره به داوطلبان فصلی که به تظاهرات ها پیوستند و رای دهندگان را ثبت نام کردند، به نیویورک تایمز گفت: «کسانی از ما که در می سی سی پی و جاهای دیگر در جنوب ماندیم، همیشه سربازان کوتاه مدت را تحقیر می کردیم. اکنون این سوال برای یک جنوبی کمتر دراماتیک است – این است که می خواهید برای چند سال آینده چه کار کنید؟ ما – جنوب – در فلاتی هستیم که بقیه ملت می خواستند به آن برسیم.»

در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری سال 1976، آقای کارتر کمک کرد تا جیمی کارتر که هیچ نسبتی با هم نداشت، یک پیروزی کم در می سی سی پی به دست آورد و با یک انتصاب به عنوان دستیار وزیر امور خارجه در امور عمومی پاداش دریافت کرد. او به عنوان سخنگوی ارشد وزارت امور خارجه، اظهارات ظریفی را در مورد سیاست خارجی با صراحت و شوخ طبعی ارائه کرد و روابط خوب و البته گاهی تند با هیئت مطبوعاتی دیپلماتیک برقرار کرد.

و او به چهره ملی دولت کارتر در جریان بحران گروگانگیری در ایران تبدیل شد، بحرانی که در 4 نوامبر 1979 آغاز شد، زمانی که ستیزه جویان سفارت ایالات متحده در تهران را تصرف کردند و 52 آمریکایی را دستگیر کردند. اسارت آنها 444 روز به طول انجامید – تقریباً باقیمانده دوره ریاست جمهوری کارتر، دوره ای که توسط رای دهندگان ناامید به پایان رسید و رونالد ریگان را به عنوان رئیس جمهور در سال 1980 انتخاب کردند.

برای ماه‌ها در پی وقوع بحران، هدینگ کارتر به طور منظم در برنامه‌های خبری شبانه شبکه ظاهر می‌شد، زیرا رئیس‌جمهور کارتر و سایروس آر. ونس، وزیر امور خارجه، عمداً در پس‌زمینه یک بن‌بست حساس ماندند که در آن اشتباهات مقامات ارشد آمریکایی ممکن بود شانس گروگان‌ها را به خطر بیندازند. آزادی یا حتی جان آنها را به خطر انداخت.

همکاران در دولت و رسانه های خبری به آقای کارتر برای طرح سؤالات سخت در مورد آنچه که از سرنوشت آمریکایی ها شناخته شده و ناشناخته بود، نمره بالایی دادند. جدای از یک قسمت که در آن او مرغ لاستیکی را به سوی یک پرسشگر مداوم پرتاب کرد، او با خونسردی در نشست های مطبوعاتی حساسیت تحقیرهای دیپلماتیک را بیان کرد.

پس از شکست مرگبار تلاش برای نجات گروگان ها در یک حمله هلیکوپتری در آوریل 1980، آقای ونس در اعتراض استعفا داد و هدینگ کارتر، یکی از نزدیکان، در اوایل ژوئیه از این کار پیروی کرد. خانواده او اخیراً The Delta Democrat-Times را فروخته بودند و او به گرینویل بازنگشت.

در عوض، در سال 1981، او مجری و خبرنگار اصلی «داستان داخلی» شد، یک برنامه هفتگی جدید روابط عمومی PBS که به بررسی عملکرد مطبوعات در جامعه می‌پرداخت. این کتاب به طیف بلندپروازانه ای از داستان های اغلب پیچیده می پردازد، از جمله پوشش یک جنگ داخلی در السالوادور، مجموعه ای از قتل ها در آتلانتا، انقلاب چپگرای ساندینیستا در نیکاراگوئه و تهاجم آمریکا به گرانادا.

آقای کارتر برنده چندین جایزه امی و تحسین اکثر منتقدان شد که برنامه را متفکرانه خواندند. دیگران آن را راهنمای ناقص مطبوعات نامیدند که انتظارات را برآورده نکرد. با کمرنگ شدن حمایت اسپانسر، آقای کارتر پس از چهار سال آنجا را ترک کرد. در دهه بعد او برای روزنامه ها و مجلات نوشت و به یک مفسر سیاسی تلویزیونی، خبرنگار، تحلیلگر و مجری برجسته تبدیل شد.

ویلیام هادینگ کارتر سوم، که از نام کوچک خود استفاده نمی کرد، در 7 آوریل 1935 در نیواورلئان متولد شد و بزرگترین پسر از سه پسر هودینگ جونیور و بتی ورلین کارتر بود. او و برادرانش، فیلیپ و توماس، در گرین‌ویل، شهر رودخانه‌ای که پدرشان The Delta Star را تأسیس کرده بود و در دهه 1930 آن را با The Democrat-Times ادغام کرده بود، بزرگ شدند. این یک صفحه کتاب هفتگی در قلب ویلیام فاکنر، واکر پرسی و شلبی فوت داشت.

برای دهه‌ها، حزب دموکرات، همانطور که در محلی شناخته می‌شد، از اعتدال نژادی در جنوب دفاع می‌کرد – پیشرفت مستمر و بدون خشونت به سمت عدالت، اگرچه ادغام مدارس دولتی را غیرعاقلانه و قوانین فدرال ضد لینچ را غیر ضروری می‌دانست. کوکلوکس کلان را محکوم کرد و اخبار خشم نژادی را با دقت و بی طرفی پوشش داد که در اکثر روزنامه های جنوب وجود نداشت.

هودینگ کارتر جونیور، ناشر، که در سال 1946 برنده جایزه پولیتزر برای سرمقاله های خود شد، مورد احترام بسیاری از لیبرال ها و اعضای انجمن روزنامه نگاری بود، اما به طور گسترده به عنوان منفورترین مرد در می سی سی پی شناخته می شد. تماس‌های ناپسند و تهدید به مرگ، به دار آویختن مجسمه‌ها، سوزاندن صلیب‌ها و تحریم‌ها علیه روزنامه وجود داشت. برادران گاهی اوقات پدرشان را می‌دیدند که شب‌ها با یک تفنگ ساچمه‌ای در ایوان نشسته و منتظر حمله‌ای بود که هرگز نیامد.

هودینگ سوم در آکادمی فیلیپس اکستر در نیوهمپشایر تحصیل کرد اما در سال 1953 از دبیرستان گرینویل و در سال 1957 از پرینستون فارغ التحصیل شد.

در سال 1957 با مارگارت اینسورث معروف به پگی ازدواج کرد. این زوج یک پسر به نام هادینگ کارتر چهارم و سه دختر به نام‌های کاترین، مارگارت و فین داشتند. او در سال 2016 در 86 سالگی درگذشت.

در سال 2019، او با پاتریشیا آن اوبراین، نویسنده و خبرنگار بازنشسته ای که در دفتر نایت رایدر واشنگتن و در شیکاگو سان تایمز کار می کرد، ازدواج کرد.

از او علاوه بر دخترش کاترین، همسرش نیز به یادگار مانده است. فرزندانش هودینگ چهارم، فین کارتر و مارگارت کارتر جوزف. فرزندان ناتنی او مایک، کریگ و بروک دریان. یک برادر، فیلیپ؛ و 12 نوه

در سال 1959، پس از دو سال در سپاه تفنگداران دریایی، آقای کارتر برنامه های خود را برای رفتن به سرویس خارجی رها کرد و به گرینویل بازگشت. او در مصاحبه ای با مجله نیویورک تایمز در سال 1977 به یاد می آورد: «ما به پدر و روزنامه مدیونیم که به آنجا برگردیم و یک سال به آن فرصت بدهیم.

به 17 سال تبدیل شد. او کار خود را به عنوان خبرنگار آغاز کرد اما به زودی سرمقاله می نوشت. او در نهایت سردبیر و ناشر شد و پدرش را که در اثر جدا شدن شبکیه چشم و جراحت قدیمی ارتش که باعث نابینایی یک چشمش شده بود، بینایی خود را از دست داد.

سرمقاله های اولیه پسر بیانی از اعتدال شبیه به سرمقاله پدرش بود. اما با گسترش مبارزات حقوق مدنی در سراسر جنوب در دهه 1960، آنها شدیدتر شدند و خشونت پلیس را محکوم کردند که به تظاهرکنندگان بی خشونت و سیاستمدارانی که از برتری سفیدپوستان حمایت می کردند حمله کرد.

سخنان او بود، اما میراث پدرش.

آقای کارتر در مصاحبه ای با مجله People در سال 1981 در مورد پدرش گفت: “او شهرت زیادی به خاطر شجاعت داشت که شایسته آن بود.” می نوشت و انجام می داد. من از پدرم یاد گرفتم که شجاعت واقعاً به چه معناست – ترسیدن، اما انجام کاری که باید انجام می‌دادی.»

آقای کارتر به طور فزاینده ای در سیاست می سی سی پی فعال شد، شرکت کننده و همچنین وقایع نگار مبارزه برای مشارکت کامل سیاهان. در سال 1964، او برای کمپین ریاست جمهوری موفق لیندون بی جانسون کار کرد. او بعداً دموکرات‌های وفادار می‌سی‌سی‌پی را تأسیس کرد، ملغمه‌ای از مدافعان حقوق مدنی که در کنوانسیون ملی دموکرات‌ها در سال 1968 از اعضای عادی حزب سفید پوست این ایالت دور شد.

آقای کارتر پس از کار در دولت کارتر و به عنوان مجری «داستان درونی»، ستون‌ها و مقالاتی برای وال استریت ژورنال، نیویورک تایمز و سایر نشریات نوشت. او همچنین سمت هایی را در شبکه های ABC، NBC، PBS و دیگر شبکه ها داشت. او برای مستندهایش برنده امی دیگری و جایزه ادوارد آر مارو شد.

در سال 1994، او استاد روزنامه‌نگاری در دانشگاه مریلند شد و از سال 1998 تا 2005 رئیس بنیاد نایت بود، یک سازمان غیرانتفاعی که از تعالی در روزنامه‌نگاری حمایت می‌کند. در سال‌های اخیر، او در دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل، جایی که در آن زندگی می‌کرد، به تدریس رهبری و سیاست‌گذاری عمومی پرداخت.

او نویسنده «جنوب ضربه می زند» (1959)، درباره شوراهای شهروندان سفیدپوست تشکیل شده برای مقاومت در برابر ادغام نژادی، و «سال های ریگان» (1988) بود.

شیوانی گونزالس در ارائه گزارش مشارکت داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …