CBO هشدار می دهد که ایالات متحده با “خطر قابل توجهی” از تمام شدن پول نقد در ماه ژوئن مواجه است

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دفتر بودجه کنگره روز جمعه گفت که “خطر قابل توجهی” وجود دارد که دولت فدرال ممکن است در دو هفته اول ژوئن با کمبود نقدینگی مواجه شود و ایالات متحده را برای عدم پرداخت پول نقد آماده کند.

این هشدار در حالی مطرح شد که کاخ سفید و رهبران کنگره یک هفته را در مورد چگونگی افزایش سقف وام 31.4 تریلیون دلاری سپری کردند. وزارت خزانه داری از مانورهای حسابداری موسوم به اقدامات فوق العاده برای ادامه پرداخت قبوض کشور بدون نقض سقف بدهی که به طور رسمی در 19 ژانویه رسیده بود استفاده می کند. اما این وزارتخانه گفته است که این ابزارها می تواند به محض 1 ژوئن تمام شود.

دفتر بودجه غیرحزبی به تشریح فشار مالی پیش روی دولت با ادامه بن بست قانونی پرداخت. همچنین اشاره کرد که پیش‌بینی زمان و درآمدهای وارده به دولت و همچنین هزینه‌های آن دشوار است.

دفتر بودجه کنگره در گزارشی اعلام کرد: «اگر سقف بدهی قبل از اتمام وجوه نقد و اقدامات فوق‌العاده خزانه‌داری افزایش یا تعلیق نشود، دولت باید پرداخت برخی از فعالیت‌ها، عدم پرداخت تعهدات بدهی خود یا هر دو را به تأخیر بیندازد». روز جمعه منتشر شد.

این پیش‌بینی کرد که نکول منجر به “ناراحتی در بازارهای اعتباری، اختلال در فعالیت‌های اقتصادی و افزایش سریع نرخ استقراض برای خزانه‌داری خواهد شد.”

جانت ال. یلن، وزیر خزانه داری این هفته هشدار داد که عواقب یک نکول وخیم خواهد بود.

او روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در ژاپن و قبل از گردهمایی وزرای دارایی گروه 7 گفت: «یک پیش‌فرض، دستاوردهایی را تهدید می‌کند که ما در چند سال گذشته برای بهبود همه‌گیری خود برای به دست آوردن آن بسیار تلاش کرده‌ایم». و این جرقه یک رکود جهانی خواهد بود که ما را خیلی بیشتر به عقب می‌اندازد.»

روزی که پول نقد ایالات متحده تمام شود – معروف به X-date – ممکن است اواخر تابستان امسال باشد. دفتر بودجه گفت که اگر وزارت خزانه‌داری بودجه کافی برای گذراندن آن تا 15 ژوئن داشته باشد، هجوم دریافت‌های مالیاتی سه ماهه و اقدامات فوق‌العاده اضافی در اختیارش به احتمال زیاد به دولت اجازه می‌دهد تا به پرداخت صورت‌حساب‌های خود «حداقل تا پایان سال 2018» ادامه دهد. جولای.”

پرزیدنت بایدن و چهار رهبر ارشد کنگره، از جمله کوین مک کارتی، رئیس‌جمهور، در ابتدا قرار بود روز جمعه دوباره برای بحث در مورد محدودیت بدهی ملاقات کنند، پس از آن که جلسه رو در رو اولیه در روز سه‌شنبه هیچ توافقی حاصل نشد. اکنون انتظار می رود که دومین نشست هفته آینده برگزار شود، قبل از اینکه آقای بایدن روز چهارشنبه برای شرکت در نشست رهبران گروه 7 به ژاپن برود. در این میان، کارکنان هر دو طرف به تلاش برای دستیابی به نوعی معامله برای جلوگیری از پیش‌فرض ادامه می‌دهند.

در حالی که تصمیم به تأخیر در نشست به عنوان یک تحول مثبت تلقی می‌شد که می‌تواند به هر دو طرف امکان دستیابی به اجماع را بدهد، هنوز مشخص نیست که آیا می‌توان به موقع به توافق رسید یا خیر. آقای مک کارتی بر کاهش عمیق هزینه ها و عقب نشینی از برنامه انرژی پاک آقای بایدن به عنوان پیش نیاز برای افزایش سقف بدهی پافشاری کرده است. رئیس جمهور تاکید کرده است که جمهوری خواهان سقف وام را افزایش دهند، با این استدلال که این به سادگی به ایالات متحده اجازه می دهد تا صورت حساب هایی را که کنگره قبلا تصویب کرده است، بپردازد.

چشم انداز مالی بلندمدت کشور همچنان مشکل ساز است و تنها می تواند موضع جمهوری خواهان را که دولت باید در مخارج آن مهار کند، سخت تر کند. در گزارش جداگانه‌ای که روز جمعه منتشر شد، دفتر بودجه کنگره اعلام کرد که کسری بودجه فدرال را در سال جاری 1.5 تریلیون دلار پیش‌بینی کرده است – کمی بیشتر از پیش‌بینی‌اش در فوریه. پیش‌بینی می‌شود که کسری سالانه در دهه آینده تقریباً دو برابر شود و در مجموع تا سال 2033 به بیش از 20 تریلیون دلار برسد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …