گروه های جامعه مدنی می گویند لایحه ضد تحریم انگلیس حمله به آزادی بیان است | اعتراض

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گروه های جامعه مدنی می گویند، طرح هایی برای جلوگیری از تحریم نهادهای دولتی بریتانیا در کشورهای خارجی و شرکت های انگلیسی که با آنها تجارت می کنند، حمله بیشتر به حق آزادی بیان است.

مقامات وزارت همسطح سازی، مسکن و جوامع (DLUHC) گفته اند که لایحه تحریم، واگذاری و تحریم که در سخنرانی سال گذشته ملکه اعلام شد و برای توقف اقدامات علیه اسرائیل طراحی شده بود، به زودی مطرح می شود.

این اقدام که اولین بار توسط FT گزارش شد، در بحبوحه خشم نسبت به سرکوب معترضان در مراسم تاجگذاری شاه چارلز در هفته گذشته، چند روز پس از تصویب قانون نظم عمومی انجام شد.

این لایحه کمپین ها، از جمله کمپین های مربوط به خرید کالا و خدمات یا سرمایه گذاری را غیرقانونی می کند. دولت پیش از این طرح شورای شهر لستر در سال 2014 را برای ممنوعیت کالاها از شهرک‌های غیرقانونی اسرائیل برجسته کرده بود، در حالی که مایکل گوو، دبیر انجمن‌ها، مدعی شده است که جنبش BDS (بایکوت، واگذاری و تحریم) که اسرائیل را هدف قرار می‌دهد به یهودی‌ستیزی دامن می‌زند.

با این حال، 60 گروه جامعه مدنی تحت چتر حق تحریم ادعا می کنند که این لایحه کمپین های عدالت اجتماعی و اقلیم را خفه می کند.

بن جمال، مدیر کمپین همبستگی فلسطین در بریتانیا، گفت که این «نمونه دیگری از حمله این دولت به مشارکت دموکراتیک است».

وی گفت: با افزایش حمایت در سراسر جهان از فراخوان جامعه مدنی فلسطین برای بایکوت، واگذاری و تحریم، به نظر می رسد دولت بریتانیا مصمم است که اسرائیل و شرکت های دخیل در اشغال آن را از پاسخگویی در مورد نقض حقوق بشر محافظت کند. قانون بین المللی.

«این لایحه کمپین‌ها علیه جنگل‌زدایی، آلودگی محیط‌زیست و استثمار کودکان و کارگران را تضعیف خواهد کرد. به همین دلیل است که طیف وسیعی از گروه‌ها، از اتحادیه‌های کارگری، خیریه‌ها و سازمان‌های غیردولتی گرفته تا سازمان‌های مذهبی، عدالت اقلیمی، حقوق بشر، فرهنگی، مبارزاتی و سازمان‌های همبستگی دور هم جمع شده‌اند. چگونه می‌توانیم به وزرا برای رعایت استانداردهای اخلاقی در سرتاسر جهان تکیه کنیم، در حالی که آنها حقوق دموکراتیک ما را در خانه از بین می‌برند؟»

در فوریه، علیرغم مخالفت با جنبش BDS، اتحادیه دانشجویان یهودی طرحی را در مخالفت با این لایحه تصویب کرد و گفت که این طرح «حق دموکراتیک برای اعتراض غیرخشونت آمیز» را محدود می کند.

روث ارلیش، رئیس سیاست‌گذاری و کمپین‌ها در لیبرتی، می‌گوید: «برای دولتی که ادعا می‌کند به آزادی بیان اهمیت می‌دهد، لایحه پیشنهادی ضد تحریم، بار دیگر تعهد ضعیف آن‌ها به حمایت از آزادی بیان را نشان می‌دهد.

این لایحه باید در چارچوب تلاش‌های گسترده‌تر دولت برای محدود کردن حقوق ما برای اعتراض و ایستادگی مردم برای آنچه که به آن اعتقاد دارند، دیده شود. ما از دولت می‌خواهیم در برنامه‌های خود تجدید نظر کند.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

مخالفان این لایحه می‌گویند تحریم‌ها، واگذاری سرمایه‌گذاری و تحریم‌ها برای مقابله با بی‌عدالتی از جمله تجارت برده‌های اقیانوس اطلس و آپارتاید آفریقای جنوبی استفاده شده است.

یونیسون گفت که می تواند “هر گونه تلاشی برای شرمساری از رفتار وحشتناک چین با اویغورها را خاموش کند”.

دیو تیمز، رئیس امور سیاسی در Friends of the Earth، گفت که واگذاری سوخت های فسیلی منجر به این شده است که مؤسساتی با ارزش مجموع بیش از 40 تریلیون دلار (32 تریلیون پوند) پول خود را از صنایع آلاینده منحرف کنند. او گفت: «منع نهادهای دولتی از استفاده از این تاکتیک‌های حیاتی، مگر اینکه از سیاست خارجی بریتانیا حمایت کنند، اقدامی ترسناک و اقتدارگرا خواهد بود.»

سخنگوی DLUHC گفت که “به محض اینکه زمان پارلمان اجازه دهد” قانون وضع خواهد کرد و افزود: “ما به شدت با تحریم های محلی که می تواند به یکپارچگی و انسجام جامعه آسیب برساند، مانع صادرات و به امنیت اقتصادی ما آسیب برساند، مخالفیم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …