‘خیزش شدید’ در باج گیری از کودکان درخواست شده برای به اشتراک گذاشتن تصاویر صریح | امنیت اینترنت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس داده‌های جدید، گزارش‌های اخاذی آنلاین از کودکانی که پس از دستکاری برای ارسال تصاویر صریح از خودشان باج‌گیری می‌شوند، سال گذشته به شدت افزایش یافت.

مرکز ملی کودکان گمشده و استثمار شده مستقر در ایالات متحده (NCMEC) گفت که استثمار مالی گزارش شده از کودکان در شرایطی صورت می گیرد که نظافت آنلاین توسط شکارچیان جنسی افزایش یافته است. این سازمان گزارش‌های استثمار آنلاین از کودکان جنسی را از پلتفرم‌های فناوری ایالات متحده پردازش می‌کند که 90 درصد آنها در خارج از ایالات متحده اتفاق می‌افتند.

گزارش NCMEC در سال 2022 در مورد خط اصلی سایبری خود نشان داد که در مقایسه با سال قبل، 82 درصد افزایش در گزارش‌های «تطمیع آنلاین» – برقراری ارتباط با یک کودک به قصد ارتکاب یک جرم جنسی یا آدم ربایی – داشته است. این سازمان گفت که در دسته اغواگری، که در آن NCMEC 80,000 گزارش دریافت کرده است، “خیلی نگران کننده” در موارد اخاذی مالی وجود داشته است.

این باج گیری شامل دستکاری کودکان برای به اشتراک گذاشتن عکس های صریح از خودشان است. سپس کودکان توسط متخلفان تهدید می‌شوند و هشدار می‌دهند که اگر پولی را تحویل ندهند، تصاویر را برای دوستان، خانواده یا دیگران ارسال خواهند کرد. NCMEC گفت در سال گذشته افزایش قابل توجهی در پسران مورد هدف قرار گرفته است.

بنیاد دیده بان اینترنت، یک نهاد مستقر در بریتانیا که بر توزیع مواد سوء استفاده جنسی از کودکان (CSAM) نظارت می کند، گفته است که در سال گذشته بیش از 250,000 صفحه وب را انجام داده است که نسبت به سال 2021 یک درصد افزایش داشته است که سه چهارم آنها حاوی تصاویر خودساخته، که در آن قربانی قبل از اینکه به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شود، برای ضبط سوء استفاده خود دستکاری می شود.

اندی باروز، مستقر در بریتانیا کمپین ایمنی آنلاین، گفت که این روند منعکس کننده افزایش کلی در نظافت آنلاین است. ما شاهد افزایش شدید نظافت آنلاین در سراسر جهان در شبکه های اجتماعی هستیم. این به دلیل ترکیبی از نظافت برای اهداف جنسی است [and a] روند رو به رشد برای نظافت به منظور بهره برداری مالی. کودکان و به‌ویژه پسربچه‌ها مرتب شده و مجبور به تولید تصاویری از خود می‌شوند و سپس تهدید می‌شوند که این مطالب به طور گسترده به اشتراک گذاشته شود، مگر اینکه با باج‌گیری مالی همکاری کنند.»

باروز گفت که این روند در 12 تا 18 ماه گذشته ظاهر شده است و به ویژه پسران هدف قرار گرفته اند.

NCMEC گفت که خط خطی سایبری آن در سال گذشته 32 میلیون گزارش دریافت کرده است که نسبت به سال قبل 9 درصد افزایش داشته است. گفته می شود اکثر گزارش ها از فیس بوک، اینستاگرام، گوگل، سرویس پیام رسانی واتس اپ و پلتفرم چت Omegle بوده است.

حدود نیمی از این گزارش‌ها «قابل اقدام» تلقی می‌شدند، جایی که حاوی اطلاعاتی در مورد جرم مشکوک مربوط به بهره‌کشی جنسی از کودکان است. ارائه دهندگان خدمات آنلاین ایالات متحده از نظر قانونی موظفند موارد سوء استفاده جنسی از کودکان را به خط راهنمایی NCMEC گزارش دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …