اعضای اتحادیه آمازون برگه های رای اعتصابی را در دو سایت بریتانیا راه اندازی کردند | آمازون

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اعضای اتحادیه در آمازون در حال تشدید مبارزه خود بر سر حقوق و شرایط هستند و برگه های رای اعتصابی را در دو انبار دیگر راه اندازی می کنند، زیرا اتحادیه GMB خواستار به رسمیت شناختن رسمی در سایت شرکت تحویل در کاونتری است.

اعضای GMB در مراکز اجرای آمازون در Rugeley، Staffordshire، و Mansfield، Nattinghamshire، پس از اعلام آمادگی خود برای انجام اقدامات صنعتی در رای گیری مشورتی، در مورد اعتصاب رای گیری می کنند.

این پس از آن رخ داد که دومین افزایش حقوق از سوی خرده‌فروش اینترنتی در 12 ماه توسط GMB به عنوان “توهین” رد شد. آماندا جیرینگ، سازمان‌دهنده ارشد اتحادیه، گفت: «کارگران آمازون در برابر افزایش دستمزدهای پولی از یکی از ثروتمندترین شرکت‌های جهان مبارزه می‌کنند.

این تشدید اکنون شاهد آن خواهد بود که از کارگران در دو مرکز تکمیلی دیگر خواسته می شود تا نظر خود را در مورد سرنگونی ابزارها و خروج از خانه برای اجرای عدالت پرداخت کنند.

GMB، که به طور پیوسته در حال ایجاد نمایندگی خود در آمازون انگلستان در طول دهه گذشته بوده است، پذیرفته است که تنها 150 عضو در این دو سایت رای خواهند داد که احتمالا کمتر از 10٪ از کل نیروی کار خواهد بود.

اما امیدوار است که مانند کاونتری، جایی که اولین اعتصاب بریتانیا علیه آمازون در ژانویه آغاز شد، چشم انداز اقدامات صنعتی باعث افزایش اعتبار اتحادیه و کمک به تقویت عضویت شود.

رای‌گیری‌های مشورتی که در سه سایت دیگر برگزار شد، آستانه رای‌گیری اعتصابی تمام‌عیار را برآورده نکرد.

در همین حال، GMB به کمیته داوری مرکزی (CAC) – بازوی دپارتمان تجارت و تجارت که در مورد اختلافات اتحادیه ها حکم می کند – نامه ای را درخواست کرده است تا در انبار کاونتری به رسمیت شناخته شود. این به دنبال رد درخواست آمازون از اتحادیه برای به رسمیت شناختن داوطلبانه بود.

پس از اینکه GMB ماه گذشته به شرکت نامه نوشت، آمازون پاسخ خود را در روز پنجشنبه منتشر کرد و گفت: “ما معتقد نیستیم که شناسایی داوطلبانه مسیر مناسبی برای تجارت ما باشد.”

اگر CAC تشخیص دهد که بیش از 50٪ از کارگران در واحد چانه زنی مربوطه از درخواست GMB حمایت می کنند، این قدرت قانونی دارد که اتحادیه را به رسمیت شناخته شود، که به آن حقوق مذاکره می دهد.

در برخی موارد، CAC می تواند برای تعیین سطح حمایت از به رسمیت شناختن، یک برگه رای دعوت کند. قبل از انجام این کار، باید یک تصمیم بالقوه بحث برانگیز در مورد اندازه واحد چانه زنی مربوطه اتخاذ کند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اتحادیه بر این باور است که پس از جذب نیرو در کاونتری، که تعداد اعضا را از کمتر از 300 به بیش از 700 رسانده است، یک مورد قوی دارد.

در بیانیه این هفته، این شرکت که سیاست مستند عدم همکاری با اتحادیه ها را دارد، نیاز به حقوق رسمی مذاکره را رد کرد، اما پیشنهاد کرد که کارکنان از قبل فرصتی برای ارتباط با مدیران ارشد داشته باشند.

آمازون به حقوق کارمندان ما برای پیوستن یا نپیوستن به اتحادیه احترام می گذارد. در بیانیه این شرکت آمده است: ما دستمزد رقابتی، مزایای جامع، فرصت‌هایی برای رشد شغلی را ارائه می‌دهیم، همه اینها در حالی که در یک محیط کاری امن، مدرن و کار می‌کنیم. در آمازون، این مزایا و فرصت‌ها همراه با کار است، و همچنین توانایی برقراری ارتباط مستقیم با رهبری شرکت.»

اعتصاب در کاونتری در تابستان گذشته پس از اعلام افزایش دستمزد 50p در ساعت توسط شرکت، از یک انصراف بداهه ناشی شد. افزایش دیگری در ماه گذشته رخ داد که حداقل نرخ ساعتی را بین 11 تا 12 پوند افزایش داد، اما اعضای GMB همچنان به درخواست 15 پوند در ساعت ادامه می دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …