رئیس تسکو در سال 2022 با وجود نصف شدن سود، تقریباً 4.5 میلیون پوند درآمد داشت | تسکو

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس تسکو سال گذشته با وجود نصف شدن سود و افزایش قیمت برای خریداران، تقریباً 4.5 میلیون پوند درآمد داشت.

کل بسته 4.4 میلیون پوندی کن مورفی در مقایسه با 4.7 میلیون پوند سال قبل، پس از کاهش پاداش او به دلیل اهداف از دست رفته در سود و ضایعات مواد غذایی. حقوق اولیه او 1.7 درصد افزایش یافت و به 1.4 میلیون پوند رسید.

حقوق پایه مدیر اجرایی امسال 3 درصد دیگر افزایش یافته است که می تواند منجر به کسب حداقل 5 میلیون پوند در سال آینده و دریافت پاداش بلندمدت 3.9 میلیون پوندی بر اساس عملکرد طی سه سال شود.

کن مورفی مدیرعامل تسکو
حقوق پایه کن مورفی، مدیر اجرایی تسکو، امسال 3 درصد افزایش یافته است. عکس: پارسونز رسانه/رویترز

تسکو که مالک عمده‌فروشی مواد غذایی بوکر است و فروشگاه‌هایی را در اروپای شرقی و جمهوری ایرلند و همچنین بریتانیا دارد، گفته است که انتظار دارد سود عملیاتی اساسی در سال آینده ثابت بماند و متعهد شده است که «سرمایه‌گذاری در پیشنهادات مشتریان را در اولویت قرار دهد. انجام هر کاری که می‌تواند برای «خنثی کردن تأثیر تورم هزینه‌های بالا» ادامه یابد.

سوپرمارکت‌ها تحت فشار هستند تا در برابر افزایش قیمت مواد غذایی اقدام کنند و نخست‌وزیر ریشی سوناک قرار است روز سه‌شنبه میزبان نشست تامین‌کنندگان بزرگ، خرده‌فروشان و ارگان‌های صنعتی در داونینگ استریت باشد.

در یک جلسه تلفنی پنجشنبه شب، رهبران سوپرمارکت به مقامات دولتی گفتند که معتقدند تورم در حال کاهش است.

قیمت برخی از مواد غذایی کلیدی از جمله شیر، کره و نان در هفته‌های اخیر در زنجیره‌های اصلی کاهش یافته است. با این حال، انتظار می رود به طور کلی قیمت مواد غذایی در نیمه دوم سال جاری به دلیل بالا بودن هزینه های انرژی و نیروی کار ادامه یابد.

گروه مصرف کننده کدام؟ از تسکو و دیگر سوپرمارکت‌های بزرگ انتقاد کرده است که در مواجهه با تورم قیمت تمام شده مواد خام، سوخت و دستمزدها، به اندازه کافی برای پایین نگه داشتن هزینه مواد غذایی ضروری انجام نمی‌دهند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این موضوع در دسترس بودن ضعیف مجموعه‌های برچسب اختصاصی سوپرمارکت‌ها را در فروشگاه‌های کوچک محلی‌شان، جایی که بسیاری از افراد کم درآمد خرید می‌کنند، و همچنین تورم بالای آن محصولات در مقایسه با مارک‌های اصلی برجسته کرده است.

مورفی با اعلام 516 میلیون پوند سود سهام پایان سال برای سهامداران در ماه گذشته، در مقایسه با پرداخت 588 میلیون پوندی در سال قبل، گفت: “من با کاری که برای سهامداران انجام می دهیم احساس راحتی می کنم، زیرا نسبت به سایر سهامداران متوازن است. مسئولیتی که باید از آن مراقبت کرد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …