ویکتوریا قوانین حمایت از کودکان را بررسی می کند زیرا وزیر برای حذف کودکان بومی عذرخواهی می کند | ویکتوریا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ویکتوریا قوانینی را بررسی خواهد کرد که به والدینی که دچار مشکل می شوند، دو سال فرصت می دهند تا قبل از از دست دادن دائم فرزندان خود، زندگی خود را اصلاح کنند، زیرا وزیر حمایت از کودکان این ایالت این قانون را “ابزار صریح” نامید.

لیزی بلاندتورن روز جمعه در کمیسیون حقیقت گویی بومیان ایالت حاضر شد و در آنجا عذرخواهی کرد برای آسیب ناشی از حذف فرزندان اولین مردم از ایالت.

اما یک کمیسر، سو-آن هانتر، پاسخ داد که عذرخواهی بدون اقدام کافی نیست.

بلاندتورن به کمیسیون عدالت یوروک گفت که به وزارت خانواده، انصاف و مسکن دستور داده است تغییرات قانونی را که برای جلوگیری از پرش کودکان بین مراکز مراقبت خارج از خانه طراحی شده بود، بررسی کند.

او گفت: «آن‌ها ابزاری بی‌نقص هستند و ظرفیتشان بسیار محدود است».

این تغییرات مربوط به والدینی است که تحت حکم دادگاه کودکان قرار گرفته‌اند و در سال 2016 به اجرا درآمدند. این تغییرات باعث افزایش تعداد کودکانی شد که اداره می‌توانست آن‌ها را برای فرزندخواندگی در تلاش برای مراقبت از کودکان در خارج از خانه قرار دهد. ثبات بیشتر سیستم

سرویس حقوقی بومی ایالت قبلاً به کمیسیون گفته بود که این تغییرات تأثیر “فاجعه بار” بر جامعه بومی دارد، زیرا والدین اغلب نمی توانند به خدمات سنگین مانند حمایت از مواد مخدر و توانبخشی یا برنامه های تغییر رفتار مردان در دوره دو ساله مورد نیاز دسترسی داشته باشند.

بلاندتورن گفت که دولت منتظر خواهد ماند تا کمیسیون دادگستری یوروک دومین گزارش موقت خود را در ماه اوت قبل از انتشار نتایج بررسی خود ارائه کند.

مینا سینگ، کمیسر ایالتی برای کودکان بومی، به یوروک گفت که اداره خانواده ها باید آسیب هایی را که کودکان بومی در سیستم مراقبت خارج از خانه، مانند خانه های مراقبت مسکونی، پیش از حذف از والدین خود با آن مواجه می شوند، در نظر بگیرند.

ما اغلب می بینیم که کودکان و جوانان بومی پس از حذف آسیب می بینند [from their family]،” او گفت.

سینگ گفت که کودکان بومی در مراکز مراقبت مسکونی – که آخرین راه حل در سیستم مراقبت خارج از خانه محسوب می شود – اغلب ناپدید می شوند و آنها را در برابر استثمار جنسی آسیب پذیر می کند.

کمیسیون عدالت یوروک جلسات استماع عمومی را با تمرکز بر تعاملات مردم بومی با سیستم های حمایت از کودکان و عدالت کیفری برگزار می کند.

روز دوشنبه، شین پاتون، کمیسر ارشد پلیس ایالت، یک عذرخواهی تاریخی برای اقدامات گذشته و حال نیرویی که به مردم ملل اول آسیب وارد کرد، عذرخواهی کرد.

دانیل اندروز، نخست‌وزیر ویکتوریا، قبلاً گفته بود که نمایندگی بیش از حد این ایالت از مردم ملل اول در سیستم‌های حمایت از کودکان و عدالت کیفری، “منبع شرمساری بزرگ” برای دولت بود.

یوروک اولین نهاد حقیقتگوی بومی استرالیا است و دارای همان اختیارات کمیسیون سلطنتی است.

وظیفه آن بررسی بی عدالتی های سیستماتیک تاریخی و جاری علیه مردم ملل اول است و گزارش نهایی را تا اواسط سال 2025 ارائه خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …