شطرنج: کاروانا در بخارست پیشتاز است در حالی که دینگ و نپومنیاچچی می لنگند | ورزش

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دینگ لیرن پیروز چین و یان نپومنیاچچی، حریف روسی شکست خورده اش، تنها هشت روز پس از سرنوشت ساز قهرمانی خود در آستانه، در بخارست عقب هستند. سوپربت کلاسیک، که روز دوشنبه در پایتخت رومانی به پایان می رسد، اولین مرحله از تور بزرگ شطرنج است که توسط سنت لوئیس سازماندهی شده است و هفت نفر از 10 نفر برتر فعلی جهان در آن شرکت می کنند.

دینگ به دلیل خستگی از سری مسابقات ماراتن قزاقستان کناره گیری کرده بود و چهار بازی اول او قبل از باخت به علیرضا فیروزجا 19 ساله نصف شد که گفت: “مطمئناً، قهرمان جهان راحت تر از مگنوس است.” Nepomniachtchi خوب شروع کرد اما سپس دو بار شکست خورد.

فابیانو کاروانا، قهرمان ایالات متحده، که بینندگان آنلاین را به دلیل بینش شفاف و ادراکی خود در مورد بازی های عنوان قهرمانی جهان تحسین کردند، در بخارست به سبک خود شروع کرد، جایی که بردهای پی در پی در راندهای سوم و چهارم باعث شد او در مجموع با نیم امتیاز بیشتر از او پیشی بگیرد. نزدیکترین تعقیب کنندگان

این یادآوری بود که کاروانا در اوج خود رتبه 2851 را به خود اختصاص داد، که پس از مگنوس کارلسن و گری کاسپاروف، شماره 3 تاریخ در چهره های رسمی بود. کاروانا هنوز تنها 30 سال دارد، بنابراین کناره گیری کارلسن فرصتی را برای پیشنهاد دیگری برای تاج و تختی که او در سال 2018 به سختی از دست داد، فراهم می کند.

در دور سوم، Caruana با پرتاب 1 d4 Nf6 2 c4 g6 3 h4، گرونفلد 1 d4 Nf6 2 c4 g6 3 Nc3 d5 مورد علاقه ماکسیم واشیر-لاگرو را پیش بینی کرد، این حرکت تیز و مرسوم برای اولین بار توسط “جینجر جی ام” انگلیسی قبل از سایمون ویلیامز محبوب شد. توسط نخبگان گرفته شده است. واچیه لاگراو فرانسوی برای مقابله با آن با نسخه‌ای از Benko Gambit با b7-b5 اولیه انتخاب شد، اما پس از رها کردن پیاده دوم، Caruana آن را به دست گرفت. شوالیه‌های بلک درگیر شدند، ملکه او در اعماق موقعیت سفید گیر افتاد و مرد فرانسوی تنها پس از 23 حرکت تسلیم شد.

کاروانا و نپومنیاختچی در دور چهارم به نظر می رسید که به یک پایان مساوی می رسید تا اینکه روس ساختار پیاده خود را ضعیف کرد و کاروانا یک برد را به پایان برد که او آن را “واقعا رضایت بخش” توصیف کرد. این بازی نشان می‌دهد که چگونه Q+N اغلب در پایان بهتر از Q+B ترکیب می‌شود (Q+N v2Rs+B حتی قوی‌تر است) علی‌رغم اینکه اسماً برابر است. این اولین پیروزی کاروانا در برابر نپومنیاچچی در شطرنج کلاسیک پس از 12 تساوی و یک باخت بود.

امتیازات پس از پنج راند از 9 راند: کاروانا 3.5، فیروزجا (فرانسه)، وسلی سو (ایالات متحده) و ریچارد راپورت (رومانی) 3، واشیر-لاگراو و آنیش گیر (هلند) 2.5، دینگ، نپومنیاختچی و یان کریشتوف دودا (لهستان) ) 2, Bogdan-Daniel Deac (رومانی) 1.5. فیروزجا اکنون در رده بندی زنده در رتبه دوم جهان قرار دارد. بازی‌ها هر روز از ساعت 13:30 به وقت صبح شروع می‌شوند و می‌توانید به صورت رایگان و زنده با نظرات استاد بزرگ و رایانه در وب‌سایت‌های بزرگ شطرنج تماشا کنید.

مصاحبه اخیر نشان داد که رکس سینکوفیلد، میلیاردری که تور بزرگ شطرنج را ایجاد و تامین مالی می کند، حداقل 50 میلیون دلار به اهداف شطرنج کمک کرده است. رویداد پایانی تور در نوامبر تا دسامبر، جام Sinquefield است. شور و اشتیاق این پیرمرد 78 ساله مدت ها پیش بر اثر برخورد تصادفی هواپیما با بابی فیشر در مسیر توکیو برای ملاقات با آناتولی کارپوف ایجاد شد.

مجموع سینکوفلد باید بسیار جلوتر از سایر اهداکنندگان شطرنج در تاریخ باشد و احتمالاً در رتبه دوم پس از اتحاد جماهیر شوروی سابق قرار دارد، جایی که شطرنج از ولادیمیر لنین تا فروپاشی 1991 به شدت مورد حمایت قرار گرفت.

پیتر سویدلر، قهرمان هشت‌بار روسیه و مفسر آنلاین محبوب، به تازگی برنده تورنمنت قدرتمند سالانه دعوت Sigeman در مالمو، سوئد شده است. Svidler امتیاز 4.5/7 را به ثمر رساند، اما نتیجه برجسته توسط جوانترین استاد بزرگ جهان، آبیمانیو میشرا، اکنون 14 سال، که با دوماراجو گوکش هندی، 16 ساله دوم شد. زیر 15 سال که نسبت به میشرا در مالمو برتری دارد.

تیم های انگلیس در حال حاضر در شطرنج بالای 50 و بالای 65 سال شماره 1 جهان هستند، که بازتابی از سال های پرنعمت دهه 1980 است که تیم های المپیاد در سه نوبت پشت سر شوروی مدال نقره کسب کردند.

از این رو، مسابقات قهرمانی بزرگسالان انگلیسی آخر هفته گذشته در اسپا لیمینگتون، رویدادهای مهمی برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی در زمان برگزاری مسابقات قهرمانی جهانی 2023 در شهر اهرید، مقدونیه شمالی، در سپتامبر برگزار می شود، بود.

IM کریس بیکر با نتیجه 6 بر 7 شکست ناپذیر عنوان قهرمانی بالای 65 سال را به دست آورد، یک امتیاز بیشتر از بازیکن مورد علاقه، IM Paul Littlewood. قهرمان انفرادی بالای 65 سال جهان، GM John Nunn، در مسابقه شرکت نکرد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

قهرمانی بالای 50 سال بین دو قهرمان قدیمی مسابقات آخر هفته، جنرال موتورزان کیت آرکل و مارک هبدن، هر دو با امتیاز 5.5/7 به اشتراک گذاشته شد و در نتیجه داستانی را به تصویر کشید. وب‌سایت ECF به طور همزمان دو مجموعه متفاوت از مقررات تای‌بریک را منتشر کرد، یکی ترجیح دادن اکثر بازی‌های با بلک (که به نفع هبدن بود) و دیگری اولویت دادن به سیستم محاسبه Buchholz از حریفان قوی‌تر (که به نفع آرکل بود). پس از گفتگو با این دو بازیکن، ECF تصمیم گرفت که در شرایط منحصر به فرد، عنوان باید به اشتراک گذاشته شود.

Chess.com Manx Liberty برای دومین سال پیاپی قهرمان لیگ ملی بریتانیا، 4NCL شد. تیم جزیره من در تمام مسابقات خود پیروز شد و Chessable White Rose دوم شد، Cheddleton سوم شد و Wood Green چهارم شد. راند نهم تعیین کننده عنوان بود، زیرا مانکس 4.5-3.5 وایت رز را مغلوب کرد، یک امتیاز متشکل از هفت تساوی و یک برد برای الکسی شیروف.

شیروف یک عمل طبقاتی است. لتونیایی سابق، 50 ساله، که اکنون نماینده اسپانیا است، در دوران اوج خود شماره 2 جهان بود، اغلب با میخائیل تال مقایسه می شد و عنوان زندگی نامه خود را آتش در هیئت مدیره می گذاشت. او در چندین فصل توسط Manx برای مسابقات کلیدی 4NCL استفاده شده است، جایی که امتیاز فعلی او 10 بازی شده است، 10 برد.

هری گریو، قهرمان 22 ساله بریتانیا، و پیتر رابرسون، 34 ساله، هر دو استانداردهای دوم استاد بزرگ (سه مورد برای عنوان قهرمانی به اضافه امتیاز 2500 مورد نیاز است) را در فصل 4NCL با مجموع شکست ناپذیری 9/11 و 8 تکمیل کردند. /11. هر دو برای تیم کوسه ها بازی می کنند، که کاپیتان آن رویکردی عمل گرایانه برای کمک به تیمش برای رسیدن به اهداف فردی خود دارد. در آخر هفته آخر، گریو و رابرسون هر سه بازی خود را با مهره‌های سفید مطلوب انجام دادند، زیرا ترتیب تخته برای هر مسابقه تغییر می‌کرد.

3867: 1 Ng5+! fxg5 2 Qf3+ Kg8 3 Rxe6! و بلک استعفا داد. اگر 3…Rxe6 4 Qf8 mate و اگر 3…Qf7 4 Bf5! با تهدید 5 Rxe8+ Qxe8 6 Be6+! و رفیق، برنده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …