مایک لینچ موسس Autonomy پس از از دست دادن درخواست تجدیدنظر به ایالات متحده مسترد شد | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مایک لینچ، کارآفرین میلیاردر فناوری که زمانی به عنوان بیل گیتس بریتانیایی ستایش می شد، چند هفته پس از از دست دادن درخواست تجدیدنظر برای جلوگیری از اجبار مواجه شدن با اتهامات کلاهبرداری جنایی در ایالات متحده، مسترد شد.

لینچ با این اتهامات روبرو است که شرکت آمریکایی هیولت پاکارد را فریب داده است که در سال 2011 قراردادی 11 میلیارد دلاری (8.2 میلیارد پوندی) برای شرکت نرم افزاری او Autonomy منعقد کرده است. او هر گونه تخلف را رد می کند.

لینچ، سرمایه گذار بنیانگذار شرکت امنیت سایبری بریتانیایی Darktrace، گفته بود که پس از حکم دادگاه عالی لندن در ماه گذشته، در حال بررسی آخرین درخواست تجدیدنظر به دادگاه اروپایی حقوق بشر است.

سخنگوی وزارت کشور گفت: «در 21 آوریل، دادگاه عالی اجازه دکتر لینچ را برای تجدیدنظر در مورد استرداد او رد کرد. در نتیجه، مهلت قانونی 28 روزه عادی برای تسلیم شدن به ایالات متحده اعمال می شود. دکتر لینچ در 11 می به ایالات متحده مسترد شد.

سال گذشته، هیولت پاکارد پس از اینکه قاضی دادگاه عالی حکم داد که او با دستکاری حساب‌های Autonomy برای افزایش ارزش شرکت، از HP کلاهبرداری کرده است، یک پرونده کلاهبرداری مدنی شش ساله در بریتانیا علیه لینچ برنده شد.

وزیر کشور وقت، پریتی پاتل، متعاقباً استرداد لینچ را برای محاکمه جنایی در ایالات متحده به دلیل 14 فقره توطئه و کلاهبرداری به دلیل ادعاهایی مبنی بر اینکه سرمایه‌گذاران در HP میلیاردها دلار به دلیل اقدامات او از دست داده‌اند، تأیید کرد.

لینچ که در صورت مجرم شناخته شدن ممکن است به حداکثر 25 سال زندان محکوم شود، همواره این اتهامات و هرگونه تخلف را رد کرده است.

Sushovan Hussain، مدیر مالی سابق Autonomy، در حال حاضر در حال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان در ایالات متحده است که به دلیل تقلب در رابطه با همان معامله مجرم شناخته شده است.

کارشناسان حقوقی گفته بودند که شانس لینچ برای جلوگیری از استرداد با مراجعه به دادگاه های اروپایی کم است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

شرکت حقوقی دفاع جنایی Corker Binning گفت که تنها 8 درصد از درخواست‌ها به ECHR در چنین پرونده‌هایی – که به دنبال دستور قانون 39 برای توقف استرداد بریتانیا تا زمانی که پرونده را بررسی کند – در سال گذشته با موفقیت انجام شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …