اقتصاد بریتانیا در ماه مارس به طور غیرمنتظره ای 0.3 درصد کوچک شد | رشد اقتصادی (GDP)

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اقتصاد بریتانیا در ماه مارس به طور غیرمنتظره ای 0.3 درصد کوچک شد، زیرا هزینه های بحران زندگی و اقدامات صنعتی تلفات زیادی را به همراه داشت.

با این حال، بر اساس گزارش دفتر آمار ملی، اقتصاد در کل سه ماهه اول 0.1 درصد رشد کرد که عمدتاً به دلیل ژانویه قوی بود، در حالی که رشد در فوریه ثابت بود. رشد 0.1 درصدی در سه ماهه پایانی سال 2022 را دنبال کرد.

دارن مورگان، مدیر آمار اقتصادی ONS، می‌گوید: «با وجود انقباض اقتصاد بریتانیا در ماه مارس، تولید ناخالص داخلی کمی بیش از سه ماهه اول رشد کرد.

“پاییز در ماه مارس ناشی از کاهش گسترده در بخش خدمات بود. علیرغم راه اندازی پلاک های جدید، فروش خودروها با استانداردهای تاریخی پایین بود – ادامه روندی که از زمان شروع همه گیری مشاهده شد – و انبارداری، توزیع و خرده فروشی نیز ماه ضعیفی داشتند.

این سقوط تا حدی با یک ماه قوی برای تولید و همچنین رشد در تولید و توزیع گاز و همچنین در ساخت و ساز جبران شد.

بانک مرکزی انگلیس که نرخ بهره را در روز پنجشنبه به 4.5 درصد افزایش داد، پیش‌بینی کرد که اقتصاد انگلیس در سال جاری با رکود مواجه خواهد شد – انتظار رشد 0.25 درصدی – پس از پاره شدن پیش‌بینی سال گذشته مبنی بر اینکه بریتانیا در مسیر طولانی‌ترین رنج قرار دارد. رکودهای ثبت شده که تا سال 2024 ادامه دارد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

مقامات بانک مرکزی گفتند که تورم که در ماه مارس 10.1 درصد بود، در تابستان به شدت کاهش خواهد یافت، اما به طور متوسط ​​در سه ماه آخر سال تنها به 5.1 درصد خواهد رسید که هنوز بسیار بالاتر از هدف 2 درصدی خود است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …