وزیر می گوید که بریتانیا پس از انتخابات باید سن بازنشستگی را افزایش دهد | سیاست اقتصادی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مل استراید، وزیر کار و بازنشستگی، پیشنهاد کرده است که وزرا باید در مورد افزایش سن بازنشستگی دولتی به 68 سال در دو سال اول مجلس آینده “چشمک بگیرند”.

پس از به تأخیر انداختن این تصمیم به دلیل توقف امید به زندگی، استراید گفت که هنوز باید این تصمیم گرفته شود، اما احتمالاً این تصمیم برای جانشین او در این شغل خواهد بود و مردم هنوز 10 سال در جریان خواهند بود.

او همچنین گفت که “در حال حاضر هیچ برنامه ای” برای تغییر قفل سه گانه افزایش حقوق بازنشستگان در مانیفست بعدی محافظه کاران وجود ندارد، اما از تضمین حفظ آن کوتاهی کرد.

استراید این اظهارات را در حالی بیان کرد که در یک ناهار در وست مینستر به خبرنگاران گفت و از او پرسیده شد که آیا دولت تلاش خواهد کرد در آینده با توجه به شورش ها و اعتراضات در فرانسه، برنامه های خود برای افزایش سن بازنشستگی را بازنگری کند.

وزیر کار و بازنشستگی، یکی از متحدان نزدیک ریشی سوناک، گفت: «فکر نمی‌کنم در روحیه ملی ما باشد که شروع به شورش و سوزاندن مسائل بر سر حقوق بازنشستگی دولتی کنیم. در نهایت من تصمیم گرفتم [to delay] به دلیل کووید و بلاتکلیفی های اقتصادی و این واقعیت که مهم این است که شما 10 سال از هر تغییری به مردم اطلاع دهید.»

محدوده تاریخ برای افزایش سن بازنشستگی دولتی از 67 به 68 سال به دهه 2030 می رسد: شما در حال بحث در مورد دهه های 2030، 40 یا حدود آن هستید. هیچ دلیلی وجود ندارد که ما اکنون تصمیم بگیریم. شما می توانید تا یکی دو سال اول مجلس بعدی صبر کنید، این تصمیم را بگیرید و همچنان 10 سال به مردم اطلاع دهید.

با این حال، او گفت که این تصمیم هنوز باید اتخاذ شود.

یک تنش واقعی وجود دارد زیرا اگر به گزارش های پایداری مالی OBR نگاه کنید که 50 سال پیش بینی می کند … تغییرات جمعیتی و هزینه های بازنشستگی واقعاً در جهت اشتباهی است. بنابراین یک نقطه از زمان وجود دارد که در آن باید گزنه را گرفت، اما نیازی به گرفتن آن نیست تا زمانی که کسی غیر از من در آن باشد. [job]استراید گفت، و پیشنهاد کرد که پس از انتخابات بعدی خود را منشی کار و بازنشستگی نمی بیند.

استراید در پاسخ به سوالی درباره قفل سه گانه حقوق بازنشستگی، که تضمین می‌کند پرداخت‌ها به میزان تورم، درآمد یا 2.5 درصد افزایش می‌یابد، گفت: «در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای کنار گذاشتن آن در مانیفست انتخاباتی بعدی محافظه‌کاران وجود ندارد». او گفت: «فکر می‌کنم قفل سه‌گانه تصمیم نخست وزیر و دیگران است و هیچ برنامه‌ای برای تغییر قفل سه‌گانه وجود ندارد».

امسال بازنشستگان شاهد رشد بی سابقه 10 درصدی در زمانی خواهند بود که رشد دستمزدها در بحبوحه تورم بالا تنها حدود 5.5 درصد است.

طبق برنامه‌های فعلی، سن بازنشستگی دولتی 66 سال به صورت مرحله‌ای بین سال‌های 2026 و 2028 به 67 سال افزایش می‌یابد و سپس بین سال‌های 2044 تا 2046 به 68 سال افزایش می‌یابد که بر افرادی که پس از آوریل 1977 متولد شده‌اند تأثیر می‌گذارد.

یک بررسی دولتی در سال 2017 پیشنهاد کرد که دامنه دوم به اواخر دهه 2030 کشیده شود و میلیون‌ها نفر از متولدین اوایل دهه 1970 که انتظار داشتند در 67 سالگی بازنشسته شوند مجبور شوند یک سال دیگر صبر کنند.

گزارش‌ها در ژانویه ادعا می‌کردند که وزیران قصد داشتند این افزایش را تا سال 2035 پیش ببرند – که بر افرادی که امروز 54 سال به پایین‌تر هستند – در پاسخ به لابی‌گری خزانه‌داری که امیدوار بود میلیاردها پوند در پرداخت‌های بازنشستگی دولتی پس انداز کند.

با این حال، با انتظار برگزاری انتخابات عمومی در پاییز سال آینده، وزرا از واکنش احتمالی رای دهندگان میانسال به این تغییر بیم داشتند. شورش ها در فرانسه بر سر افزایش برنامه ریزی شده سن بازنشستگی این کشور از 62 به 64 سال، مقامات بریتانیا را نیز نگران کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …