Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – هر آنچه که باید بدانید | افسانه ی زلدا

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

عنوان جدید نینتندو با نام آشنا همیشه خبر مهمی در بازی است، اما انتشار Legend of Zelda: Tears of the Kingdom احتمالا یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی پاپ سال است.

افسانه زلدا چیست؟

مجموعه ای طولانی مدت از بازی های ویدیویی نینتندو، که اکثر آنها از یک کهن الگوی گسترده استفاده می کنند: قهرمان جن ها، لینک، قصد دارد شاهزاده زلدا را از چنگال گانون شرور نجات دهد.

این بازی بیش از 35 سال پیش برای Nintendo Entertainment System منتشر شد. یک ماجراجویی فانتزی از بالا به پایین، این اولین بازی برای سیستم بود که به بازیکنان اجازه می داد پیشرفت خود را حفظ کنند و حس جدیدی از مقیاس را در بازی ایجاد کند. از آن زمان، تعدادی از آثار آن برای عنوان بهترین بازی تاریخ رقابت کرده اند، از جمله دنباله SNES A Link to the Past و Nintendo 64 Ocarina of Time.

چرا هیجان؟

شش سال در حال ساخت، The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom دنباله مستقیمی بر Breath of the Wild است که در کنار کنسول نینتندو سوییچ در سال 2017 عرضه شد. پس از انتشار با تحسین منتقدان، شهرت آن تنها از آن زمان افزایش یافته است، و اخیراً به تازگی منتشر شده است. نظرسنجی بیش از 200 منتقد برای مجله GQ آن را بهترین بازی تمام دوران معرفی کرد.

پرنسس زلدا.
اکثر بازی‌ها همان کهن الگوی گسترده‌ای دارند: قهرمان الفین، لینک، برای نجات شاهزاده زلدا، در بالا، از دست گانون شرور تلاش می‌کند. عکس: نینتندو

چه چیز خاصی در مورد آن وجود دارد؟

Breath of the Wild با پرتاب کردن بازیکنان به دنیای وسیعی که تقریباً هیچ محدودیتی در مورد آنچه که می‌توانستند انجام دهند تا آن را کشف کنند، از رویکرد مرسوم در طراحی بازی شکست. همه گوشه‌ها، قله‌ها و دره‌ها از همان ساعات اولیه برای کاوش در دسترس بودند، و سرزمین دست‌ساز Hyrule با فعالیت‌هایی که حواس‌شان را پرت می‌کرد و لذت می‌برد «در حال انفجار بود». اما در سال‌های پس از آن، تعداد کمی تلاش کرده‌اند که از آن پیروی کنند، با بازی‌های معمولی «دنیای باز» در عوض به طراحی فرمول‌تری که توسط مجموعه‌های پرفروشی مانند Assassin’s Creed و Far Cry پیشگام شده‌اند، پایبند بوده‌اند.

آیا این سریال یک موفقیت تجاری بوده است؟

بازی اصلی تا ماه مارس کمی بیش از 30 میلیون نسخه فروخته بود و آن را به یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های تمام دوران تبدیل کرد. از هر چهار دارنده یک نینتندو سوییچ، یک نفر دارای یک نسخه است و تعداد کمی از بازی های تک نفره با آن مطابقت دارند. سیاست نینتندو مبنی بر تخفیف به ندرت بازی‌های قدیمی، تأثیر مالی بزرگی به آن می‌دهد: تعداد کمی از بازی‌های شش ساله دیگر هنوز در تعداد زیادی با قیمت ۴۵ پوند به فروش می‌رسند. با درآمد ناخالص تخمینی بیش از 1.3 میلیارد پوند، این بازی درآمد بیشتری نسبت به رهبر فعلی جدول باکس آفیس سال 2023 به ارمغان آورد – فیلم Super Mario Bros خود نینتندو، که در سطح جهانی 1.16 میلیارد دلار فروش داشته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …