ارتباط جنسی؟ رابطه جنسی؟ هیچ کدام؟ نوجوانان بر روی تعاریف و عادات در حال تحول تمرکز می کنند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سانفرانسیسکو — موقعیت ها “پیوندهای یواشکی.” «مرحله صحبت کردن»، مرحله معاشقه شناختن شما – که معمولاً از طریق متن انجام می شود – که می تواند منجر به ارتباط شود.

دانش آموزان دبیرستانی رابطه جنسی کمتری دارند. این چیزی است که مطالعات می گویند. اما این بدان معنا نیست که آنها کمتر رابطه جنسی دارند.

زبان عشق و شهوت جوان و اعمال پشت آن در حال تکامل است. کارشناسان می گویند و این تغییر به اندازه کافی در مطالعات ملی ثبت نشده است.

برای سال‌ها، مطالعات نشان می‌دهد که میزان رابطه جنسی دانش‌آموزان دبیرستانی آمریکایی کاهش یافته است. بر اساس نظرسنجی اخیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، این روند، تعجب آور نیست، در سال های اول همه گیری ادامه یافت. این مطالعه نشان داد که 30 درصد از نوجوانان در سال 2021 گفتند که تا به حال رابطه جنسی داشته اند، در مقایسه با 38 درصد در سال 2019 و کاهش قابل توجهی نسبت به سه دهه قبل، زمانی که بیش از نیمی از نوجوانان رابطه جنسی را گزارش کردند، کاهش یافته است.

آسوشیتدپرس این یافته ها را به نوجوانان و کارشناسان در سراسر کشور برد تا تفسیر آنها را جویا شوند. والدین: برخی از پاسخ ها ممکن است شما را شگفت زده کند.

معنای رابطه جنسی: بستگی دارد از چه کسی بپرسید

برای شروع، تعریف جنسیت چیست؟

«هوم این سوال خوبی است.

او 20 ثانیه در مورد آن فکر کرد، سپس طیف وسیعی از احتمالات را برای رابطه جنسی دگرجنسگرا، رابطه جنسی دهانی و روابط بین شرکای همجنس یا LGBTQ فهرست کرد. در محوطه دانشگاه او، اتصالات کوتاه مدت – که به عنوان “موقعیت ها” شناخته می شوند – معمولا از نظر سلامتی و عاطفی دارای تعهد کم و خطر بالایی هستند.

همچنین “پیوندهای یواشکی” وجود دارد – وقتی مخفیانه با هم ارتباط برقرار می کنید و به دوستان خود نمی گویید. «من احساس می‌کنم که افراد بیشتری از رابطه جنسی نقل قول می‌کنند – فقط نه لزوماً بین یک مرد و یک زن.»

برای نوجوانان امروزی، مکالمه در مورد تمایلات جنسی از یک موقعیت دوتایی به یک طیف در حال حرکت است و به همین ترتیب انواع روابط جنسی افراد نیز همینطور است. و در حالی که واژگان در مورد رابطه جنسی در حال تغییر است، سوال اصلی در نظرسنجی CDC از زمانی که آژانس دولتی مطالعه دوسالانه خود را در سال 1991 آغاز کرد، به همین شکل بیان شده است: آیا “تا به حال آمیزش جنسی داشته اید؟”

کی 18 ساله که خود را دگرباش می داند و در یک دبیرستان دولتی در نزدیکی لنسینگ، میشیگان تحصیل می کند، می گوید: «راستش، این سؤال کمی خنده دار است. احتمالاً نوجوانان زیادی هستند که می‌گویند، «نه، من هرگز رابطه جنسی نداشته‌ام، اما انواع دیگری از رابطه جنسی داشته‌ام».

AP موافقت کرد که از نام کوچک یا میانی نوجوانان برای این مقاله استفاده کند، زیرا نگرانی مشترکی که آنها در مورد واکنش شدید در مدرسه، خانه و در رسانه های اجتماعی برای صحبت در مورد زندگی جنسی همسالان خود و روابط LGBTQ + بیان کردند.

هویت جنسی در حال تکامل است

چندین متخصص می گویند که یافته های CDC می تواند نشان دهنده تغییری در نحوه تکامل تمایلات جنسی نوجوانان باشد، با رایج تر شدن سیالیت جنسیتی همراه با کاهش انگ در مورد شناسایی غیر دگرجنس گرایان.

آنها به یافته دیگری در مطالعه امسال اشاره می‌کنند که نشان می‌دهد نسبت بچه‌های دبیرستانی که خود را دگرجنس‌گرا می‌شناسند به حدود 75 درصد کاهش یافته است، از حدود 89 درصد در سال 2015، زمانی که CDC شروع به سؤال در مورد تمایلات جنسی کرد. در همین حال، سهم افرادی که خود را لزبین، همجنس‌گرا یا دوجنس‌گرا معرفی کرده‌اند، از 8 درصد در سال 2015 به 15 درصد افزایش یافته است.

تارین گال، مدیر اجرایی سازمان میشیگان در مورد سلامت جنسی نوجوانان، گفت: «فقط تعجب می‌کنم، اگر جوانان در زمان ایجاد سؤالات در اتاق بودند، چگونه آنها را متفاوت بیان می‌کردند.

رابطه جنسی تنها یکی از موضوعاتی است که توسط مطالعه CDC تحت پوشش قرار گرفته است، به نام نظرسنجی رفتار پرخطر جوانان. یکی از منابع اصلی داده های ملی در مورد دانش آموزان دبیرستانی در مورد طیف وسیعی از رفتارها، هر دو سال یک بار انجام می شود و حدود 100 سوال در مورد موضوعاتی از جمله سیگار کشیدن، الکل، مصرف مواد مخدر، قلدری، حمل اسلحه و رابطه جنسی می پرسد. بیش از 17000 دانش آموز در 152 دبیرستان دولتی و خصوصی در سراسر کشور به نظرسنجی 2021 پاسخ دادند.

کاتلین اتیر، مدیر بخش سلامت نوجوانان و مدارس CDC، که این مطالعه را رهبری می‌کند، می‌گوید: «این خط خوبی است که باید سعی کنیم راه برویم».

از منظر روش شناختی، تغییر یک سوال مقایسه روندها در طول زمان را دشوارتر می کند. هدف این است که یک عکس فوری ملی از رفتار نوجوانان بگیریم، با این درک که سوالات ممکن است تمام تفاوت های ظریف را در بر نگیرند. اتیر می‌گوید: «این به ما اجازه نمی‌دهد در برخی زمینه‌ها آنقدر که می‌خواهیم عمیق برویم.

به عنوان مثال، نظرسنجی ملی در مورد رابطه جنسی دهانی که خطر گسترش عفونت های مقاربتی را به همراه دارد، سؤال نمی کند. در مورد “رابطه جنسی”، اتیر می‌گوید: “ما سعی می‌کنیم از اصطلاحی استفاده کنیم که می‌دانیم جوانان آن را درک می‌کنند و متوجه می‌شویم که ممکن است تمام روش‌هایی را که جوانان جنسیت را تعریف می‌کنند، در بر نگیرد.”

آیا سکس کمتر نوجوانان خبر خوبی است؟

فراتر از معناشناسی، تئوری های زیادی در مورد اینکه چرا نرخ گزارش شده رابطه جنسی در دبیرستان به طور پیوسته کاهش یافته است – و آنچه ممکن است در مورد جامعه آمریکا بگوید وجود دارد.

شارون هوور، یکی از مدیران مرکز ملی بهداشت روانی مدارس در دانشگاه مریلند، می‌گوید: «من تصور می‌کنم برخی از والدین خوشحال و برخی نگران هستند، و فکر می‌کنم احتمالاً دلیل خوبی برای هر دو وجود دارد. مقامات بهداشتی دوست دارند روندهایی را ببینند که منجر به حاملگی نوجوانان و بیماری های مقاربتی کمتر می شود.

هوور می گوید: «اما آنچه ما نمی دانیم این است که این برای مسیر حرکت جوانان چه معنایی دارد.

کاهش امسال، شدیدترین افتی که تا به حال ثبت شده است، به وضوح ارتباط زیادی با این بیماری همه گیر داشت، که بچه ها را منزوی نگه می داشت، از دوستان دور می کرد و در رسانه های اجتماعی غوطه ور می کرد. هوور گفت، حتی زمانی که زندگی به حالت عادی بازگشت، بسیاری از بچه ها از تعامل رو در رو احساس ناراحتی می کردند و متوجه شدند که مهارت هایشان در ارتباط کلامی کاهش یافته است.

این نظرسنجی در پاییز 2021 انجام شد، درست به همان اندازه که بسیاری از دانش آموزان K-12 پس از یک سال مدرسه آنلاین به کلاس های درس حضوری بازگشتند.

چند نوجوان مصاحبه شده گفتند که با بازگشایی مدارس، آنها با اضطراب اجتماعی شدید که با ترس از ابتلا به کووید ترکیب شده بود، بازگشتند. این یک لایه جدید به نگرانی های قبل از همه گیری در مورد روابط جنسی مانند باردار شدن یا ابتلا به بیماری های مقاربتی اضافه کرد.

به یاد می‌آورم که فکر می‌کردم، اگر مریض شوم چه؟ اگر به بیماری مبتلا شوم چه؟ کی، جوان 18 ساله از میشیگان، می گوید اگر مهارت های مردمی برای این کار را نداشته باشم، چه می شود؟ همه این «چه می‌شد» قطعاً بر روابط شخصی من و نحوه تعامل من با غریبه‌ها یا شرکای شخصی تأثیر گذاشت.»

ابی تاو، دانشجوی کالج، می‌گوید که ترس دیگر، چشم‌های کنجکاو والدین است، که نمی‌داند آیا فرزندپروری با هلیکوپتر نقشی در آنچه او «ساختگی نوزاد نسل ما» می‌نامد، ایفا کرده است. یک دانشجوی ارشد در دانشگاه اوکلاهاما، تاو، دانش‌آموزانی را در کالج می‌شناسد که والدینشان با استفاده از برنامه‌های ردیابی مکان آنها را کنترل می‌کنند.

تاو، 22 ساله، که در رشته مددکاری اجتماعی و مطالعات جنسیتی تخصص دارد، می‌گوید: «وقتی دانش‌آموزانشان خوابگاه را ترک می‌کردند و به خوابگاه برمی‌گشتند، والدین اعلان‌های فشاری دریافت می‌کردند.

تاو همچنین متوجه «حس کلی سرخوردگی» در نسل خود می شود. او به آماری اشاره می کند که امروزه کمتر نوجوانی گواهینامه رانندگی می گیرد. او می‌گوید: «فکر می‌کنم بین توانایی رانندگی دانش‌آموزان و رابطه جنسی دانش‌آموزان رابطه‌ای وجود دارد.»

کارشناسان می گویند یکی دیگر از دلایل کاهش نرخ رابطه جنسی می تواند دسترسی آسان به پورن آنلاین باشد. طبق گزارشی که در اوایل سال جاری توسط Common Sense Media، یک گروه غیرانتفاعی حمایت از کودکان منتشر شد، تا سن 17 سالگی، سه چهارم نوجوانان پورنوگرافی آنلاین را مشاهده کرده‌اند و میانگین سنی برای اولین بار در معرض 12 سالگی است.

جاستین فونت، معلم آموزش جنسی مستقر در نیویورک، می‌گوید: «پورن در حال تبدیل شدن به سکس برای جوانان است. او می گوید پورنوگرافی ایده های نوجوانان در مورد اعمال جنسی، قدرت و صمیمیت را شکل می دهد و آن را منحرف می کند. شما می توانید به عقب، سریع به جلو، هر چقدر که می خواهید بازی کنید. نیازی نیست که شما به احساس آن شخص فکر کنید.»

آیا تعریف متحول کننده ای از رضایت وجود دارد؟

تعدادی از کارشناسان گفتند که امیدوارند این کاهش تا حدودی به درک گسترده تر از رضایت و افزایش آموزش جنسی «جامع» که در بسیاری از مدارس آموزش داده می شود، نسبت داده شود، که به یک هدف در جنگ های فرهنگی جاری تبدیل شده است.

برخلاف برنامه‌های صرفاً پرهیز، دروس شامل بحث در مورد درک روابط سالم، هویت جنسیتی، گرایش جنسی و پیشگیری از بارداری‌های برنامه‌ریزی نشده و عفونت‌های مقاربتی است. او گفت، برخلاف آنچه منتقدان فکر می‌کنند، اگر جوانان به آموزش جنسی دسترسی داشته باشند، احتمالاً شروع فعالیت جنسی را به تاخیر می‌اندازند.

برخی از مدارس و سازمان‌ها آموزش جنسی را با مشاوره با همسالان تکمیل می‌کنند، جایی که نوجوانان آموزش می‌بینند تا در مورد روابط و موضوعات دیگری با یکدیگر صحبت کنند که ممکن است جوانان از بزرگ کردن آنها با بزرگسالان احساس ناراحتی کنند.

آنیکا، 14 ساله، یک سفیر همسال است که توسط Planned Parenthood آموزش دیده و دانشجوی سال اول دبیرستان در کالیفرنیای جنوبی است. او به دوستانش در روابط مسموم راهنمایی می کند و نگران فراگیر شدن پورن در بین همسالانش، به ویژه دوستان مرد است. برای او واضح است که این بیماری همه گیر زندگی جنسی را متوقف کرده است.

بررسی سال 2023 CDC که در حال حاضر در حال انجام است، نشان خواهد داد که آیا کاهش موقتی بوده است یا خیر. آنیکا مشکوک است که یک سنبله را نشان دهد. به نظر می رسد حداقل در مدرسه او دانش آموزان در حال جبران زمان از دست رفته هستند.

او گفت: «مردم آن دو سال را از دست دادند، بنابراین بیشتر هوس آن را دارند. او اغلب در حمام مدرسه بوده است که در آن زوج‌ها در غرفه‌های کنار او مشغول فعالیت‌های جنسی هستند.

باز هم تعریف جنسیت؟ آنیکا می گوید: «هر گونه عمل جنسی. “و آمیزش جنسی یکی از انواع اعمال است.”

دکتر جان سانتلی، استاد دانشگاه کلمبیا که در زمینه جنسیت نوجوانان متخصص است، می‌گوید: برای به دست آوردن یک قرائت واقعی دقیق از تمایلات جنسی نوجوانان، باید تکامل زبان را در نظر گرفت.

وی خاطرنشان می کند: «کلمه مقاربت قبلاً معنای دیگری داشت. “قبلاً مقاربت فقط به معنای صحبت بود.”

___

جوسلین گکر یک خبرنگار آموزشی برای آسوشیتدپرس، مستقر در سانفرانسیسکو است. او را در توییتر در http://twitter.com/jgecker دنبال کنید

___

تیم آموزشی AP از شرکت کارنگی نیویورک پشتیبانی می شود. AP تنها مسئول تمام محتوا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …