سالفورد و استاکپورت دوباره در جستجوی زمان بزرگ با هم تلاقی می کنند | لیگ دو

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیشاید دوست نداشته باشم اعتراف کنم، اما شهر سالفورد و شهرستان استاکپورت اشتراکات زیادی دارند. باشگاه‌ها در چند وقت اخیر با تغییر مالکیت تغییر کرده‌اند و در نیمه‌نهایی پلی‌آف لیگ دو به مصاف یکدیگر می‌روند. این دو باشگاه – با فاصله 10 مایلی از هم – در پنج سال گذشته راه درازی را از مبارزه برای صعود از لیگ ملی شمال پیموده اند.

در پنج سال اول کلاس 92 به عنوان مالک سالفورد، آنها چهار بار صعود کردند تا در سال 2019 به لیگ دو برسند. از آن زمان همه چیز رو به بهبود بوده است اما این پلی آف، با بازی اول در سالفورد در شنبه شب، فرصتی برای رسیدن به رده سوم فراهم می کند. برای اولین بار. استوکپورت که تحت مالکیت مارک استات به لیگ فوتبال بازگشته است، قصد دارد به لیگی بازگردد که آخرین بار در فصل 10-2009 حضور داشت.

هم تیمی های سابق منچستریونایتد نیکی بات، رایان گیگز، پل اسکولز و برادران نویل سالفورد را در سال 2014 خریداری کردند و دیوید بکهام بعداً به این تیم پیوست. آنها در مورد رسیدن به لیگ برتر با باشگاهی که دومین کمترین میانگین حضور در لیگ دو را در این فصل با 2831 نفر داشته است، صحبت کرده اند.

راهنمای سریع

پلی آف EFL: تاریخ های کلیدی

نمایش دهید

قهرمانی
ساندرلند – لوتون
شنبه 13 مه (5:30 بعد از ظهر) و سه شنبه 16 مه (20:00)
کاونتری – میدلزبرو
یکشنبه 14 مه (12 بعد از ظهر) و چهارشنبه 17 مه (8 بعد از ظهر)
نهایی شنبه 27 مه (4:45 بعد از ظهر)، ومبلی

لیگ یک
پیتربورو – شفیلد ود جمعه 12 مه (20:00) و پنجشنبه 18 مه (20:00)
بولتون – بارنزلی
شنبه 13 مه (3 بعد از ظهر) و جمعه 19 مه (8 بعد از ظهر)
نهایی دوشنبه 29 مه (3 بعد از ظهر)، ومبلی

لیگ دو
سالفورد – استاکپورت
شنبه 13 مه (19:45) و شنبه 20 مه (12:30 بعد از ظهر)
بردفورد – کارلایل
یکشنبه 14 مه (7 بعد از ظهر) و شنبه 20 مه (3 بعد از ظهر)
نهایی یکشنبه 28 مه (1:30 بعد از ظهر)، ومبلی

از بازخورد شما متشکرم.

حضور بازیکنان بین المللی سابق باعث شد تا این باشگاه روی نقشه قرار بگیرد. یک مستند تلویزیونی، امضاهای پرمخاطب و قراردادهای حمایت مالی بزرگ، مانند قرارداد پنج ساله با TalkTalk، بدون وضعیت صاحبان آنها اتفاق نمی افتاد.

استوکپورت دو بار در سال 2017، در دو فصل، زمانی که باشگاه ها در لیگ ملی شمال بودند، از مور لین سالفورد بازدید کرد. برای استاکپورت، این بخشی از شش فصل فوتبال منطقه‌ای بود، پس از یک لغزش چشمگیر در هرم از آنچه اکنون قهرمانی است.

از سوی دیگر، سالفورد در یک مسیر صعودی قرار داشت و در سال 18-2017 در اولین کمپین خود به عنوان حرفه‌ای تمام وقت، ارتقاء یافت. سالفورد در آن فصل بازی خانگی خود را مقابل استاکپورت در مقابل تماشاگران رکورددار 2358 نفری برد که 950 هوادار کانتی در آن حضور داشتند. آمی ها در آن فصل عنوان قهرمانی را به دست آوردند، در حالی که استوکپورت پاره وقت در مرحله پلی آف از دست رفت و باید یک سال دیگر برای رسیدن به لیگ ملی صبر می کرد.

استاکپورت و سالفورد در جریان دیدارشان در لیگ ملی شمال در اجلی پارک در ژانویه 2018
استاکپورت و سالفورد در جریان دیدارشان در لیگ ملی شمال در اجلی پارک در ژانویه 2018. عکس: مایک پچ

لیام هوگان، مدافع سابق سالفورد و استوکپورت، که کاپیتان هر دوی آنها برای صعود به لیگ فوتبال بود، می‌گوید: «می‌توانید پیشرفت دو باشگاه را ببینید، اما نه به امتیازاتی که امروز هستند. “آنها مانند دو لباس بزرگ در لیگ فوتبال به نظر می رسند که به دنبال بازی مجدد هستند. آنها تمام وقت هستند، ورزشگاه را بهبود بخشیده اند و واقعاً تلاش می کنند تا جایی که می توانند از نردبان EFL بالاتر بروند و بازی بسیار سختی خواهد بود.”

سالفورد در رده هشتم قرار داشت که کلاس 92 با برنامه‌های بزرگ به حرکت درآمد، در حالی که استات پس از خرید باشگاه سه سال پیش و سرمایه‌گذاری هنگفت، اوضاع را در Edgeley Park تغییر داد. سالفورد و استاکپورت در مورد جاه طلبی های خود برای صعود صحبت کرده اند. هاترها برنامه ای برای رسیدن به چمپیونشیپ دارند و اسکولز از فوتبال درجه یک برای آمی ها صحبت کرده است.

بازگشت به لیگ به استوکپورت اجازه داد تا آکادمی خود را که هوگان مربی زیر 12 سال است، دوباره راه اندازی کند. در سالفورد، کلاس 92 می‌خواست نیمی از اعضای خود را فارغ‌التحصیلان تیم جوانان تا این مرحله تشکیل دهند، اما آکادمی را در سال 2020 کنار گذاشتند.

در این فصل استوکپورت 2-0 در سالفورد پیروز شد و بازی معکوس را مساوی کرد. در پایان 46 بازی، چهار امتیاز باشگاه ها را از هم جدا کرد که استوکپورت چهارم و سالفورد هفتم شدند. مهم ترین پیروزی اخیر استوکپورت مقابل سالفورد زمانی به دست آمد که آنها آنها را شکست دادند تا زمین تمرین سابق منچسترسیتی در کارینگتون را تصاحب کنند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

تیم سالفورد مملو از تجربه لیگ برتر و قهرمانی است. آدریان ماریاپا، مدافع تیم ملی آرژانتین با بازی دوستانه در ماه سپتامبر در مقابل لیونل مسی، کمک کرد تا برای قهرمانی آرژانتین در جام جهانی آماده شود. هدف او متوقف کردن اسحاق اولافه و جک استرتون از استاکپورت در ژانویه است.

هوگان متولد سالفورد درباره باشگاه‌ها می‌گوید: «هر دو در موقعیت‌های واقعاً سالمی برای رفتن و رقابت در لیگ یک هستند. آنها واقعاً خارج از زمین به خوبی مدیریت می شوند و چیزهایی در استوکپورت ایجاد شده است تا به دنبال آن ارتفاعات رفیع قهرمانی با زمین تمرین و امکانات باشند. سالفورد به دنبال یک پایگاه دائمی، مشابه پایگاه استوکپورت خواهد بود.

کالوم هندری پس از تساوی برابر سالفورد در استوکپورت در تساوی 1-1 تیم ها در 31 مارس جشن می گیرد.
کالوم هندری (مرکز) پس از تساوی برابر سالفورد در استوکپورت در تساوی 1-1 تیم ها در 31 مارس جشن می گیرد. عکس: NurPhoto/Getty Images

حضور سالفورد به طور پیوسته افزایش یافت، زیرا آنها به ترفیع دست یافتند، اما آنها به سقف رسیدند و فقط هاروگیت میانگین جمعیت کمتری داشت. استوکپورت در انتهای دیگر طیف قرار دارد و 9068 امتیاز در هر بازی به دست می آورد و تنها پس از بردفورد، که تقریباً 9 هزار امتیاز بیشتر کسب کرده و در پلی آف دیگر بخش به مصاف کارلایل می رود. Stockport قصد دارد ظرفیت خود را به 20000 افزایش دهد.

برای سالفورد و استوکپورت جا برای رشد وجود دارد. هوگان می‌گوید: «صرف نظر از اینکه چه کسی در این نیمه نهایی پیروز می‌شود، فقط زمان خواهد بود که هر دو تیم را در لیگ بالا ببینیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …