بخش کم توجهی از لایحه GOP می تواند “قانون گذاری آن را غیرممکن کند”

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک روز او در دفتر منطقه خود ملاقاتی داشت و آقای دیویس گفت: “این آقا از من یک سوال پرسید و این نقطه عطف من بود: “چرا نمی توانید فقط در مورد این رای دهید؟” “و فقط کلیک کرد.”

حامیان ایده آقای دیویس، معروف به قانون REINS – برای مقررات اجرایی نیازمند بررسی – می گویند که این امر کنگره را مجبور می کند که مسئولیت بیشتری را برای شفاف سازی در مورد معنای قوانین خود بپذیرد. آقای دیویس گفت که احساس می کند کنگره اغلب قوانین مبهمی نوشته است که تصمیمات مهم زیادی را برای تصمیم گیری به سازمان های اجرایی واگذار می کند.

جاناتان آدلر، استاد حقوق در دانشگاه کیس وسترن رزرو، که مقاله ای در حمایت از این ایده در سال 2011 نوشت، می گوید: «این انگیزه ها را برای کنگره افزایش می دهد تا فعال تر باشد. پاسخگویی در قبال تصمیمات بزرگ سیاستی که در حال انجام است.»

البته دیگران این ایده را می پسندند زیرا وضع مقررات را برای دولت سخت تر می کند – به همان دلیل که بسیاری از کارشناسان نظارتی نسبت به قانون REINS اشتیاق کمتری دارند.

جاناتان سیگل، استاد حقوق در جورج واشنگتن، که به طور مفصل در مورد این لایحه نوشته است، گفت: «تأثیر عملی این در زمان حکومت تقسیم‌شده‌ای که اکنون داریم این است که فکر می‌کنم هیچ قانون مهمی هرگز اجرا نمی‌شود».

اگر مجلس جمهوری خواه بخواهد برنده شدن سیاست دولت بایدن را رد کند، می تواند به سادگی به هر مقرراتی که پیشنهاد می کند، رای منفی بدهد. اینها ممکن است شامل قوانینی باشد که توضیح می‌دهد بخش‌های عمده قانون کاهش تورم سال گذشته چگونه عمل می‌کند. در دنیای قانون REINS، مجلس جمهوری خواه فقط می تواند این قوانین را مسدود کند و در واقع قوانین تصویب شده توسط کنگره قبلی را خنثی کند.

سالی کاتزن، یکی از مدیران کلینیک فرآیند قانونگذاری و نظارتی در دانشگاه نیویورک، که بالاترین مقام نظارتی در نیویورک بود، می‌گوید: «اگر با اجازه ندادن به اجرای مقررات اجرایی، جانور را گرسنگی بکشید، در واقع قانون را باطل کرده‌اید. دولت کلینتون او خاطرنشان کرد که جمهوری خواهان تمایل دارند زمانی که یک رئیس جمهور دموکرات وجود دارد، رأی گیری در مورد قانون REINS را برنامه ریزی کنند، اما نه زمانی که یک جمهوری خواه این مقام را در دست دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …