سقوط سهام THG پس از شکست مذاکرات تصاحب با آپولو | THG

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

THG به مذاکرات درباره پیشنهاد خرید احتمالی آپولو پایان داد و گفت که پیشنهاد شرکت سهامی خاص، ارزش گذاری ناکافی شرکت فناوری خرده فروشی آنلاین است.

THG، که قبلا به عنوان گروه هات شناخته می شد، گفت که پس از یک “دوره کوتاه بحث” برای دادن شانس آپولو به پیشنهاد خود برای شرکت، هیئت مدیره آن به اتفاق آرا تصمیم گرفته است “تمام بحث ها را خاتمه دهد”.

این شرکت روز جمعه گفت: “برای هیئت مدیره، با حمایت سهامدارانی که اکثریت سرمایه سهام THG را نمایندگی می کنند، مشخص شده است که دیگر هیچ ارزشی برای ادامه تعامل با آپولو وجود ندارد.” بررسی و رد پیشنهاد نشانگر بر اساس تمامی پیشنهادات قبلی برای شرکت بوده است که برخی از آنها سابقه عمومی بوده و بر اساس ارزیابی نامناسب و ماهیت آن ساختارهای پیشنهادی رد شده است.

THG که صاحب برندهایی از جمله LookFantastic و MyProtein است، مورد علاقه سرمایه‌گذارانی از جمله نیک کندی، سرمایه‌دار دارایی و پیشنهادی از Belerion Capital و King Street Capital Management که ارزش کسب‌وکار را 2 میلیارد پوند می‌کرد، شده است.

سهام این شرکت تقریباً 10 درصد سقوط کرد زیرا سرمایه گذاران که 90 درصد از ارزش بازار آن را از زمان فهرست شدن THG در لندن در سپتامبر 2020 از بین برده اند، به آخرین شکست در انعقاد قرارداد خرید واکنش نشان دادند.

راس مولد، مدیر سرمایه گذاری AJ Bell، گفت: “بدبختی در اطراف THG ادامه دارد.” “سرمایه گذارانی که امیدوارند تصاحب، هم آنها و هم موجودیت هولناک شرکت را به عنوان یک نهاد عمومی از بدبختی خود خارج کند، ناامید خواهند شد.”

این شرکت که در سال 2004 توسط مت مولدینگ و یکی از مدیران سابق Phones4u، جان گالمور تأسیس شد، پس از شناور شدن در لندن با ارزش اولیه 5.4 میلیارد پوند، به یکی از محبوب ترین سرمایه گذاران تبدیل شد.

ارزش گذاری از آن زمان به 1 میلیارد پوند کاهش یافته است، زیرا THG همچنان به عملکرد ضعیف خود ادامه می دهد و زیان های قبل از مالیات سه برابر شده و به 550 میلیون پوند در سال منتهی به 31 مارس رسیده است.

از زمان انتشار نتایج سالانه در ماه گذشته، که سرمایه‌گذاران پریشان را برانگیخت تا یک پنجم ارزش THG را حذف کنند، مولدینگ یک تبلیغ آنلاین منتشر کرد که در آن آهنگی از خواننده دهه 1990 آلانیس موریست را نقل کرد و ادعا کرد که این یک “عمل استاندارد” برای صندوق‌های تامینی، تحلیلگران و رسانه‌ها برای “پوشش منفی” علیه شرکت‌های فهرست‌شده برای کاهش قیمت سهام خود.

چارلز آلن، رئیس THG، روز جمعه گفت: “هیئت مدیره THG، مطابق با تعهدات امانتداری خود و همانطور که در تعامل اخیرش با آپولو نشان داده شد، همیشه به همه گزینه های بالقوه ای که فرصت حداکثر کردن ارزش THG را فراهم می کند، توجه لازم را به عمل خواهد آورد. سهامداران

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

هیئت مدیره به جهت گیری استراتژیک و چشم انداز بلند مدت THG به عنوان یک شرکت مستقل کاملاً مطمئن است.

ماه گذشته، گروه سرمایه‌گذار فعال Kelso، سهام خود را در THG افزایش داد و از این شرکت خواست تا تجارت تغذیه MyProtein خود را در نظر بگیرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …