یوروپل رهبران قاچاق مواد مخدر بالکان را با استفاده از یک پلت فرم چت مخفی برای مجرمان دستگیر می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیم یوروپل با دسترسی به ارتباطات خود در Sky ECC، یک سرویس پیام رسانی محبوب برای دنیای اموات، مشابه WhatsApp برای مجرمان، توانست این شبکه جنایی را ردیابی کند.

سه کشور در سرنگونی بزرگترین سازمان جنایتکار قاچاق مواد مخدر در منطقه بالکان دست داشته اند که منجر به توقیف دارایی هایی به ارزش حدود 5 میلیون یورو و دستگیری رهبر سابق شبکه بین المللی سارقان جواهرات پلنگ صورتی شده است.

یوروپل، آژانس همکاری های اجرای قانون اتحادیه اروپا در بیانیه ای گفت: «در 11 مه، حملات هماهنگ در صربستان و هلند انجام شد که هم زیرساخت های رهبری و توزیع کارتل را هدف قرار دادند.

در مجموع 23 نفر از جمله سه رهبر این سازمان جنایتکار که از سوی یوروپل به عنوان اهداف با ارزش بالا شناخته می شوند، دستگیر شده اند.

تیم یوروپل با دسترسی به ارتباطات خود در Sky ECC، یک سرویس پیام رسانی محبوب برای دنیای اموات، مشابه WhatsApp برای مجرمان، توانست این شبکه جنایی را ردیابی کند.

محققان فرانسوی و هلندی در اوایل سال 2021، که گمان می‌رفت در گذشته غیرقابل شکستن بود، موفق شدند به Sky ECC نفوذ کنند و یک سری 200 یورش همزمان را به شبکه‌های قاچاق و جنایی انجام دادند.

Sky ECC پس از شکسته شدن جانشین آن Encrochat در سال 2020 در بین مجرمان مواد مخدر محبوب شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: صربستان با همکاری فرانسه، بلژیک و هلند و با حمایت واحد مبارزه با مواد مخدر یوروپل، توانست اهداف کلیدی را در قلمرو خود شناسایی کند و فعالیت‌های مجرمانه خود را در سراسر جهان ترسیم کند.

گمان می رود محموله های چند تنی کوکائین توسط این سازمان جنایتکار مستقیماً از کلمبیا، برزیل و اکوادور یا از طریق زیرساخت های لجستیکی غرب آفریقا به اروپا منتقل شده است.

در دنیای جنایتکار، این باند به خاطر خشونت و سرقت های سطح بالا شهرت داشت.

در این بیانیه آمده است: «یکی از اهداف دستگیر شده در صربستان، رهبر سابق گروه جنایتکار بدنام پلنگ صورتی بود.

پلنگ صورتی یک شبکه بین المللی دزد جواهرات است که دزدی های آن به عنوان برخی از جسورانه ترین در تاریخ جنایات سازمان یافته توصیف شده است. تقریباً 800 نفر از اعضای این گروه از نظامیان یا شبه نظامیان سابق صربستان، مونته نگرو و یوگسلاوی سابق هستند که از تجربیات خود در جنگ های دهه 1990 برای سرقت جواهرات در سراسر جهان استفاده کردند.

پلنگ های صورتی برگرفته از مجموعه فیلم های کمدی فرانسوی با حضور بازرس معروف ژاک کلوزو و شکار سارقان است. یکی از نقشه ها حول الماس صورتی کمیاب به نام پلنگ صورتی می چرخید.

به گفته یوروپل، «پادشاهان جنایتکار که در بلگراد به عنوان بخشی از این عملیات دستگیر شدند، بزرگترین قاچاقچیان کوکائین در بالکان غربی بودند که به عنوان بخشی از کار تجزیه و تحلیل مداوم انجام شده بر روی داده‌های Sky ECC شناسایی شدند.»

اقلام کشف شده توسط پلیس شامل 15 خودروی مدل بالا، جواهرات لوکس و ساعت به ارزش تقریبی 2 میلیون یورو و همچنین تقریباً 3 میلیون یورو پول نقد است.

آنها همچنین مجموعه ای از سلاح ها و مواد منفجره از جمله دو تفنگ تک تیرانداز، سه تفنگ خودکار، اسلحه، صدا خفه کن، بیش از ده بسته مواد منفجره پلاستیکی و چاشنی های راه دور و چند صد گلوله مهمات را کشف کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …