متهم به قتل غیرعمد به دلیل قتل جردن نیلی در مترو در نیویورک | جردن نیلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دفتر دادستانی منطقه منهتن روز جمعه اعلام کرد مردی که جردن نیلی را در حالی که در متروی نیویورک بود پس از قرار دادن او در خفه کردن به قتل عمد متهم شده است.

دانیل پنی، 24 ساله، در صورت مجرم شناخته شدن بر اساس این اتهام، ممکن است با 15 سال زندان روبرو شود. پنی صبح روز جمعه خود را به پلیس نیویورک تسلیم کرد.

او در دادگاه جنایی منهتن برای پاسخگویی به اتهام حاضر شد و با قرار وثیقه 100000 دلاری آزاد شد.

پنی در 1 مه نیلی را پس از اینکه او را در تنگنای مرگبار قرار داد، کشت. نیلی که بی خانمان بود سر مسافران فریاد می زد که گرسنه و تشنه است و برایش مهم نیست که به زندان برود. در کلیپی که در شبکه‌های اجتماعی پخش شد، پنی را می‌توان دید که نیلی را در بند خفه نگه می‌دارد، در حالی که سایر مسافران در مهار او کمک می‌کنند.

نیلی بیهوش به بیمارستان منتقل شد و در آنجا مرگ وی اعلام شد. پزشکی قانونی شهر بعداً مرگ او را قتل اعلام کرد، زیرا در اثر فشار دادن گردنش در حین خفه کردن جان باخته است.

پنی که سفیدپوست و یک تفنگدار سابق آمریکایی است، در ابتدا بلافاصله پس از حادثه توسط پلیس بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفت، اما بدون اتهام آزاد شد.

این ویدئو اعتراض گسترده‌ای را در مورد بی‌عدالتی نژادی و شکست در برخورد شهر با کسانی که به خدمات اجتماعی نیاز دارند، برانگیخت. نیلی که سیاه پوست است، مدت‌ها از یک سری بیماری‌های روانی رنج می‌برد و برای حامیان بی‌خانمان‌های شهر شناخته شده بود، طبق گزارش‌ها در فهرست شهری از «۵۰ نفر برتر» بی‌خانمان‌هایی بود که بیشتر به کمک نیاز داشتند.

نیلی که زمانی شبیه‌ساز با استعداد مایکل جکسون بود، پس از قتل مادرش توسط ناپدری‌اش در سال 2007، زمانی که نیلی 14 ساله بود، دچار PTSD و افسردگی شدید شد. او در حالی که در خیابان زندگی می کرد دچار یک سری بحران های بهداشت روانی شد و با بازداشت های متعددی مواجه شد.

در 5 مه، چهار روز پس از قتل، وکلای پنی یک نفر را آزاد کردند بیانیه از طرف او که گفت نیلی سابقه رفتار خشونت آمیز داشت و از شهر خواست تا به بحران های بهداشت روان رسیدگی کند. خانواده نیلی با بیانیه مطبوعاتی خود در 8 مه پاسخ دادند که بیانیه پنی را “یک ترور شخصیت و نمونه بارز اینکه چرا او معتقد بود حق دارد جان جردن را بگیرد” نامیدند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …