دادگاه به | شاهزاده هری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادگاه عالی شنیده است که شاهزاده هری هیچ مدرکی ندارد که او قربانی هک تلفن توسط روزنامه‌نگاران Mirror شده است و داستان‌هایی در مورد زندگی خصوصی او به‌طور مخفیانه توسط افسران مطبوعات سلطنتی فاش شده است.

دوک ساسکس ادعا می کند که ده ها خبر منتشر شده در دیلی میرر، ساندی میرور و پیپل از طریق هک تلفن یا سایر رفتارهای غیرقانونی به دست آمده است. مقالاتی که بین سال‌های 1995 تا 2011 منتشر شده‌اند، به جزئیات رابطه او با خانواده‌اش، رابطه‌اش با دوست دختر سابقش چلسی دیوی، خدمت سربازی و اتهامات مصرف مواد مخدر می‌پردازند.

او مدعی است که این رفتار توسط مدیران ارشدی مانند پیرز مورگان تایید شده است.

روزنامه Mirror Group پذیرفته است که در یک مورد از یک بازپرس خصوصی برای جمع آوری غیرقانونی اطلاعات در مورد هری استفاده کرده است. اما اصرار دارد که بیشتر داستان‌های آن از طریق قانونی به دست آمده است و می‌گوید شاهزاده «هیچ مبنایی» برای ادعای هک شدن پست‌های صوتی‌اش توسط روزنامه‌نگاران Mirror ندارد.

اندرو گرین کی سی، وکیل این شرکت، گفت که فقط به این دلیل که دیگر افراد مشهور گوشی هایشان توسط خبرنگاران میرور هک شده است، به این معنی نیست که هری به این شکل هدف قرار گرفته است. او گفت که شواهد ارائه شده توسط شاهزاده یا “کم” یا “کاملاً وجود ندارد”.

در عوض، ناشر روزنامه پیشنهاد می‌کند که داستان‌هایش درباره هری از منابع محرمانه، دوستان شاهزاده و افسران مطبوعات سلطنتی آمده است.

در یک نمونه، هری ادعا می‌کند که مقاله‌ای که در زمانی که مورگان سردبیر دیلی میرور بود، درباره شاهزاده نوجوانی که تب غده‌ای می‌گیرد، منتشر شد، با عنوان «بیمار هری با بیماری بوسیدن»، باید غیرقانونی به دست آمده باشد.

وکلای میرر ادعا می‌کنند که منبع واقعی داستان احتمالاً مارک بولاند، رئیس سابق مطبوعات پادشاه چارلز بوده است که رابطه شخصی قوی با مورگان “شامل تماس‌های منظم، غذا خوردن و جلسات نوشیدن با هم” داشته است. این گروه روزنامه اشاره می کند که هری باید دستیاران پدرش را به خاطر دخالت در حریم خصوصی او به جای روزنامه نگاران سرزنش کند.

این شرکت گفت که وقتی پلیس متروپولیتن متوجه شد کلایو گودمن، گزارشگر نیوز آو ورلد، تلفن شاهزاده هری را در سال 2006 هک کرده است، اگر خبرنگاران Mirror نیز به پیام‌های صوتی سلطنتی گوش می‌دادند، پلیس متوجه می‌شد.

این شرکت گفت: «هیچ روزنامه‌نگار روزنامه‌های Mirror Group دستگیر یا تحت تعقیب قرار نگرفتند، که نشان می‌دهد روزنامه‌های Mirror Group درگیر شنود پست صوتی دوک ساسکس و اطرافیانش نبوده‌اند.

هری یکی از چهار نفری است که ادعای هک تلفن آنها علیه ناشر Mirror در دادگاهی هفت هفته ای در دادگاه عالی مورد بررسی قرار می گیرد. Mirror ادعاهای خاص آنها در مورد هک تلفن را به چالش می کشد، در حالی که همچنین استدلال می کند که مدعیان مهلت قانونی برای شروع ادعاهای خود را از دست داده اند.

دیوید شربورن، وکیل هری و سایر قربانیان ادعایی، به دادگاه گفت که رفتار غیرقانونی گسترده ای در روزنامه های میرر صورت گرفته است. او ادعا کرد که مدیران ارشد، از جمله مورگان، باید در مورد تاکتیک‌های مختلف از هک تلفن گرفته تا شنود تلفن ثابت و سرزنش سوابق مالی خصوصی می‌دانستند.

شربورن قبلاً به دادگاه گفته بود: «ما دخالت مستقیم آقای مورگان در تعدادی از این حوادث و دانش او از شنود پست صوتی را داریم.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

مورگان انکار کرده است که او آگاهانه داستان هایی را بر اساس هک تلفن منتشر کرده است.

یکی از موضوعات اصلی محاکمه استفاده از بازرسان خصوصی برای انجام فعالیت های غیرقانونی از جانب روزنامه نگاران است. دادگاه قبلاً ادعاهایی را شنیده است که در زمانی که مورگان سردبیر بود، دیلی میرر از یک آژانس خارجی برای به دست آوردن جزئیات مالی شاهزاده مایکل کنت استفاده کرد. ظاهراً بازپرس خصوصی با بانک Coutts تماس گرفت و آنها را متقاعد کرد که مشخصات خصوصی شاهزاده را با تظاهر به حسابدار شاهزاده تحویل دهند.

روزنامه‌های Mirror Group در طول دهه 2000 میلیون‌ها پوند را برای محققین خصوصی خارجی هزینه کردند، اما در بسیاری از موارد گفتند که اشخاص ثالث “تخصص” را در به دست آوردن مطالب قانونی در دسترس از ثبت عمومی ارائه کردند.

روزنامه Mirror Group قبلاً حدود 100 میلیون پوند جریمه و هزینه های قانونی برای تسویه صدها ادعای هک تلفن در عناوین خود پرداخت کرده است، علاوه بر این 50 میلیون پوند دیگر را برای پوشش پرداخت های آینده کنار گذاشته است.

سه هفته اول محاکمه به مسائل کلی پیرامون رفتارهای غیرقانونی ادعایی در سه روزنامه میرر می پردازد، در حالی که نیمه دوم به شواهدی از چهار قربانی ادعایی می پردازد.

شاهزاده هری قرار است در سه روز در آغاز ژوئن در دادگاه شهادت دهد و اولین خانواده سلطنتی باشد که از قرن نوزدهم از جعبه شاهد شهادت می دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …