یوفا اصرار دارد که ترس از انتخابات استانبول باعث حرکت فینال لیگ قهرمانان اروپا نخواهد شد | لیگ قهرمانان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یوفا تاکید کرده است که فینال لیگ قهرمانان امسال را از استانبول منتقل نمی‌کند، علی‌رغم ترس از اینکه انتخابات ریاست‌جمهوری در ترکیه می‌تواند باعث ناامن شدن شهر شود.

گزارش ها در روز جمعه حاکی از آن است که هیئت حاکمه به طور غیررسمی با مقامات لیسبون در مورد امکان میزبانی بازی در صورت بروز ناآرامی های سیاسی تماس گرفته است، اما یوفا اقدام غیرمعمولی را برای رد این ادعاها انجام داده است.

در بیانیه ای آمده است: «به دنبال برخی گزارش های نادرست و بی اساس رسانه ها، یوفا می خواهد موضع خود را در مورد فینال لیگ قهرمانان 2023 روشن کند. فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 2023 طبق برنامه در 10 ژوئن 2023 در استانبول برگزار خواهد شد. یوفا هیچ بحثی بر خلاف آن با هیچ نهاد سیاسی، دولت یا اتحادیه ملی فوتبال ندارد.

راهنمای سریع

چگونه می توانم برای هشدارهای اخبار ورزشی ثبت نام کنم؟

نمایش دهید

  • برنامه Guardian را از فروشگاه برنامه iOS در iPhone یا فروشگاه Google Play در Android با جستجوی “The Guardian” دانلود کنید.
  • اگر قبلاً برنامه Guardian را دارید، مطمئن شوید که از جدیدترین نسخه استفاده می کنید.
  • در برنامه Guardian، روی دکمه Menu در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات (نماد چرخ دنده) و سپس Notifications بروید.
  • اعلان‌های ورزشی را روشن کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

فینال لیگ قهرمانان اروپا با برنده بازی رئال مادرید – منچسترسیتی و اینترناسیونال – میلان برگزار می شود. دو هفته پس از برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه که می تواند به دولت رجب طیب اردوغان پایان دهد، برگزار می شود.

اردوغان و حزب عدالت و توسعه او هنجارهای دموکراتیک در این کشور را در طول 9 سال حکومت خود تضعیف کرده اند که منجر به ترس از احتمال برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه شده است. ائتلافی متشکل از شش حزب اپوزیسیون به رهبری کمال قلیچداراوغلو سکولاریست، می تواند او را در پای صندوق های رأی در این ماه شکست دهد. قلیچدار اوغلو در این ماه به هواداران هشدار داد در صورت شکست اردوغان در دور اول رای گیری آخر هفته، از ترس انتقام جویی، در خیابان جشن نگیرند.

یوفا خود را در موقعیتی چالش برانگیز می بیند، با تضمین امنیت عمومی پس از رویدادهای تقریباً غم انگیزی که فینال سال گذشته در پاریس را تلخ کرد. با این حال، هیئت حاکمه پیش از این دو بار در سال‌های اخیر فینال لیگ قهرمانان اروپا را به دلیل همه‌گیری کووید-19 از استانبول منتقل کرده است و در هر دو مورد بازی را به پرتغال منتقل کرده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

با تلاش ناموفق ترکیه برای میزبانی مسابقات قهرمانی اروپا مردان در سال 2024 و رقابت ترکیه با انگلیس و ایرلند برای مسابقات 2028، این نگرانی در یوفا وجود دارد که در صورت تغییر مجدد مسابقه، ممکن است ترکیه احساس توهین کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …