چرا انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان ضد ترامپ هنوز ظهور نکرده است؟

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

همین چند ماه پیش، انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری جمهوری خواهان به نظر می رسید که ممکن است شامل یک بحث صریح و شدید درباره رهبری و محدودیت های دونالد جی. ترامپ باشد.

اما هرگونه اشتیاقی برای انتقاد از آقای ترامپ در میان جمهوری خواهان در مدت بسیار کوتاهی تقریباً از بین رفته است. رای دهندگان پس از کیفرخواست جنایی او در ماه مارس به اتهامات مربوط به خنثی کردن پول برای یک ستاره پورن، گرد او جمع شدند و رقبای بالقوه دچار تزلزل شده اند و تعداد کمی حاضر به هدف مستقیم رئیس جمهور سابق و نامزد پیشرو برای نامزدی هستند.

روز چهارشنبه در تالار شهر سی‌ان‌ان، تشویق‌ها برای هر دروغ و توهینی که آقای ترامپ تحت بازجویی‌های سخت یک ناظم بر زبان می‌آورد، نشان می‌داد که بین آقای ترامپ و پایگاه جمهوری‌خواهان هیچ‌گونه روشنی وجود ندارد. تلاشی عجیب و غریب برای برهم زدن عشق توسط کریس کریستی – رقیب بالقوه ای که تبلیغات فیس بوک را خرید تا به مخاطبان سؤالات مشکوکی مانند “چرا از بحث و گفتگو می ترسید؟” – جایی نرفت

در نظرسنجی‌ها و گروه‌های متمرکز، سهم نسبتاً زیادی از رای‌دهندگان جمهوری‌خواه می‌گویند که نامزدی کمتر قطبی‌تر و قابل انتخاب‌تر را ترجیح می‌دهند. اما تقریباً یک تابو در برابر انتقاد از آقای ترامپ باعث شده است که رقبا، جدا از آقای کریستی و یکی دو نفر دیگر که در انتهای نظرسنجی‌ها قرار دارند، برجسته شوند.

در چیزی که به نظر می رسد تکرار انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان در سال 2016 باشد، تقریباً هیچ یک از رقبای آقای ترامپ آشکارا به دنبال او نرفتند، علی رغم آسیب پذیری های آشکار او. درعوض، آنها امیدوارند – حالا مثل آن زمان – که او به نوعی خود ویرانگر خواهد شد و آنها را به وارث رای دهندگانش می سپارند.

پس از آنکه هیئت منصفه در روز سه‌شنبه آقای ترامپ را مسئول تجاوز جنسی و افترا به نویسنده E. Jean Carroll تشخیص داد، مایک پنس، معاون سابق رئیس‌جمهور که مبارزات انتخاباتی ۲۰۲۴ را بررسی می‌کند، از انتقاد از آقای ترامپ خودداری کرد. در مصاحبه با NBC News، آقای پنس گفت: «فقط یک داستان دیگر با تمرکز بر معاون سابق من بود که می‌دانم برای اعضای رسانه ملی جذابیت زیادی دارد، اما فکر نمی‌کنم مردم آمریکا آنجا باشند. متمرکز هستند.»

سایر نامزدهای 2024 نیز دفاع کرد آقای ترامپ، مانند کارآفرین ویوک راماسوامی، یا حکم را کم اهمیت جلوه دادند، از جمله نیکی هیلی، فرماندار سابق کارولینای جنوبی. خانم هیلی که در ماه فوریه نامزدی خود را اعلام کرد، حتی در این هفته از آقای ترامپ به دلیل تهدید به حذف مناظره های مقدماتی جمهوری خواهان دفاع کرد. “با اعدادی که اکنون دارد، چرا باید وارد صحنه مناظره شود و خطر کند؟” او گفت.

فقط دو نفر از نامزدهای سال 2024، حکم پرونده کارول را رد صلاحیت برای رئیس جمهور آینده دانستند: آقای کریستی و آسا هاچینسون، فرماندار سابق آرکانزاس. آقای هاچینسون از “اهانت به حاکمیت قانون” توسط آقای ترامپ انتقاد کرد.

چند ماه پیش، نظرسنجی‌ها نشان می‌داد که آقای ترامپ می‌تواند یک نامزد بالقوه ضعیف باشد و تنها ۲۵ تا ۳۵ درصد از رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه در نظرسنجی‌های با کیفیت بالا حمایت می‌کنند. کمیته ملی جمهوری خواه وعده کالبد شکافی انتخابات میاندوره ای 2022 را داد که انتظار می رفت به نقش آقای ترامپ در زیان های شگفت انگیز حزب بپردازد.

اما امروز، به نظر می رسد که مسیر انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان برای نامزدی که آشکارا از آقای ترامپ انتقاد می کند، بسته می شود.

کمپین لانگ شات آقای هاچینسون مورد توجه قرار نگرفته است. آقای کریستی، فرماندار سابق نیوجرسی، که قول داده تصمیمی در این ماه در مورد اینکه آیا نامزد خواهد شد یا نه، نیز هنوز مورد توجه قرار نگرفته است. حتی آقای پنس که گاهاً منتقد است، که به ملایمت پیشنهاد می‌کرد که آقای ترامپ به خاطر حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره «پاسخگوی» تاریخ باشد، برای تأیید از پایگاه جمهوری‌خواهان مبارزه می‌کند.

و کالبد شکافی RNC میان ترم ها؟ گزارش شده است که در یک پیش نویس اصلاً نامی از آقای ترامپ ذکر نشده است.

دیوید کوچل، یک استراتژیست جمهوری خواه که به جب بوش در زمان رقابت با ترامپ در سال 2016 مشاوره می داد، گفت در انتخابات مقدماتی 2024 فرصتی برای نامزدی وجود ندارد که آشکارا از آقای ترامپ انتقاد کند.

آقای کوچل گفت: «رای‌دهندگان ترامپ را مورد حمله‌ترین رئیس‌جمهوری در طول عمر خود می‌بینند و نسبت به انجام این کار واکنش آلرژیک دارند.» او این آنتی‌بادی‌های باورنکردنی را ساخته است، که تا حدی ناشی از این است که پایگاه چگونه با او رفتار کرده است.»

نظرسنجی سی‌بی‌اس نیوز که در ماه جاری منتشر شد، نشان داد که در میان رای‌دهندگان احتمالی مقدماتی جمهوری‌خواه، تنها تعداد اندکی، یعنی 7 درصد، نامزدی را می‌خواهند که «ترامپ را مورد انتقاد قرار دهد».

این نظرسنجی نشان داد سه نامزدی که رأی دهندگان کمترین تمایل را برای بررسی آنها دارند، کسانی هستند که به درجات مختلف از ترامپ انتقاد کرده اند: آقای کریستی، آقای هاچینسون و آقای پنس.

دیوید کارنی، یک استراتژیست جمهوری خواه در نیوهمپشایر، گفت که انتظار داشت این رقابت تا کنون رقابتی تر باشد، اما نقطه عطفی در ماه مارس با کیفرخواست آقای ترامپ در نیویورک رخ داد.

آقای کارنی با اشاره به تصویری که آقای ترامپ از خود به عنوان قربانی یک سیستم عدالت کیفری برای بیرون راندن او نشان داد، گفت: «این در روایت رئیس جمهور در پنج سال گذشته قرار گرفت. آقای کارنی آنچه را که او تأثیر «بومرنگ» در نظرسنجی‌های مقدماتی جمهوری‌خواهان خواند، توصیف کرد. “آنها پسر شما را کتک می زنند – یک تجمع در اطراف پرچم وجود دارد.”

رقبای آقای ترامپ همچنان می‌توانند شاهد افزایش حمایت از هم‌اکنون تا اولین رقابت‌های مقدماتی سال آینده باشند، اما فعلاً او بر همه رقبای تسلط دارد. یک میانگین نظرسنجی نشان می دهد که او با 30 امتیاز برتری نسبت به نزدیکترین رقیب خود، فرماندار فلوریدا، ران دیسانتیس، که هنوز به طور رسمی نامزدی خود را اعلام نکرده است. همه نامزدهای دیگر، اعلام شده و بالقوه، فعلاً فکرهای بعدی در رقابت هستند.

استراتژیست ها می گویند که رئیس جمهور سابق به دلیل تحزب شدید و عمیق پایه جمهوری خواهان و به این دلیل که بسیاری از این رای دهندگان اطلاعات را فقط از منابع دست راستی دریافت می کنند که حمله 6 ژانویه را به حداقل رسانده و پنهان کرده است، از انتقاد مصون است. باخت آقای ترامپ در سال 2020.

سارا لانگول، استراتژیست جمهوری خواه ضد ترامپ، می گوید: «آنها به سختی به حقیقت دسترسی دارند. خانم لانگول که میزبان پادکستی درباره رای دهندگان جمهوری خواه به نام «گروه کانونی» است، گفت که سهم قابل توجهی از رأی دهندگان اولیه می خواهند از آقای ترامپ خارج شوند.

اما طبق نظرسنجی، اکثریت رای دهندگان جمهوری خواه معتقد نیستند که آقای ترامپ واقعاً در سال 2020 شکست خورده است. خانم “هر سیاستمدار تیم آنها، همه آنها که می شناسند و همه رسانه هایی که مصرف می کنند – همه به آنها می گویند که انتخابات دزدیده شده است.” لانگول گفت.

آقای کریستی، انتقادی‌ترین فرد امید ۲۰۲۴ از آقای ترامپ، اخیراً به رئیس‌جمهور سابق حمله کرد و او را به دلیل انکار نتایج انتخابات ۲۰۲۰ «کودک» و به دلیل پیشنهاد اینکه ممکن است بحث‌های جمهوری‌خواهان را کنار بگذارد، بزدل خواند.

اما زمانی که آقای کریستی در جریان بازدید از نیوهمپشایر در دو ماه گذشته، از جمله در همان کالجی که روز چهارشنبه در سالن شهرداری آقای ترامپ برگزار شد، آب‌های انتخاباتی را آزمایش کرد، به نظر می‌رسید که جمعیت او به سمت مستقل‌ها و حتی دموکرات‌ها، از جمله کسانی که او را می‌شناختند، متمایل شدند. به عنوان محافظه کار خانه در ABC News.

یکی از عناصری که ممکن است در محاسبات آقای کریستی نقش داشته باشد: انتخابات مقدماتی نیوهمپشایر در سال آینده می تواند به نفع یک جمهوری خواه ضد ترامپ باشد زیرا هجوم رای دهندگان مستقل وجود دارد. از آنجایی که دموکرات‌ها کارولینای جنوبی را به عنوان اولین ایالت نامزد خود انتخاب کردند – و از آنجا که بایدن ممکن است در انتخابات نیوهمپشایر یا کمپین انتخاباتی در این ایالت ظاهر نشود – انتظار می‌رود تا 100000 مستقل در رقابت جمهوری‌خواهان رای دهند، جایی که می‌توانند نتایج را کج کنند.

مت مورز که در سال 2016 مدیر ایالت نیوهمپشایر آقای کریستیز بود، گفت: «مستقل‌ها آماده رای دادن به یک نامزد جمهوری‌خواه هستند، اما آنها حاضر نیستند به یک جمهوری‌خواه دیوانه رأی دهند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …