وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه، قصد دارد بازنشسته شود

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از آن که روسیه 100000 سرباز را در مرزهای اوکراین جمع آوری کرد که به نظر می رسید آماده سازی برای تهاجم باشد، دولت بایدن یکی از دیپلمات های ارشد خود را برای گفتگو با همتای روس خود فرستاد تا تلاش کند مسکو را از یک جنگ تمام عیار منصرف کند.

وندی آر. شرمن، معاون وزیر امور خارجه، در ژانویه 2022 در مأموریت ایالات متحده در ژنو با سرگئی ای. پیش نویس معاهدات مربوط به مسائل امنیتی که کشورش قبلا ارائه کرده بود.

این اسناد برای پرزیدنت بایدن شروع کننده نبودند و خانم شرمن در آن زمان متوجه شد که خواسته های آقای ریابکوف پوششی برای یک جنگ اجتناب ناپذیر است.

او پنجشنبه شب در مصاحبه ای گفت: «می دانستیم که به مسابقات خواهیم رفت.

خانم شرمن صبح روز جمعه در ایمیلی به کارمندان وزارت خارجه، بازنشستگی خود را اعلام کرد. جنگ دوم. او قصد دارد در 30 ژوئن کار خود را ترک کند.

خانم شرمن، 73 ساله، به عنوان دیپلمات پیشرو برای مذاکرات سخت با رقبا و دشمنان ایالات متحده: ایران، کره شمالی، روسیه و عمدتاً اخیراً چین، یکی از اعضای محافل سیاست خارجی در واشنگتن و پایتخت های سراسر جهان بوده است.

در این مسیر، خانم شرمن به الگوی زنان در نهادهای سیاست خارجی تبدیل شد. او اولین زنی بود که به عنوان معاون وزیر امور خارجه خدمت کرد و در دولت اوباما به عنوان معاون وزیر در امور سیاسی، مقام سوم در وزارت امور خارجه را به دست آورد. او در سه دولت دموکرات و زیر نظر پنج وزیر امور خارجه کار کرده است. او تنها در شغل خود به عنوان معاون وزیر، از 39 کشور جهان بازدید کرده است.

سوزی جورج، رئیس سازمان امنیت ملی، گفت: «برای بسیاری از ما، به ویژه به عنوان یک زن ارشد در امنیت ملی – در دوران اخیر رهبران مؤثرتر یا مؤثرتری در سیاست خارجی وجود دارد، و سپس زنان کمتری نیز به آن اضافه می‌شوند». کارکنان وزارت امور خارجه و یکی از همکاران خانم شرمن از سال 1995.

وارن کریستوفر، اولین وزیر امور خارجه در زمان پرزیدنت بیل کلینتون، خانم شرمن را که در آن زمان در یک شرکت مشاوره رسانه ای کار می کرد، برای اولین شغل خود در وزارت امور خارجه به عنوان دستیار وزیر امور خارجه در امور قانونگذاری انتخاب کرد. خانم شرمن بعدها در زمان مادلین آلبرایت، اولین وزیر امور خارجه زن، روی مذاکرات اسرائیل و فلسطین و مذاکرات کره شمالی کار کرد. او در اولین سفر وزیر خارجه آمریکا به کره شمالی، خانم آلبرایت را به پیونگ یانگ همراهی کرد.

سخت ترین ماموریت دیپلماتیک او احتمالا رهبری مذاکره کنندگان آمریکایی در مذاکرات با ایران بر سر توافق هسته ای در دوران دولت اوباما بود. در سال 2015، جان کری، وزیر امور خارجه، توافق نهایی را اعلام کرد که محدودیت‌هایی را برای برنامه هسته‌ای ایران ایجاد می‌کرد، اما به دلیل آنچه که آنها می‌گفتند ناتوانی در رسیدگی به برخی فعالیت‌های نظامی بود، مورد حمله سیاستمداران جمهوری‌خواه قرار گرفت. رئیس جمهور دونالد جی ترامپ در سال 2018 از توافقی که ایران به آن پایبند بود، خارج شد.

در سمت فعلی خانم شرمن، او در وزارت امور خارجه در مورد سیاست چین نقش مهمی داشته است. او مجبور بود اولویت‌های رقیب را متعادل کند: همکاری با آنتونی جی. بلینکن، وزیر امور خارجه برای حفظ کانال‌های ارتباطی و در عین حال مقابله با سیاست‌های چین در سراسر جهان. او در سال 2021 به تیانجین پرواز کرد تا با وانگ یی، وزیر امور خارجه وقت ملاقات کند و مردانی با کت و شلوارهای سفید رنگ، خانم شرمن و همکارانش را تا هتل اسکورت کردند.

هنگامی که پنتاگون امسال یک بالون جاسوسی چینی را در حال حرکت بر فراز ایالات متحده شناسایی کرد، خانم شرمن از یک دیپلمات چینی خواست تا یک تظاهرات را ارائه کند.

چو هیون دونگ، سفیر کره جنوبی در واشنگتن، گفت: “او به نوعی بانوی آهنین دیپلماسی ایالات متحده است.” وی افزود که خانم شرمن “نقش بسیار سازنده ای” در کمک به بهبود روابط بین کشورش و ژاپن داشته است.

جاناتان فاینر، معاون اصلی مشاور امنیت ملی، گفت که خانم شرمن دیپلمات پیش فرض دولت بایدن بود که برای «مکالمات سخت در مکان‌های سخت» فرستاد.

آقای فاینر و خانم شرمن در ژانویه از کیف بازدید کردند، اما این اولین بار نبود که او به اوکراین می‌رفت: در عکسی روبروی میزش در واشنگتن، او در سال 2014 در میدان میدان در کیف، جایی که نیروهای امنیتی تحت نظارت یک طرفدار، گل می‌گذارد. -رئیس جمهور روسیه ده ها معترض مسالمت آمیز را به ضرب گلوله کشت.

در ماه اوت، خانم شرمن به همراه کارولین کندی، سفیر استرالیا در استرالیا، از جزایر سلیمان دیدن کرد. یک هدف نشان دادن تعهد ایالات متحده به منطقه ای بود که چین در آن در حال نفوذ است. اما خانم شرمن در یک مأموریت شخصی نیز بود: این مناسبت هشتادمین سالگرد نبرد گوادالکانال بود، نبردی مشخص از جنگ جهانی دوم که در آن پدرش، یک تفنگدار دریایی، مجروح شد. او در این سفر کلاه نظامی سبز رنگ او را به همراه داشت و هنگام سخنرانی آن را با خود به روی تریبون آورد.

خانم شرمن گفت: «زمان بسیار بسیار قدرتمندی بود. من در همان فرودگاهی که تفنگداران دریایی در جنگ جهانی دوم از آنجا می جنگیدند، فرود آمدم و در هواپیمای با علامت ایالات متحده آمریکا فرود آمدم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …