سفر ایان آیر از مدیرعامل لیورپول تا مدیریت نشویل SC در MLS | نشویل SC

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

منآیر، مدیرعامل ناشویل SC، هرگز به کار در ایالات متحده فکر نکرده بود، چه رسد به تنسی. در واقع، پس از جدایی‌اش از همان نقش در لیورپول در سال 2017، او اصلاً به فوتبال فکر نمی‌کرد: یک دهه حضور در باشگاه دوران کودکی‌اش به همان اندازه خسته‌کننده و هیجان‌انگیز بود. بازدید از نشویل و دیدار با مالکان باشگاه نظر او را تغییر داد. در آن زمان، باشگاه یک مفهوم بود تا یک واقعیت. برای آیر، این فرصتی بود که می دانست باید از آن استفاده کند. او از خود پرسید: “چند وقت یک بار فرصت دارید با یک بوم خالی کار کنید؟”

در دسامبر 2017، MLS تأیید کرد که به نشویل یک تیم گسترش داده خواهد شد که در سال 2020 به لیگ ملحق خواهد شد (آیر در می 2018 به تیم ملحق شد). تولد باشگاه یک دهه قبل تقریباً خیالی به نظر می رسید. اما جاه‌طلبی و سرمایه‌گذاری که توسط مالک جان اینگرام، یک صنعت‌گر محلی بی‌مزه، رهبری می‌شد، بسیار مهم بود.

هنگامی که این باشگاه اولین بازی MLS خود را در برابر آتلانتا یونایتد در جمع تقریباً 60000 تماشاگر در فوریه 2020 انجام داد، در خانه تنسی تایتانز NFL بود. اما جاه طلبی های باشگاه فراتر از مشارکت صرف بود. در عوض، می خواست به چیزی منحصر به فرد دست یابد: ساخت بزرگترین استادیوم فوتبال در ایالات متحده. Geodis Park، استادیوم 30000 نفری نشویل SC، در 1 مه 2022 پس از دو سال ساخت و ساز سریع آتش‌سوزی افتتاح شد. ابروها بالا رفته بود. آیا واقعاً تقاضای کافی در شهری وجود داشت که در آن فوتبال اغلب به عنوان یک ورزش خاص در نظر گرفته می شد؟

مطمئناً شهرهایی در ایالات متحده وجود دارند که وقتی صحبت از فوتبال به میان می آید، راحت تر به ذهن متبادر می شوند. اگرچه این ورزش در نشویل نمی‌تواند مانند نیویورک، فیلادلفیا یا پورتلند ادعا کند، اما تاریخ متمایز خود را دارد. این بازی جایگاه خود را در شهر از امواج پی در پی مهاجرت، از ورود مجارها پس از جنگ جهانی دوم تا کردهای عراقی که در دهه 1990 از صدام حسین فرار کردند، ایجاد کرد. شهر شاهد ظهور و سقوط باشگاه‌های آماتور و نیمه حرفه‌ای مختلف بود، از متروهای محبوب و قدیمی نشویل تا نشویل دایموندز، یک آزمایش کم‌مدت فاجعه‌بار در دهه 1980، که در فوتبال آمریکایی به همان اندازه بدبخت بازی کرد. لیگ.

از بدو تاسیس، نشویل SC اعتبار زیادی به عنوان یکی از ارزش‌های اصلی خود ایجاد کرده است. نشویل در دهه گذشته و بیشتر به دلیل رشد اقتصادی و جمعیتی قوی، یک شهر پررونق در نظر گرفته شده است. برای برخی، این یک تجربه مخرب ثابت شده است. همه از چشم انداز پارک ژئودیس در محوطه نمایشگاهی تاریخی شهر، که قبلاً میزبان نمایشگاه ایالتی تنسی بود، هیجان زده نشدند. در سال 2018، ائتلافی از مردم محلی تحت نام Save The Fairgrounds، دولت شهر را در تلاش برای به تاخیر انداختن ساخت استادیوم جدید به دادگاه کشاند، دلیلی که توسط شهردار آینده جان کوپر در سال 2019 انجام شد. پس از چند کشمکش مالی، باشگاه اجازه داده شد تا ساخت ورزشگاه جدید را ادامه دهد.

امروزه، پارک ژئودیس در حال حاضر مانند یک مکان ثابت به نظر می رسد: یک افزوده عجیب و غریب به چشم انداز محلی، با وجود بزرگی آن. آیر می‌خندد: «ما نمی‌خواستیم این احساس را داشته باشیم که یک سفینه فضایی با Wedgewood هیوستون برخورد کرده است. استادیوم ما به جای یک کاسه، چهار جایگاه مجزا دارد. انتهای خانه وجود دارد و طوری طراحی شده است که هیچ صندلی بدی وجود نداشته باشد. حتی اگر در ردیف بالا، درست در عقب نشسته باشید، هرگز بیش از 150 فوت با اکشن فاصله ندارید.»

علیرغم سرعت تغییر، شهر تا حد زیادی ماهیت خود را حفظ کرده است: مکانی گرم و دلپذیر که زمان کمی برای تبدیل افراد تازه وارد به مبشران نیاز دارد. مطمئناً مدت زیادی طول نکشید تا آیر “بومی” شود. اسکاسر خودبه‌خود با موهای کوتاه و چهره‌ای تازه وارد شد. پنج سال بعد، او ریش‌های کوتاهی دارد که شبیه یک ستاره کانتری است که به آرامی پیر شده است.

هواداران نشویل اس سی باشگاه را پذیرفته اند و فروش بلیت های فصلی سریع بوده است
هواداران نشویل اس سی باشگاه را پذیرفته اند و فروش بلیت های فصلی سریع بوده است. عکس: کریستوفر هانوینکل / USA Today Sports

جوزف کلومی مورد دیگری است. این کالیفرنیایی 34 ساله نیز نیم دهه پیش به این شهر نقل مکان کرد. او که مادام العمر در فوتبال وسواس داشت، با نزدیک شدن به اولین حضورش در MLS، به سرعت با باشگاه درگیر شد.

امروز، او یکی از اعضای فعال گروه حامیان پر سر و صدا Bootlegger است که به خاطر تعهدشان به برگزاری رویدادها، با آبجو و غذای فراوان، مشهور است.

باشگاه قبلاً به خوبی حمایت می شد. حضور در MLS آن را برای هواداران معمولی هیجان انگیزتر می کند، اما حتی برای هاردکورها ممکن است احساس غرور بیشتری وجود داشته باشد. “داشتن یک تیم محلی برای حمایت، این واقعاً تنها چیزی است که می توانید درخواست کنید.”

محبوبیت فوتبال در ایالات متحده به بالاترین حد خود رسیده است. پخش لیگ برتر از شبکه NBC و موفقیت تیم‌های ملی مردان و زنان و همچنین هجوم استعدادهای آمریکایی به لیگ‌های برتر اروپا، ارتباطی با این موضوع دارد. سپس بلوغ فزاینده MLS وجود دارد، که شروع به کنار گذاشتن کلیشه های قدیمی در مورد ستاره های اروپایی سالمندی کرده است که به دنبال آخرین حقوق هستند. در عوض، به عنوان یک لیگ هیجان انگیز و رقابتی در نوع خود، پر از استعدادهای نوظهور گرسنه شهرت پیدا کرده است. جمعیت جوان، متنوع و عمیقا آگاه هستند.

نشویل SC مظهر این رشد است. این باشگاه در اولین فصل خود در MLS به پلی آف راه یافت – ابتدا در لیگ دسته دوم USL حضور داشت – و از آن زمان تاکنون عملکرد خوبی داشته است. این تیم در حال حاضر با تیمی ساده و بدون نام های پرفروش، در جایگاه سوم کنفرانس شرق قرار دارد، شاید جز برای MVP MLS 2022 Hany Muhktar و کهنه کار ایالات متحده Walker Zimmerman.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

For Mike Jacobs, Nashville’s general manager, any questions about the sport’s future in the city, and the US as a whole, have been answered comprehensively. “Soccer has grown significantly. It’s here. MLS is the fifth major league in this country. It’s really exciting. What’s happening in Nashville is an amazing love affair,” he explains from his office at the club’s training complex on the fringes of the city.

This isn’t simply overly optimistic managerial speak. All 23,000 season tickets for 2023 sold out and average attendances hover around the 28,000 mark. “The fervor is there,” says Colomy. “People really, really love it. It’s something to behold every game. The atmosphere in the stadium is electric. Though as far as I know, no one has the crest tattooed across their back or anything like that yet.”

Ian Ayre (left) alongside Jürgen Klopp and chairman Tom Werner after the German’s appointment as Liverpool manager in 2015.
Ian Ayre (left) alongside Jürgen Klopp and chairman Tom Werner after the German’s appointment as Liverpool manager in 2015. Photograph: Christopher Thomond/The Guardian

Perhaps the passion Colomy describes isn’t all that surprising. As Nashville soccer writer Pablo Maurer has noted, it’s a city where “locals have almost always seized on almost anything that presents itself with the opportunity of being ‘theirs’”. Very few, for instance, had seriously considered an NHL hotspot before the Nashville Predators arrived in the late 1990s. Colomy says “[Nashville SC] یک حضور بسیار وحدت بخش و چیزی است که کل شهر به آن افتخار می کند.

برای آیر، اعتبار باشگاه فراتر از بحث بازاریابی است. این در مورد پایبندی به چیزی است که فوتبال را در وهله اول بسیار خاص می کند. روزهایی که بازی های مساوی MLS به ضربات پنالتی ختم می شد، گذشته است.

او می‌گوید: «نظر من این است که اگر شما بازی آن‌ها را انجام ندهید، در هر جای دیگری شما را جدی نخواهند گرفت. NFL، بیسبال، آنها واقعاً فقط اینجا بازی می کنند. اما وقتی صحبت از فوتبال به میان می‌آید، واقعاً نمی‌توانید آن را به هم بزنید. این برای MLS بسیار مهم بود و برای ما کاملاً حیاتی بود که معتبر باشیم."

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …