اولین چیز: قوانین سختگیرانه جدید در مرز ایالات متحده و مکزیک با انقضای عنوان 42 اجرایی می شود | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صبح بخیر.

ایالات متحده به محدودیت‌های مرزی کووید-۱۹ که بسیاری از مهاجران را در مرز با مکزیک مسدود می‌کرد، پایان داد و فوراً محدودیت‌های موسوم به عنوان ۴۲ را با قوانین جدید پناهندگی جایگزین کرد که برای جلوگیری از عبور غیرقانونی است.

الخاندرو ان مایورکاس، وزیر امنیت داخلی، شامگاه پنجشنبه گفت 24000 مامور و افسر گشت مرزی برای اجرای قوانین آمریکا به مرز اعزام شده اند و افزود: مرز باز نیست.

وی افزود: «از امشب، افرادی که بدون استفاده از مسیر قانونی وارد مرز می‌شوند، فاقد شرایط پناهندگی محسوب می‌شوند. ما آماده هستیم تا افراد بدون مبنای قانونی را برای ماندن در ایالات متحده به صورت انسانی پردازش و حذف کنیم.»

در ساعاتی قبل از اجرایی شدن مقررات جدید، هزاران مهاجر از رودخانه ها عبور کردند، از دیوارها بالا رفتند و از خاکریزها تا خاک ایالات متحده عبور کردند، به این امید که تا قبل از نیمه شب رسیدگی شود.

  • عنوان 42 چیست؟ در مارس 2020، در زمان دونالد ترامپ، CDC دستوری برای محدود کردن مهاجرت به ایالات متحده صادر کرد و گفت که برای کاهش شیوع کووید ضروری است. این فرمان از قوانین کم استفاده ای استفاده می کرد که به بیش از یک قرن قبل بازمی گشت و به مقامات مرزی اجازه می داد فوراً مهاجران، از جمله افرادی که به دنبال پناهندگی بودند، خارج کنند و حقوق عادی آنها را نادیده بگیرند. مهاجران و مدافعان حقوق بشر عنوان 42 را به عنوان ترفندی برای توقف مهاجرت محکوم کردند. دولت بایدن گفت که می خواهد به عنوان 42 پایان دهد – اما در واقع محدودیت ها را بیشتر تشدید کرد.

  • آینده برای مهاجران به ایالات متحده چیست؟ از 12 می، پناهجویان اجازه خواهند داشت دوباره در مرز درخواست پناهندگی دهند و با افسران مهاجرت مصاحبه خواهند شد. کسانی که «ترس معتبر» از آزار و شکنجه در کشورهای خود دارند، می‌توانند در ایالات متحده بمانند و تا زمان تصمیم‌گیری نهایی از سیستم دادگاه مهاجرت عبور کنند. که ممکن است سالها طول بکشد.

تیم ترامپ با خشم کارکنان سی ان ان از پیروزی در شهرداری لذت می برد در “نمایش دروغ”

دونالد ترامپ در تالار شهر به میزبانی CNN ظاهر شد
دونالد ترامپ در تالار شهر به میزبانی CNN ظاهر شد. عکس: CNN

دونالد ترامپ و اطرافیانش بر این باورند که او هر آنچه را که می‌خواست از تالار شهر بحث‌برانگیز به میزبانی سی‌ان‌ان به دست آورد، حتی در صورتی که موجی از خشم را برانگیخت و شبکه را شرمنده کرد، از جمله بسیاری از کارمندان خود که از این که به رئیس‌جمهور سابق این کشور ناراحت بودند. بستری برای دروغ گفتن به مخاطبان زیادی

افراد نزدیک به او گفتند که ترامپ به دو دلیل اصلی علاقه مند بود تالار شهرداری را با CNN انجام دهد. این تفاهم وجود داشت که سی‌ان‌ان جانشین‌های ترامپ را رزرو می‌کند – که سخنگوی سی‌ان‌ان آن را رد کرد – و به این دلیل که حجم زیادی از مطالب را به کمپین برای پخش در رسانه‌های اجتماعی می‌دهد.

ترامپ به ویژه نگران این نبود که آیا این برنامه رتبه‌بندی بالایی کسب کند، اگرچه او در پشت صحنه به کریس لیخت، مدیر اجرایی CNN گفت که رتبه‌بندی آن‌ها را افزایش خواهد داد، که لیخت به آن سر تکان داد و گفت که باید «مکالمه خوبی داشته باشد و سرگرم شود». دو نفر از مردم گفتند

اردوگاه ترامپ ساختمان شهرداری را در نهایت به عنوان یک پیروزی استراتژیک برای ترامپ می‌دید که از نمایش زنده رای‌دهندگان جمهوری‌خواه و جمهوری‌خواه در نیوهمپشایر که میزبان اولین انتخابات مقدماتی ریاست‌جمهوری جمهوری‌خواه در سال 2024 است، لذت می‌برد و با مدیر CNN صحبت می‌کرد. کیتلین کالینز، در حالی که سعی می کرد او را در زمان واقعی بررسی کند.

  • دیگر چه اتفاقی افتاده است؟ ای جین کارول، نویسنده، پس از آن که رئیس جمهور سابق آمریکا یک روز پس از اینکه در یک پرونده مدنی به اتهام تجاوز جنسی به وی متهم شناخته شد، اظهارات تحقیرآمیزی درباره او در یک سالن شهردار تلویزیونی CNN بیان کرد، در حال بررسی شکایت مجدد از دونالد ترامپ برای افترا است.

  • چی آیا CNN در مورد تالار شهر گفته است؟ کریس لیخت، مدیر اجرایی سی‌ان‌ان، در خطاب به خشم کارکنان از تصمیم میزبانی رویداد نیوهمپشایر، از آنچه که «اجرای استادانه» کالینز نامید، که تلاش کرد با دروغ‌ها و اظهارات توهین‌آمیز ترامپ در مقابل تماشاگران جمهوری‌خواه مقابله کند، استقبال کرد. . در یک تماس داخلی، Licht گزارش شده است به کارکنان گفت: «لازم نیست پاسخ های رئیس جمهور سابق را دوست داشته باشید، اما نمی توانید بگویید که ما آنها را نگرفتیم. کیتلان بارها و بارها او را تحت فشار قرار داد و خبر داد… خبرهای زیادی را منتشر کرد، [and] این کار ماست.»

در سایر خبرها …

کارخانه 3M در Zwijndrecht، آنتورپ
ChemSec دریافت که 12 شرکت بیشترین PFAS جهان را در اختیار دارند که 3M یکی از آنهاست. عکس: دیوید پینتنز / بلگا / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ
  • هزینه اجتماعی استفاده از PFAS سمی یا “مواد شیمیایی برای همیشه” در اقتصاد جهانی حدود 17.5 تریلیون دلار در سال است. تجزیه و تحلیل پیدا کرده است. در همین حال، مواد شیمیایی سود نسبتاً ناچیزی برای بزرگترین تولیدکنندگان PFAS در جهان به همراه دارد – حدود 4 میلیارد دلار در سال.

  • یک روز پس از اینکه جورج سانتوس، نماینده نیویورک در قبال اتهامات وارده در ایالات متحده اعتراف کرد، او دیروز توافقنامه ای را با دادستان های عمومی در برزیل امضا کرد تا از تعقیب جعل دو چک سرقتی در سال 2008 خودداری کند. وکیل سانتوس در برزیل گفت: «آنچه می‌توانست شروع یک پرونده باشد، امروز به پایان رسید.

  • مشاور امنیت ملی کاخ سفید در حالی با دیپلمات ارشد چین در وین دیدار کرد که هر دو طرف ضرورت عبور از حادثه بالون جاسوسی را تشخیص دادند. یک مقام ارشد آمریکایی گفت که باعث گسست در روابط بین ابرقدرت ها شد.

  • یکی از نمایندگان بزرگترین حزب طرفدار بریتانیا در ایرلند شمالی، جو بایدن را پس از اظهارات جنجالی رئیس جمهور آمریکا درباره سفر اخیرش به این منطقه محکوم کرد. بایدن گفت که هدف از سفر ماه گذشته خود «مطمئن شدن … بریتانیایی‌ها با صلح در ایرلند شمالی مخالفت نمی‌کنند».

آمار روز: طرح بی سابقه 2.2 میلیارد یورویی واکنش به خشکسالی در اسپانیا تصویب شد

سطح پایین آب و سواحل خشک شده مخزن Sau، در استان Girona در کاتالونیا
بسته اقدامات به کشاورزان کمک می کند تا تولید خود را حفظ کنند و از کمبود مواد غذایی پس از گرم ترین آوریل تا کنون جلوگیری کنند. عکس: جوزپ لاگو/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

دولت اسپانیا یک طرح 2.2 میلیارد یورویی (1.9 میلیارد پوندی) را برای کمک به کشاورزان و مصرف کنندگان برای مقابله با خشکسالی پایدار که با گرم ترین و خشک ترین آوریل تاریخ تشدید شده است، تصویب کرده است. این اقدامات که توسط دولت بی سابقه توصیف شده بود، روز پنجشنبه به امضای کابینه رسید. آنها شامل 1.4 میلیارد یورو بودجه از سوی وزارت محیط زیست برای مقابله با خشکسالی و افزایش دسترسی به آب و 784 میلیون یورو از وزارت کشاورزی برای کمک به کشاورزان برای حفظ تولید و جلوگیری از کمبود مواد غذایی است. وزیر محیط زیست اسپانیا، ترزا ریبرا، گفت که وزارت او 1.4 میلیارد یورو برای ساخت زیرساخت های جدید مانند کارخانه های نمک زدایی هزینه خواهد کرد. در مورد دوبرابر کردن نسبت آب استفاده مجدد در مناطق شهری از 10 درصد به 20 درصد تا سال 2027. و در مورد یارانه دادن به کسانی که ذخایر آب آبیاری آنها کاهش می یابد.

این را از دست ندهید: او شش ساله بود که پلیس Move را بمباران کرد – اکنون او این سایت را به یادبود تبدیل می کند

مایک آفریقا جونیور
مایک آفریقا جونیور مخفف یک پرتره در خیابان اوسیج، فیلادلفیا است. عکس: Kriston Jae Bethel/The Guardian

مایک آفریقا در کودکی به طور منظم از یک خانه ردیفی در سمت غربی فیلادلفیا بازدید می کرد و با عمه و عموی بزرگش، پسرعموها و دوستانش – همه اعضای گروه آزادی سیاه پوست فیلادلفیا معروف به Move – وقت می گذراند. او به یاد می‌آورد که با بچه‌های دیگر روی پشت بام خیابان اوسیج 6221 جمع می‌شد و هنگام غروب خورشید میوه می‌خورد. در همان پشت بام، 38 سال پیش در روز شنبه، یکی از بدترین حوادث در تاریخ طولانی جنایات نژادی آمریکا رخ داد. در ساعت 5:27 بعدازظهر در 13 می 1985، یک هلیکوپتر دولتی به سفارش پلیس فیلادلفیا بر فراز ملک پرواز کرد و یک بمب ساخته شده از مواد منفجره پلاستیکی C-4 را مستقیماً روی آن پرتاب کرد. این دستگاه آتشی را شعله ور کرد که به جهنمی تبدیل شد که پس از آن توسط مقامات فیلادلفیا به طور بدنام اجازه سوختن داده شد. یازده نفر که در داخل خانه Move گیر افتاده بودند در آتش سوزی جان باختند. آفریقا جونیور به عنوان مالک جدید ملک، آرزوی مرگ عمه بزرگش را برآورده می کند.

… یا این: “چرا ما مردم را استخدام کنیم؟” کارشناسان در مورد پنج روشی که هوش مصنوعی کار را تغییر می دهد

تصویری از ربات انسان نما و فردی که با هم روی یک کولر آبی گپ می زنند
“من فکر می کنم که ما شاهد نقش مهم تری در ایجاد یا اندازه گیری ایده یک کارگر خوب خواهیم بود.” تصویر: ناتالی لیز/ آبان نیوز

در سال 1965، دانشمند علوم سیاسی و برنده جایزه نوبل، هربرت سایمون، اعلام کرد: «ماشین ها در عرض 20 سال قادر خواهند بود هر کاری را که یک انسان می تواند انجام دهد، انجام دهد. امروزه، در آنچه که به طور فزاینده ای از آن به عنوان انقلاب صنعتی چهارم یاد می شود، ورود هوش مصنوعی (AI) به محیط کار نگرانی های مشابهی را برانگیخته است. قانون آتی هوش مصنوعی پارلمان اروپا احتمالاً استفاده از هوش مصنوعی در آموزش، اجرای قانون و مدیریت کارگران را “پرخطر” می داند. جفری هینتون، معروف به «پدرخوانده هوش مصنوعی» اخیراً به دلیل نگرانی در مورد تأثیر این فناوری بر بازار کار، از سمت خود در گوگل استعفا داد. از کشاورزی و آموزش گرفته تا مراقبت های بهداشتی و ارتش، هوش مصنوعی آماده است تا تغییرات گسترده ای را در محل کار ایجاد کند. اما آیا این می تواند تأثیر مثبتی داشته باشد – یا ما در آینده ای تاریک هستیم؟

بررسی آب و هوا: قوانین جدید ایالات متحده می تواند از انتشار گازهای گلخانه ای از نیروگاه های زغال سنگ و گاز جلوگیری کند

انتشار گازهای گلخانه ای از یک نیروگاه زغال سنگ در برابر غروب خورشید در کانزاس سیتی
قوانین جدید ارائه شده توسط EPA می تواند تأسیسات زغال سنگ و گاز را به سمت فناوری های پاک تر سوق دهد یا به طور کلی تعطیل شود. عکس: چارلی ریدل/AP

ایالات متحده قرار است استانداردهای آلودگی کربنی جدیدی را بر نیروگاه های زغال سنگ و گاز خود اعمال کند، اقدامی که دولت بایدن از آن به عنوان گامی بزرگ در مقابله با بحران آب و هوا استقبال کرده است. بر اساس قوانین جدید ارائه شده توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA)، نیروگاه های جدید و موجود باید مجموعه ای از استانداردهای جدید را برای کاهش انتشار گازهای گرم کننده سیاره خود رعایت کنند. EPA پیش‌بینی می‌کند که این امر باعث می‌شود که تأسیسات به سمت انرژی پاک‌تر مانند باد و خورشید، نصب فناوری جذب کربن که به ندرت استفاده می‌شود یا به طور کامل خاموش شوند، تحریک می‌شود. در مجموع، EPA پیش‌بینی می‌کند که استانداردها از انتشار 617 میلیون تن دی اکسید کربن از کارخانه‌های زغال‌سنگ و گاز در دو دهه آینده جلوگیری می‌کنند، که معادل انتشار سالانه حدود نیمی از خودروهای ایالات متحده است. یا تقریباً دو برابر آنچه که کل بریتانیا در یک سال منتشر می کند.

آخرین چیز: پلیس ایالات متحده در حال دویدن است تا از بز غمگین غافلگیر شده و فریاد کمک بخواهد

بز جایی که تیپ 92 تانک در حال آماده شدن برای جبهه در اوکراین، منطقه خارکف است
امسال، اینترنت 10 سالگی دوره ای را جشن گرفت که بزهایی که مانند انسان فریاد می زدند، در فضای مجازی منتشر شد. عکس: Lev Radin/Pacific Press/Shutterstock

افسران پلیس در اوکلاهما در پاسخ به آنچه فکر می کردند مردی که برای کمک گریه می کرد، با رسیدن به صحنه غافلگیر شدند: فریادهای غمگینی که در مزرعه ای در نزدیکی انید شنیدند، صدای یک بز بود. در فیلم دوربین بدنه منتشر شده توسط اداره پلیس Enid، افسر دیوید اسنید به همکار خود، نیل استوری گفت: “این یک شخص است.” اسنید و استوری به سمت صدایی دویدند که به نظر می‌رسید کمک می‌خواهد. سپس متوجه اشتباه خود شدند. استوری گفت: “این یک بز است.” “این یک بز است؟” اسنید پاسخ داد. مأموران به صاحب مزرعه نزدیک شدند. او به آنها گفت که بز از یکی از دوستانش جدا شده و بسیار ناراحت است. استوری گفت: «من اینجا نشسته‌ام، و مدام فکر می‌کنم که صدای کسی را می‌شنوم که «کمک کنید!»، بز همچنان در پس‌زمینه گریه می‌کرد.

ثبت نام

برای جلسه توجیهی صبح ایالات متحده ثبت نام کنید

First Thing هر روز هفته به هزاران صندوق ورودی تحویل داده می شود. اگر قبلا ثبت نام نکرده اید، همین الان مشترک شوید.

در تماس باشید

اگر سؤال یا نظری در مورد هر یک از خبرنامه های ما دارید، لطفاً به newsletters@aban.news.com ایمیل بزنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …