گروهی که به یک فعال محافظه کار با نفوذ وابسته است، 183 میلیون دلار در سال خرج کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک پرونده مالیاتی جدید نشان می دهد که یک سازمان غیرانتفاعی با جیب عمیق که توسط فعال محافظه کار لئونارد A. Leo تأسیس شده است، در مدت یک سال 182.7 میلیون دلار کمک مالی کرده است که نشان می دهد چقدر تهاجمی در پشت صحنه برای حمایت از سایر گروه ها و اهداف جناح راست کار کرده است.

این سازمان، Marble Freedom Trust، در سال 2020 تشکیل شد و با یک هدیه بیش از 1.6 میلیارد دلار تأمین مالی شد – یک سرمایه غیرعادی که حاصل مشارکت یک اهداکننده از 100 درصد سهام یک شرکت قبل از فروش شرکت بود و Marble را با نیویورک تایمز سال گذشته گزارش داد که درآمد حاصل از فروش.

آقای لئو، وکیل و مجری سابق انجمن فدرالیست، در تلاش چندین ساله محافظه کاران برای سوق دادن قوه قضاییه فدرال به سمت راست، هم از طریق راهنمایی مستقیم خود به رهبران جمهوری خواه و هم از طریق تأمین مالی اهداف محافظه کار، نقش اساسی داشته است. در سال‌های اخیر، او شبکه‌ای غیرشفاف و گسترده از سازمان‌ها را ایجاد کرده است – که بسیاری از آنها منابع مالی دارند که نیازی به افشای آنها نیست – که می‌تواند بر انتخابات و سایر موضوعات، از جمله سیاست‌های آموزشی، سقط جنین و مسائل آزادی بیان دانشگاه تأثیر بگذارد.

آقای لئو در بیانیه‌ای در پاسخ به سوالات مربوط به کار ماربل، آن را تلاشی برای مطابقت با تلاش‌های دموکرات در دنیای به اصطلاح پول تاریک توصیف کرد، اصطلاحی که برای توصیف جریان گسترده وجوه – اغلب از سوی اهداکنندگان غیرقابل ردیابی – از طریق سازمان‌های غیرانتفاعی استفاده می‌شود. و سازمان های دیگر به سیاست و علل سیاسی. دموکرات‌ها نسبت به جمهوری‌خواهان پول تیره‌تری برای انتخابات 2020 جمع‌آوری و خرج کردند.

آقای لئو “زمان آن فرا رسیده است که جنبش محافظه کار در میان صفوف جرج سوروس، هانسیورگ ویس، مشاوران آرابلا و دیگر نیکوکاران چپ قرار گیرد و پا به پا در مبارزه برای دفاع از قانون اساسی و آرمان های آن باشد.” گفت.

(آقای ویس، یک میلیاردر سوئیسی، کمک کننده بزرگی به گروه‌های غیرانتفاعی چپ‌گرا است؛ مشاوران آرابلا یک گروه مشاوره انتفاعی است که شبکه‌ای از سازمان‌های غیرانتفاعی مترقی را مدیریت می‌کند که مجموعاً نزدیک به 1.2 میلیارد دلار در سال 2020 هزینه کردند.)

Marble Freedom Trust، یک سازمان «رفاه اجتماعی» 501(c)(4) معاف از مالیات، یکی از محورهای شبکه آقای لئو است. مأموریت اعلام شده این گروه “حفظ و گسترش آزادی انسان مطابق با ارزش ها و آرمان های مندرج در اعلامیه استقلال و قانون اساسی” است.

از سوابق مشارکت های گروه بلافاصله مشخص نبود که مربل چگونه این مأموریت را محقق می کند. پرونده اخیر برای Marble – رکورد مالیاتی برای سال منتهی به 30 آوریل 2022، که توسط گروه شفافیت لیبرال Accountable.US به دست آمده است – چیز زیادی در مورد مقصد نهایی 182.7 میلیون دلار نشان نمی دهد.

طبق این پرونده، در سال منتهی به آوریل گذشته، ماربل 153.8 میلیون دلار به صندوق خیریه شواب، مدیر صندوق‌های کمک‌کننده، که به افراد و نهادها اجازه می‌دهد سپرده‌های خود را در طول زمان به سازمان‌های خیریه، از جمله برخی از گروه‌های دارای گرایش سیاسی، اختصاص دهند. و نهادها

28.9 میلیون دلار دیگر به Concord Fund، یک سازمان محافظه کار مدافع تعلق گرفت. این گروه که قبلاً به عنوان شبکه بحران قضایی شناخته می شد، در گذشته به عنوان یک مرکز تأمین مالی عمل می کرد و ده ها میلیون دلار کمک مالی به گروه های غیرانتفاعی متحد اعطا می کرد و از پروژه های داخلی حمایت می کرد، از جمله مخالفت با تلاش های دموکرات ها برای گسترش دسترسی به رأی.

از این دو سازمان، نمی توان مستقیماً ردیابی کرد که پول مرمر کجا رفته است.

در طول آن دوره زمانی تقریبی، طبق پرونده مالیاتی شواب، شواب 141.5 میلیون دلار به گروه دیگری مرتبط با آقای لئو، صندوق 85 – یک سازمان غیرانتفاعی که می‌گوید مأموریتش «آموزش عمومی و حمایت از فعالیت‌هایی است که رابطه بین محدودیت‌های ساختاری قدرت دولت و حفاظت از منزلت و منزلت ما را برجسته می‌کند، اعطا کرد. آزادی ما.»

صندوق 85 از پروژه انتخابات صادقانه حمایت می کند، یک گروه محافظه کار که در سال 2020 تأسیس شد و در ایالت های سراسر کشور برای محدود کردن دسترسی به رأی گیری کار کرده است.

بخشی از پولی که از طریق شبکه گروه های غیرانتفاعی آقای لئو جریان می یابد، به شرکت های انتفاعی تحت کنترل او می رود. در سال 2021، صندوق 85 بر اساس پرونده های مالیاتی صندوق 85، 21.75 میلیون دلار به CRC Advisors، یک شرکت مشاوره ای که توسط آقای لئو اداره می شود، پرداخت کرد.

سوابق مالیاتی نشان می دهد که چندین نهاد دیگر در شبکه آقای لئو، از جمله صندوق کنکور، نیز در دو سال گذشته میلیون ها دلار به مشاوران CRC پرداخت کرده اند.

کایل هریگ، رئیس Accountable.US، گفت: «ماربل آزادی تراست سرمایه میلیارد دلاری لئونارد لئو برای از بین بردن دموکراسی است. «لئو با این همه پول تحت کنترل خود، می‌تواند برنامه افراطی خود را با تأثیرگذاری بر قانون‌گذاران محافظه‌کار در کاپیتول هیل، اعزام دادستان‌های کل ایالتی برای انجام خواسته‌هایش و حرکت دادن لوایح افراطی در مجالس ایالتی پیش ببرد».

در بیانیه‌ای، آقای لئو گفت که مشاوران CRC «نزدیک به 100 نفر از بهترین متخصصان کلاس را استخدام می‌کنند که تخصص آنها در تمام جنبه‌های امور عمومی است، و ما نتایجی را ارائه می‌کنیم که جنبش محافظه‌کار را بیشتر از قبل به پیروزی رساند. ”

کمک های مالی Marble در سال گذشته اندکی نسبت به سال قبل کاهش یافت، زمانی که این گروه نزدیک به 229 میلیون دلار کمک مالی را گزارش کرد، از جمله به Concord و صندوق 85.

از زمان درآمد 1.6 میلیارد دلاری – که توسط Barre Seid، یک غول تولید لوازم الکترونیکی به دست آمده است – Marble هیچ کمک یا کمک مالی دریافت نکرده است، اما 26.6 میلیون دلار درآمد سرمایه گذاری در سال گذشته گزارش کرده است. از حدود یک سال پیش، Marble هنوز 1.2 میلیارد دلار برای خرج کردن داشت.

پرونده مالیاتی Marble همچنین نشان می دهد که دستمزد آقای لئو برای نقش پاره وقتش در شرکت از 350000 دلار به 400000 دلار افزایش یافته است.

کار آقای لئو و رابطه طولانی مدت او با قاضی کلارنس توماس اخیراً مورد بررسی قرار گرفته است. واشنگتن پست هفته گذشته گزارش داد که آقای لئو ترتیبی داده بود که همسر قاضی توماس، فعال محافظه کار جینی توماس، ده ها هزار دلار برای کارهای مشاوره ای دریافت کند و از او خواسته بود که نام او را از کاغذبازی دور نگه دارد.

در بیانیه‌ای، آقای لئو گفت این پرداخت تضاد منافع با دادگاه ایجاد نمی‌کند. او گفت: «این راز نیست که جینی توماس سابقه طولانی کار روی مسائل درون جنبش محافظه‌کار دارد. کاری که او در اینجا انجام داد هیچ ارتباطی با تجارت دادگاه یا سایر مسائل حقوقی نداشت.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …