پیک داروی Sciensus سه سال پیش به بیماران اخطار داده شد | سلامتی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس یک شرکت مراقبت های بهداشتی خصوصی که توسط آبان نیوز به دلیل قرار دادن کودکان و بزرگسالان به شدت بیمار در معرض خطر قرار گرفته بود، سه سال پیش هشدار داده بود که بیماران را از کار می اندازد.

به دارین گیبسون، مدیر اجرایی Sciensus، بزرگترین پیک دارویی بریتانیا، در نوامبر 2020 گفته شد که بیماران مبتلا به اختلالات خونریزی به طور خطرناکی در معرض خونریزی داخلی قرار می‌گیرند، با درمان کم یا بدون درمان در خانه در نتیجه زایمان‌های ناموفق، تاخیری یا از دست رفته.

گیبسون این هشدار کتبی را از کیت برت، مدیر اجرایی انجمن هموفیلیا، یک موسسه خیریه بهداشتی پیشرو، دریافت کرد، پس از اینکه از اینکه چگونه بیماران آسیب‌پذیر ناامید می‌شوند، خشمگین شده بود.

ساینسوس مشکلات فناوری اطلاعات را مقصر دانست و قول داد که اقدامی انجام دهد. با این حال، برت به آبان نیوز گفت، با این حال، سه سال بعد، بیماران به دلیل مشکلات «مکرر» با شرکت، در معرض خطر آسیب «بسیار جدی» قرار دارند.

او گفت: «ما همچنان به دریافت شکایات درباره تحویل‌های گمشده، ناقص یا نادرست ادامه می‌دهیم و بسیار نگران تکرار همان مسائل هستیم، که نشان می‌دهد برای بهبود سیستم‌های سفارش و تحویل Sciensus باید کارهای بیشتری انجام شود.»

برت پس از آن صحبت کرد که تحقیقات آبان نیوز نگرانی های جدی و قابل توجهی را که توسط بیماران، پزشکان و گروه های بهداشتی درباره Sciensus مطرح شده بود، آشکار کرد. ما دریافتیم که کودکان و بزرگسالان بیمار در نتیجه شکست‌های شرکت از آسیب‌های قابل اجتناب رنج می‌برند و بدتر می‌شوند.

برت گفت: «تأثیر این سرویس ناکارآمد و نامنظم بسیار جدی است. از دست دادن یا تأخیر در درمان، افراد مبتلا به هموفیلی را در معرض خطر بیشتری برای خونریزی‌های دردناک، آسیب مفاصل و به طور بالقوه سفرهای اضطراری به بیمارستان قرار می‌دهد.

“تحویل غیرقابل اعتماد نه تنها باعث استرس و اضطراب برای افرادی می شود که نیاز به درمان دارند، بلکه منجر به ضایعات غیرقابل قبولی با هزینه هنگفت برای NHS می شود.”

Sciensus که در برتون از ترنت مستقر است، سالانه میلیون ها پوند توسط NHS برای انتقال داروها و اقلام پزشکی حیاتی به حدود 200000 نفر مبتلا به بیماری هایی از جمله سرطان، بیماری قلبی، دیابت، زوال عقل و HIV پرداخت می شود. خدمات آن نیز به صورت خصوصی تامین می شود.

گیبسون، که قبلاً نقش‌های ارشدی در سرکو، پیمانکار دولتی داشت، در سال 2018 به عنوان مدیر اجرایی منصوب شد.

او یادآور شد، پس از اینکه برت در نوامبر 2020 به گیبسون نامه نوشت تا «به شدت» از «سرویس غیرقابل اعتماد» ارائه شده توسط Sciensus شکایت کند، به او گفته شد که «مشکلات عمدتاً به دلیل یک سیستم فناوری اطلاعات جدید بوده است».

برت گفت که این شرکت با راه اندازی یک انجمن بیماران و والدین موافقت کرده است که در آن گروهی از افراد مبتلا به اختلالات خونریزی هر سه ماه یک بار با نماینده شرکت ملاقات می کنند. او گفت: “با این حال، پس از برخی جلسات سازنده، آنها شتاب خود را از دست دادند.”

این شرکت که در آن زمان به عنوان مراقبت های بهداشتی در خانه شناخته می شد، پس از بازرسی توسط کمیسیون کیفیت مراقبت، تنظیم کننده مراقبت، در همان سال با شکایت برت، تحت تدابیر ویژه قرار گرفت. بر اساس گزارش CQC، نقص فناوری اطلاعات به این معناست که تقریباً 10000 تحویل دارو با تأخیر یا از دست رفتن مواجه شده است.

فقط چند ماه بعد، این شرکت توسط CQC مورد بازرسی مجدد قرار گرفت و به طور کلی به عنوان “خوب” رتبه بندی شد و از اقدامات ویژه حذف شد. در همان زمان به نام Sciensus نیز تغییر نام داد.

این شرکت در بیانیه ای درباره تغییر نام تجاری در جولای 2021 گفت: استفاده از بینش های ارزشمند Sciensus به بیماران کمک می کند تا کنترل بیشتری بر سلامت و اهداف شخصی خود داشته باشند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

“دریافت حمایت از پرستاران متخصص، درمانگران و پزشکان متخصص، مدیریت ویزیت ها و زایمان ها آسان تر خواهد بود، و در هر زمانی که بیماران بخواهند یافتن اطلاعات مفید و کاربردی آسان تر خواهد بود.”

با این حال، آبان نیوز فاش کرده است که چگونه علیرغم وعده ها، گزارش مثبت CQC و تغییر برند شرکت، مشکلات مهم و جدی همچنان پابرجاست.

بیماران، خانواده‌ها و کارکنان NHS از آخرین بازرسی CQC شکایت‌های رسمی متعددی را ارائه کرده‌اند، و توضیح می‌دهند که چگونه به‌طور مکرر توسط این سرویس غیرقابل اعتماد ناامید می‌شوند، با هشدارهایی مبنی بر اینکه برخی از بیماران در نتیجه آسیب‌های قابل اجتناب متحمل می‌شوند.

در پاسخ، CQC به آبان نیوز گفته است که در حال بررسی نگرانی های مطرح شده در مورد این شرکت است. در پی تحقیقات آبان نیوز، بیش از 100 بیمار برای به اشتراک گذاشتن نگرانی های خود در مورد این شرکت مراجعه کرده اند.

برت گفت که او معتقد است مشکلاتی که باعث نگرانی های مکرر برای بیماران می شود، گسترده است. “ما به طور منظم با Sciensus در تماس هستیم تا مشکلات مداوم اعضای خود را حل کنیم، اما احساس می کنیم که مشکلاتی که شرکت با آن مواجه است سیستمی است.”

یکی از سخنگویان Sciensus گفت: “ما با کیت موافقیم که انجمن بیماران و والدین راه مثبتی برای گفتگو بوده است. ما مشتاق هستیم که این روند را ادامه دهیم و بر پیشرفتی که تاکنون داشته ایم، بسازیم.

“ما به طور منظم با کیت صحبت می کنیم، زیرا هر دو بر ارائه بهترین خدمات برای بیماران تمرکز می کنیم. اگر هر بیمار نگرانی دارد، ما از آنها می خواهیم با ما تماس بگیرند – ما یک خط کمک در اولویت داریم و همچنین توزیع و تحویل اضطراری همان روز را ارائه می دهیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …