ایلان ماسک اعلام کرد که یک زن به عنوان مدیرعامل توییتر انتخاب خواهد شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحلیلگرانی که تجارت توییتر را دنبال می کنند بدون اینکه بدانند جایگزین کیست از این خبر استقبال کرده اند.

ایلان ماسک، میلیاردر، روز پنجشنبه گفت که مدیرعامل جدید توییتر – زنی که نامش فاش نشده – تا حدود شش هفته دیگر مسئولیت را بر عهده خواهد گرفت.

ماسک که پاییز گذشته توییتر را خریداری کرد، مدتها اصرار داشت که مدیرعامل دائمی این شرکت نیست. رئیس تسلا در توییتی نوشت که به عنوان رئیس اجرایی پلتفرم رسانه اجتماعی و مدیر ارشد فناوری تغییر خواهد کرد.

در اواسط نوامبر، تنها چند هفته پس از خرید توییتر به مبلغ 40.24 میلیارد یورو، او در دادگاه دلاور گفت که نمی‌خواهد مدیرعامل هیچ شرکتی باشد.

ماسک در حین شهادت گفت: «انتظار دارم زمانم را در توییتر کاهش دهم و شخص دیگری را پیدا کنم که توییتر را اداره کند.

بیش از یک ماه بعد، او در ماه دسامبر در توییتی نوشت: «به محض اینکه کسی را به اندازه کافی احمق پیدا کنم که بتواند این شغل را بپذیرد، از مدیرعاملی استعفا خواهم داد. این تعهد پس از آن صورت گرفت که میلیون‌ها کاربر توییتر از او خواستند در نظرسنجی توییتری که خود میلیاردر ایجاد کرده بود کناره‌گیری کند و قول داد به آن پایبند باشد.

در ماه فوریه، او در کنفرانسی گفت که پیش‌بینی می‌کند «احتمالاً در پایان سال جاری» یک مدیرعامل برای توییتر مستقر در سانفرانسیسکو پیدا کند.

تجارت تبلیغاتی توییتر تحت حاکمیت ماسک ضربه خورده است، با این حال، او ماه گذشته به پخش کننده عمومی بریتانیا، بی بی سی، گفت که این شرکت اکنون “تقریبا” در حال شکسته شدن است.

جاسمین انبرگ، تحلیلگر Insider Intelligence، گفت: «یک مدیر عامل جدید تنها راه رو به جلو برای توییتر است.

“بزرگترین مشکل تجارت تبلیغات توییتر ایلان ماسک بود. با عقب نشینی، توییتر می تواند شروع به کشف برند شخصی ماسک از تصویر شرکتی کند و تلاش کند تا اعتماد بین تبلیغ کنندگان را دوباره به دست آورد. موفقیت این تلاش ها بستگی به این دارد که چه کسی مسئولیت را بر عهده بگیرد. اما تصور اینکه مدیرعامل جدید می‌تواند بیشتر از ماسک بحث‌برانگیزتر باشد یا به تجارت تبلیغات توییتر آسیب برساند، دشوار است.

پس از اعلام ماسک، سهام تسلا روز پنجشنبه حدود دو درصد افزایش یافت. سهامداران این شرکت خودروهای برقی نگران این هستند که چقدر از توجه او در توییتر صرف می شود.

نوامبر گذشته، او در دادگاه در مورد اینکه چگونه وقت خود را بین تسلا و سایر شرکت‌هایش، از جمله اسپیس ایکس و توییتر تقسیم می‌کند، مورد بازجویی قرار گرفت. ماسک مجبور شد در دادگاه دادگاه دلاور به دلیل اعتراض یک سهامدار به طرح غرامت 50.32 میلیارد یورویی خود به عنوان مدیرعامل شرکت خودروهای الکتریکی شهادت دهد.

دوران تصدی ماسک در راس توییتر بی نظم بوده است و او وعده ها و اعلامیه های مختلفی داده است که از آنها عقب نشینی کرده یا هرگز آنها را پیگیری نکرده است. او اولین روز خود را با اخراج مدیران ارشد شرکت و پس از آن تقریباً 80 درصد از کارکنان آن آغاز کرد. او سیستم راستی‌آزمایی پلتفرم را تغییر داده است و اعتدال محتوا و اقدامات حفاظتی در برابر انتشار اطلاعات نادرست را کاهش داده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …