پرسش و پاسخ: آینده درمان دیجیتال پس از سقوط Pear Therapeutics

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

از آنجا که Pear Therapeutics، یکی از اولین شرکت‌های درمانی دیجیتال، در ماه آوریل اعلام ورشکستگی کرد، بحث‌هایی پیرامون وضعیت سرمایه‌گذاری در درمان دیجیتال، چالش‌هایی که پیرامون استانداردهای مراقبت، موانع پذیرش و چگونگی دستیابی به موفقیت در این بخش وجود دارد، وجود دارد.

اندی مولنار، مدیر عامل شرکت Digital Therapeutics Alliance، یک سازمان غیرانتفاعی که رهبری فکری و آموزش را برای پیشبرد پذیرش دیجیتال درمانی ارائه می دهد، با MobiHealthNews برای ارائه بینش خود در مورد بازار دیجیتال درمانی و اینکه چگونه ورشکستگی گلابی بر صنعت تأثیر گذاشته است.

موبی سلامت نیوز: در درمان دیجیتال چه می گذرد، و فکر می کنید ورشکستگی گلابی چه تاثیری بر بازار دارد؟

اندی مولنار: سال بسیار عجیبی است، زیرا این یکی از اولین سال‌هایی بود که دیدیم پوشش Medicaid خیلی سریع به جلو رفت و به روند سال گذشته ادامه داد. ما می‌بینیم که پرداخت‌کنندگان درمان دیجیتال را جدی‌تر می‌گیرند و در عین حال، تأمین مالی سرمایه‌گذاری خطرپذیر واقعاً سخت است، جایی که پنج سال پیش به راحتی توزیع می‌شد. اما در آن زمان ما نمی دانستیم که چگونه این محصولات قرار است پول دریافت کنند. اکنون ما در واقع یک مسیر را می بینیم. بنابراین برای من واقعاً سخت بود که بفهمم این دو اتفاق مهم در یک زمان چگونه اتفاق می‌افتند. تطبیق آن در ذهنم واقعا برایم سخت است.

ما هنوز همه چیز را تا جایی که می توانیم هوشمندانه به جلو نگه می داریم. منظورم این است که درمان دیجیتال، درمان دیجیتال نسخه ای و سلامت دیجیتال به طور کلی بدیهی است که از بین نمی روند. اینجا برای ماندن است، و ما اینجا هستیم تا به راهنمایی آن کمک کنیم. و پنج سال پیش که شروع کردیم، مثل الان باهوش نبودیم.

شاید این فقط یک تنظیم مجدد خوب باشد، می دانید؟ بسیاری از مردم می گویند، خوب، واقعا چقدر پول می گیرد؟ واقعا چقدر نیاز داریم؟ منابع خود را کجا قرار می دهید؟ به همین دلیل است که ما یک راه اندازی دفترچه راه اندازی برای کمک به شرکت های عضو ما درک بهترین مکان برای قرار دادن منابع شما.

MHN: آیا فکر می‌کنید نرخ پذیرش ارائه‌دهنده و بازپرداخت پرداخت‌کننده، پیشرفت درمان دیجیتال را متوقف می‌کند؟

مولنار: من فکر می کنم واقعاً واضح است که سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده برای ترویج نوآوری طراحی نشده است. دشواری وارد کردن یک دسته کاملاً جدید از محصولات به سیستم های پرداخت کننده و سیستم های ارائه دهنده یا آموزش های مورد نیاز برای داروسازان و مواردی از این قبیل. سیستم ما برای نه گفتن ساخته شده است، درست است؟ وقتی می خواهید پوشش مدیکر را دریافت کنید، آنها باید آن پول را در جای دیگری پیدا کنند و آن را از شخص دیگری بگیرند. بنابراین، هرچه که صورت‌حساب ما تمام می‌شود – و ما در وسط یک CBO هستیم [Congressional Budget Office] اکنون فرآیند را انجام دهید – اگر نمی دانم 10 میلیارد دلار طی 10 سال باشد، چه کسی این پول را از دست می دهد؟ شما نمی خواهید آن را از پزشکان بگیرید. شما نمی خواهید آن را از نوآوری های دیگر دور کنید. و به همین ترتیب، مدیکر در مورد کدنویسی و مواردی از این قبیل در وضعیتی ثابت قرار داشته است. بنابراین می دانم که AppliedVR یک کد دریافت کرد، اما آنها تحت DME بودند [durable medical equipment]. کمی متفاوت است. و سپس گلابی کد A9291 را دریافت کرد، که Medicare به طور خاص گفت، ما قرار نیست هزینه آن را بازپرداخت کنیم.

MHN: چه اتفاقی را امسال در حوزه درمان دیجیتال می بینید؟ کجا پیشرفتش را می بینید؟

مولنار: خوب، من امیدوارم که بسیاری از چیزهای Medicaid از حرکتی که ما از گلابی دیدیم به جلو حرکت کنند. هنوز خیلی زود است که بگوییم ورشکستگی آنها چه تأثیری بر آن خواهد داشت. اما آنها اکنون سه یا چهار ایالت داشتند و ما در حال گفتگو با سایر مدیران ایالتی مدیکید هستیم. حالا که راهی می بینند می خواهند در آن راه بروند. و بنابراین من واقعاً امیدوارم که محصولات گلابی در بازار باقی بمانند، زیرا شما نمی دانید قرار است چه اتفاقی بیفتد. اما آنها در این مرحله سودآور هستند – سودآور به این معنی که محصولات آنها درآمدزایی دارند. و بنابراین شما دوست دارید کسی را ببینید که این کار را ادامه دهد. و سپس ما دوست داریم این محصولات دیگر را به نوعی در پشت آن ببینیم. اما من می خواهم ببینم فضای تجاری رو به جلو است. من می‌خواهم ببینم مدیکر حداقل تأیید می‌کند که چه نوع کدهایی را ارائه می‌کنند. اما من واقعاً فکر می کنم که برنامه های دولتی دولت شروع به پیشبرد طرح های تجاری نیز خواهد کرد.

همچنین، ما در حال انجام کارهای خود هستیم اجلاس افتتاحیه در اوایل ژوئن کاری که ما انجام دادیم این بود که آن را به رویدادهای روز تپه یا روزهای پرواز خود گره زدیم. ما سه رویداد را در سال گذشته و سال قبل انجام دادیم. بنابراین اساساً، دو بار در سال همان کاری است که ما انجام می‌دادیم. و ما متوجه شدیم که ما در حال جمع آوری پانل هایی از همه این متخصصان در دولت هستیم و اساساً نیمی از آن کنفرانس و نیمی از آن صحبت با کنگره بود. و ما فکر کردیم، می‌دانی چیست، ما در اینجا شتاب بزرگی داریم. چگونه این را به چیزی بزرگتر تبدیل کنیم؟ و به همین دلیل است که ما کنفرانس امسال را برگزار می کنیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …