گزارشگر سازمان ملل می گوید اسرائیل با سرزمین های فلسطینی مانند مستعمرات رفتار می کند | اسرائيل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در اراضی اشغالی در اولین سفر خود به لندن از زمان انتصاب خود در سال گذشته، گفت که اسرائیل با سرزمین های فلسطین به عنوان مستعمرات خود رفتار می کند.

فرانچسکا آلبانیز، وکیل ایتالیایی و دانشگاهی حقوق بشر، با درخواست استعفا از سوی وزرای دولت اسرائیل، مانند آمیچای چیکلی، که او را به “نفرت افکنی و یهودستیزی” متهم کرده بود، مواجه شده است و گروه های صهیونیستی او را مغرضانه توصیف کرده اند.

حامیان آلبانیز نیز به نوبه خود از مقامات ارشد سازمان ملل که او را در سال گذشته منصوب کردند خواسته اند تا برای دفاع از او تلاش بیشتری کنند. او این حملات را “ارعاب، نه بیشتر، نه کمتر” توصیف کرده است، اما می گوید که آنها به اندازه “پارس سگ ها در هواپیما” موثر خواهند بود.

آلبانیز با بیان دیدگاه خود در مورد مسئله فلسطین به آبان نیوز گفت: «برای من، آپارتاید یک نشانه و پیامد جاه طلبی های ارضی اسرائیل برای سرزمینی است که از فلسطین محاصره شده باقی مانده است… علت آن مستعمرات هستند. اسرائیل یک قدرت استعماری است که اشغال را حفظ می کند تا بتواند هر چه بیشتر زمین برای مردم فقط یهودی به دست آورد. و این همان چیزی است که منجر به نقض بی‌شمار قوانین بین‌المللی می‌شود.»

وی افزود: اگر دولت‌ها واقعاً به راه‌حل‌های دو کشوری متعهد هستند، همانطور که به نظر می‌رسد بریتانیا، از نظر لفاظی به نظر من، مانند سایر کشورهای غربی، باید مطمئن شوند که رفتار اسرائیل با احتمال داشتن یک فلسطینی همسو باشد. دولت که به معنای حاکمیت از منظر سیاسی، اقتصادی، فرهنگی است. حق تعیین سرنوشت باید نقطه شروع باشد.

دولت‌های عضو باید از اظهارنظر درباره نقض‌های اینجا یا آنجا، یا تشدید خشونت دست بردارند، زیرا خشونت در سرزمین‌های اشغالی فلسطین دوره‌ای است، این چیزی نیست که تصادفا منفجر شود. تنها یک راه برای رفع آن وجود دارد و آن اطمینان از تبعیت اسرائیل از قوانین بین المللی است.

آلبانیز قرار است از سفارت فلسطین در لندن برای بزرگداشت نکبه (به عربی فاجعه، اشاره به آوارگی خشونت‌آمیز فلسطینی‌ها از 1947-1949) بازدید کند. او همچنین با نمایندگان پارلمان و گروه های مترقی یهودی ملاقات خواهد کرد و با دانشگاهیان مشورت خواهد کرد. سازمان ملل امسال برای اولین بار در تاریخ خود، نابکا را به طور رسمی جشن می گیرد.

برخی از گروه های اسرائیلی آلبانیز را متهم کرده اند که نکبه را با هولوکاست یکی دانسته است – اتهامی که او آن را رد کرد. او گفت: «هولوکاست به همان اندازه که یک لحظه تعیین کننده در زندگی جمعی مردم یهود بوده است، نکبه نیز برای مردم فلسطین است. «بنابراین من نگفته‌ام که آنها یکسان هستند، صرفاً به این دلیل که نیستند. چرا دو تراژدی را با هم مقایسه کنیم؟»

او همچنین ادعای اسرائیل را رد کرد که حق دفاع از خود را ندارد. اسرائیل حق دارد از خود، شهروندان و سرزمین خود دفاع کند، صرف نظر از اینکه مرزهای خود را مشخص نکرده است، اما نمی تواند اشغالگری را به نام دفاع از خود یا وحشتی که بر فلسطینی ها تحمیل می کند توجیه کند. نام دفاع از خود، “او گفت.

اولین گزارش او در مورد حق تعیین سرنوشت فلسطین به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه شده است. این گزارش با گزارشی به شورای حقوق بشر در مورد محرومیت از آزادی از طریق آنچه او به عنوان “دستگیری سیستمی فلسطینیان به دلایل امنیتی و نظم عمومی” توصیف می کند، دنبال می شود.

آلبانیز گفت: «ویژگی غم انگیز» تعامل غرب در خاورمیانه، عدم رعایت قوانین بدون استانداردهای دوگانه، به ویژه بریتانیا، که یک قدرت استعماری در فلسطین بود، بود.

او گفت: «مسئولیت بریتانیا با توجه به میراث تاریخی بریتانیا در این منطقه بیشتر است. به نظر نمی رسد که بریتانیا در این دستور کار، مانند رعایت قوانین بین المللی، فعال باشد. زمان آن فرا رسیده است که یک تغییر پارادایم نسبت به مسئله فلسطین ایجاد شود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …