هزینه اجتماعی “مواد شیمیایی برای همیشه” حدود 17.5 تریلیون دلار در سراسر اقتصاد جهانی – گزارش | PFAS

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک تحلیل جدید از استفاده از ترکیبات خطرناک نشان می‌دهد که هزینه اجتماعی استفاده از PFAS سمی یا “مواد شیمیایی برای همیشه” در اقتصاد جهانی حدود 17.5 تریلیون دلار در سال است.

در همین حال، مواد شیمیایی سود نسبتاً ناچیزی برای بزرگترین تولیدکنندگان PFAS در جهان به همراه دارد – حدود 4 میلیارد دلار در سال.

این گزارش که توسط ChemSec، یک سازمان غیردولتی مستقر در بلژیک که با صنعت و سیاست گذاران برای محدود کردن استفاده از مواد شیمیایی سمی کار می کند، گردآوری شده است، تا حدی هدف آن این است که نشان دهد چگونه هزینه «نجومی» استفاده از PFAS توسط دولت هایی که معمولاً مجبور به تامین مالی این پاکسازی هستند، پرداخت می شود. آلودگی و افرادی که از پیامدهای سلامتی رنج می برند.

پیتر پیرو، مدیر ارتباطات ChemSec گفت: “اگر سودی را که آنها به دست می آورند و هزینه های جامعه را مقایسه کنید، مضحک است.”

PFAS یک کلاس از حدود 15000 ماده شیمیایی است که اغلب برای مقاوم کردن محصولات در برابر آب، لکه ها و گرما استفاده می شود. این مواد شیمیایی در همه جا وجود دارند و در سطوح پایین قرار گرفتن در معرض سرطان، بیماری تیروئید، اختلال عملکرد کلیه، نقص مادرزادی، بیماری خود ایمنی و سایر مشکلات جدی سلامتی مرتبط هستند.

آنها را “مواد شیمیایی برای همیشه” می نامند زیرا به طور طبیعی تجزیه نمی شوند.

گمان می‌رود این مواد شیمیایی آب آشامیدنی را برای حداقل 200 میلیون آمریکایی آلوده می‌کند، در حالی که سازمان‌های نظارتی هزاران آلاینده صنعتی را شناسایی کرده‌اند. آلودگی گسترده مشابه در سراسر اروپا ادامه دارد.

ChemSec دریافت که 12 شرکت بیشترین تولید و آلودگی PFAS در جهان را تشکیل می دهند. در میان آنها می توان به 3M، Chemours، Solvay، Daiki، Honeywell، BASF، Merk و Bayer اشاره کرد، اگرچه 3M در سال جاری اعلام کرد که تولید PFAS را تا حدی به دلیل فشارهای قانونی و دعوی قضایی متوقف می کند.

پیرو گفت که این گزارش حاصل کار ChemSec با شرکت های سرمایه گذاری برای تحت فشار قرار دادن شرکت ها برای حذف PFAS است. نامه‌ای درباره این موضوع اواخر سال گذشته منتشر شد و اکنون توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری عمدتا اتحادیه اروپا امضا شده است که دارایی‌های ۱۱ تریلیون دلاری دارند، به دعوای حقوقی اخیر علیه تولیدکنندگان PFAS اشاره می‌کند، مقررات فزاینده‌ای که محدودیت‌های سختی را بر استفاده از مواد شیمیایی و سلامت عمومی ترکیبات اعمال می‌کند. تهدید.

پیررو افزود، سرمایه‌گذاران در مورد تولید و کاربردهای PFAS شرکت‌ها سؤالاتی را مطرح کرده‌اند، اما صنعت اغلب سعی می‌کند اطلاعات مربوط به مواد شیمیایی را از دید عموم حفظ کند زیرا تلاش می‌کند از حساب کاربری خودداری کند یا از «اسرار تجاری» محافظت کند.

پیرو گفت: «شفافیت پایینی وجود دارد و چیزهای زیادی وجود دارد که ما نمی دانیم. “[Investment firms] این قدرت را دارند که این سؤالات را بپرسند زیرا آنها مالک بخشی از شرکت هستند، بنابراین آنها حق دارند بپرسند “اینجا چه خبر است؟”

این تحلیل هزینه های اجتماعی را به چهار دسته تقسیم کرد. اصلاح خاک و آب گران ترین هستند و پس از آن هزینه های مراقبت های بهداشتی و پایش زیستی آلودگی PFAS قرار دارند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در حالی که میانگین قیمت بازار PFAS حدود 19 یورو (حدود 20.75 دلار) برای هر کیلوگرم است، با در نظر گرفتن هزینه های اجتماعی، قیمت به حدود 18734 یورو (20456.78 دلار) برای هر کیلوگرم افزایش می یابد.

فراتر از سود و آلودگی، این تجزیه و تحلیل همچنین نگاه دقیق‌تری به نحوه استفاده از مواد شیمیایی در اقتصاد ارائه می‌کند و اینکه آیا این استفاده‌ها «ضروری» یا «غیر ضروری» هستند. این سؤالات احتمالاً به کانون بحث در مورد استفاده از مواد شیمیایی در سال های آینده تبدیل می شوند زیرا قانون پیشنهادی در اتحادیه اروپا مواد شیمیایی را به جز موارد ضروری ممنوع می کند، و قانونی که در مین تصویب شد که در سال 2030 اجرایی می شود، مشابه آن را اعمال می کند. رویکرد.

ممنوعیت استفاده‌های غیرضروری احتمالاً منجر به پایان یافتن مواد شیمیایی در بیشتر کالاهای مصرفی می‌شود و سود صنعت را عمیقاً کاهش می‌دهد.

PFAS در هزاران محصول مصرفی استفاده می شود، اما حامیان سلامت عمومی استدلال می کنند که بیشتر این استفاده ها ضروری نیستند زیرا جایگزین های قابل دوام و ایمن تر وجود دارد. این مواد شیمیایی معمولاً به عنوان ضد آب در پوشاک و منسوجات استفاده می شود، برای ایجاد موانع نچسب روی ظروف پخت و پز استفاده می شود و برای بسته بندی مواد غذایی کاغذ روغنی استفاده می شود. مدافعان خاطرنشان می کنند که این کارکردها بدون PFAS قابل دستیابی هستند.

با این حال، صنعت عموماً با این ادعا مخالفت می‌کند که بیشتر PFAS تولید شده برای اهداف اساسی مانند دستگاه‌های پزشکی، تولید انرژی و داروسازی استفاده می‌شوند. ChemSec موافقت کرد که بسیاری از این کاربردها ضروری هستند، اما هنوز هم تنها 8٪ از PFAS برای اهداف “ضروری” استفاده می شود. از جمله مواردی که آن را ضروری تشخیص دادند، نیمه هادی ها بودند، اگرچه محققان در حال حاضر جایگزین های امنی را توسعه می دهند.

پیرو گفت: «صدای صنعت زیادی وجود دارد که مخالف ممنوعیت PFAS هستند و از مفهوم «استفاده ضروری» به عنوان بهانه استفاده می‌کنند: «ما نمی‌توانیم PFAS را ممنوع کنیم وگرنه همه چیز فرو می‌رود و از بین می‌رود». بخش‌هایی که «ضروری» هستند واقعاً جزئی هستند و کاربردهای زیادی وجود دارد که می‌توانیم بدون آن‌ها انجام دهیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …