مهاجرانی که به مکزیک اخراج می شوند با مجرمان و مقامات غارتگر روبرو هستند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته گروه های حقوق بشر، از آنجایی که ایالات متحده شروع به اعمال قوانین مرزی می کند که درخواست پناهندگی را برای مهاجران دشوارتر می کند، بسیاری از آنها به احتمال زیاد با اخراج سریع به مکزیک روبرو خواهند شد، جایی که آنها در برابر گروه های جنایتکار و مقامات فاسد آسیب پذیر خواهند بود.

نقش مکزیک به عنوان بازوی اجرایی واشنگتن برای بازدارندگی مهاجران از رفتن غیرقانونی به ایالات متحده از طریق خاک مکزیک، با لغو سیاست دوران کووید موسوم به عنوان 42 در روز پنجشنبه، که ورود بسیاری از مهاجران به مرزها را متوقف کرد، مهم‌تر خواهد شد. به مقامات ایالات متحده اجازه داد تا به سرعت آنها را اخراج کنند.

مکزیک در گفتگوهای هفته گذشته با دولت بایدن گفت که مهاجران غیرمکزیکی که از ایالات متحده بازگردانده می شوند را تحت قوانین جدید می پذیرد و آنها را برای پناهندگی مکزیکی بررسی می کند.

اما اگر سیستم پناهندگی در ایالات متحده با مشکلات معوقه مواجه است، وضعیت در مکزیک به همان اندازه بد است و پرونده‌های پناهندگی سال‌ها بدون حل باقی مانده است.

و بسیاری از مهاجرانی که به شهرهای مکزیک در امتداد مرز ایالات متحده اخراج می شوند، هر روز به دست سازمان های جنایتکار و در برخی موارد، همان سازمان های دولتی که واشنگتن برای کمک به جلوگیری از جریان مهاجران در مرز به آنها تکیه می کند، با وحشت مواجه می شوند. گروه ها.

بر اساس گزارش اخیر سازمان حقوق بشر، یک گروه مدافع حقوق بشر، از زمان روی کار آمدن پرزیدنت بایدن در ژانویه 2021، نزدیک به 13500 حمله علیه افرادی که از ایالات متحده به مکزیک اخراج شده اند یا از عبور از مرز مسدود شده اند، صورت گرفته است.

در این گزارش آمده است که در برخی موارد، مقامات مکزیکی برای اخاذی از مهاجران با سازمان های جنایتکار تبانی کرده اند.

مؤسسه ملی مهاجرت مکزیک و وزارت خارجه مکزیک به درخواست ها برای اظهار نظر در مورد رفتار دولت با مهاجران پاسخ ندادند.

یوری هورتادو، یک مهاجر 26 ساله کلمبیایی، درباره مکزیک گفت: «این کشور کشور امنی نیست.

او در ماه مارس با شش عضو خانواده اش کشورش را ترک کرد تا از فقر و خشونت فرار کند. او روزهای خود را در یک پناهگاه مهاجران در نزدیکی مرز ایالات متحده با گوش دادن به پیام های تلفنی تهدیدآمیز اعضای یک گروه جنایتکار می گذراند که به گفته خانم هورتادو، بستگانش را هفته گذشته در حالی که در حال سوار شدن بر اتوبوس در مکزیک بودند، ربودند.

پناهگاهی که خانم هورتادو در آن اقامت دارد، Casa Migrante San Juan Diego، در Matamoros، شهری در شمال مکزیک است که به دلیل خشونت بدنام است و در آن سوی مرز از Brownsville، تگزاس است.

خانم هورتادو گفت که گروه تبهکاری که دو خواهر، برادرشوهر و دو برادرزاده او را که 2 و 5 ساله هستند در آغوش گرفته است، از او خواسته اند 4000 دلار برای آزادی آنها بپردازد وگرنه شروع به برداشت اعضای بدن آنها می کند.

این مبلغ بیشتر از آن چیزی است که خانم هورتادو گفته است می تواند بپردازد. به گفته گروه های حقوق مهاجر، پلیس محلی وقتی سعی کرد گزارشی را ارائه کند، به او کمک نکرد.

او گفت: «این به من ترس زیادی می‌دهد که در مرز اتفاق می‌افتد و با این حال، من از اینکه تنها در مرز بمیرم پر از ترس هستم. مرز.

داستان هایی مانند داستان خانم هورتادو غیرعادی نیستند. گروه های جنایتکار اغلب برای مهاجرت از طریق مکزیک هزینه هایی را به مهاجران تحمیل می کنند و سپس آنها را می ربایند. دولت مکزیک هفته گذشته اعلام کرد که بیش از 2000 مهاجر در سال گذشته توسط سازمان های جنایتکار ربوده شده اند.

در عین حال، مهاجران نیز در معرض قربانی شدن توسط مقامات مهاجرت مکزیک هستند.

جولیا نوسنر، وکیلی که گزارش اول حقوق بشر را نوشته است، گفت: «سوءاستفاده‌های مقامات دولتی خود سیستمی است». ما صدها و صدها داستان از افرادی شنیدیم که مستقیماً توسط این افسران دولتی آسیب می بینند، از جمله آدم ربایی، تجاوز جنسی، تجاوز جنسی، سرقت، اخاذی.

هنگامی که رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور در پایان سال 2018 به ریاست جمهوری رسید، قول داد که مکزیک هرگز به عنوان ابزاری برای “انجام کارهای کثیف” سیاست مهاجرت واشنگتن مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.

در عوض، دولت او ویزاهای بیشتری صادر کرد تا به مهاجران اجازه دهد آزادانه به مکزیک سفر کرده و به مرز ایالات متحده بروند.

اما آقای لوپز اوبرادور به زودی، مانند سایر روسای جمهور مکزیک قبل از خود، دریافت که برای مکزیک تقریبا غیرممکن است که به تنهایی یک سیاست مهاجرت را ایجاد کند.

تا ژوئن 2019، رئیس جمهور دونالد جی. ترامپ تهدید کرده بود که بر مکزیک تعرفه اعمال خواهد کرد، مگر اینکه آقای لوپز اوبرادور هزاران مهاجری را که از ویزای بشردوستانه مکزیک برای رفتن به ایالات متحده استفاده می کنند، تحت فشار قرار دهد.

آقای لوپز اوبرادور به سرعت عمل کرد و هزاران نیرو را در مرزهای شمالی و جنوبی مکزیک مستقر کرد تا از ورود مهاجران به کشور یا سفر آسان به ایالات متحده جلوگیری کند. به گارد ملی مکزیک، یک نیروی پلیس نظامی، این اختیار داده شد که مهاجران را بازداشت کند، قدرتی که عمدتاً در دست مقامات مهاجرت متمرکز شده بود.

خانم نوسنر گفت: «سیاست مهاجرت ایالات متحده، دولت مکزیک را برای اجرای آن بسیج کرده است. این کشور نیروهای مرزی خود را صادر می کند.»

گروه‌های حقوق بشر گفتند که بسته شدن مسیرهای قانونی در مکزیک و مسیرهای ورود به ایالات متحده، مهاجران بیشتری را به دست قاچاقچیان بی‌رحم واداشت.

به گفته برخی تحلیلگران، همسویی نزدیکتر مکزیک با ایالات متحده در زمینه اجرای قانون نیز منجر به تغییر نگرش دولت در قبال مهاجران شده است.

توناتیو گیلن، که اولین کمیسر ملی مکزیک بود، گفت: «اولویت دیگر حقوق بشر، توسعه و حفاظت نیست، همانطور که شروع کردیم، اما به دلیل فشار ایالات متحده، مهار، بازداشت و اخراج در اولویت قرار گرفت. موسسه مهاجرت زیر نظر آقای لوپز اوبرادور تا زمانی که رئیس سابق سیستم زندان فدرال مکزیک جایگزین وی شد.

استفانی بروئر، مدیر مکزیک، گفت: «استقرار نیروهای مسلح به عنوان ابزار اصلی اجرای مهاجرت، هم به مهاجران، پناهجویان و هم به جامعه پیام می‌دهد که مهاجران یک تهدید هستند و باید با آنها به عنوان یک موضوع امنیتی مانند تهاجم رفتار شود. در دفتر واشنگتن در آمریکای لاتین، یک موسسه تحقیقاتی.

او افزود: «این امر حفاظت از ایمنی فیزیکی آنها را تضعیف و تضعیف می کند.

در پناهگاه Casa Migrante San Juan Diego در Matamoros، نیم دوجین مهاجر این هفته گفتند که یا خود یا یکی از اعضای خانواده در روزهای اخیر ربوده شده اند. آنها می ترسیدند پس از تاریکی هوا از پناهگاه خارج شوند، زیرا از گروه های جنایتکار که در خیابان ها تعقیب می کنند، می ترسیدند.

مدیر پناهگاه، خوزه لوئیس الیاس رودریگز، گفت که او و کارمندانش توسط گروه های جنایتکار تهدید شده اند.

اما او قول داد که به کمک به مهاجران ادامه دهد.

“اگر ما ترک کنیم، چه کسی به مهاجران کمک می کند؟” او درخواست کرد. «اگر ما برویم چه کسی دست دراز می کند؟ چه کسی آن را بالا می برد اگر ما برویم؟ اگر ما برویم چه کسی از آنها دفاع می کند؟»

گیشا اسپریلا مریدیت کوهوت ارائه گزارش از ماتاموروس، مکزیک.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …