“مرزهای ما باز نیستند”: قوانین جدید مهاجرتی ایالات متحده به اجرا در می آید

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

امنیت داخلی ایالات متحده اصرار دارد که “مرزهای ما باز نیستند”، زیرا قوانین مهاجرتی جدید به اجرا گذاشته می شود که بسیاری از مهاجران فکر می کنند که گرفتن پناهندگی را برای آنها دشوارتر می کند.

هزاران مهاجر پنجشنبه شب قبل از پایان «عنوان 42» در مرز ایالات متحده و مکزیک تجمع کردند، قانونی که توسط دونالد ترامپ در طول همه گیری همه گیر به اجرا در آمد و امکان اخراج فوری مهاجرانی را که به طور نامنظم از مرز عبور می کردند، می داد.

این ماده قرار بود نیمه شب منقضی شود و با قوانین جدیدی جایگزین شد که بسیاری از مهاجران فکر می کنند می تواند شانس دسترسی آنها به ایالات متحده را بیشتر محدود کند.

حضور گشت‌های وزارت امنیت داخلی (DHS) در شهرهای مرزی مانند ال پاسو تشدید شد زیرا ایالات متحده تلاش کرد مهاجران آمریکای لاتین را که از کشورهایشان فرار می‌کنند متقاعد کند که از عبور از مرز خودداری کنند.

الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی ایالات متحده گفت: «می خواهم خیلی واضح بگویم، مرزهای ما باز نیستند.

افرادی که به طور غیرقانونی و بدون مبنای قانونی برای ماندن از مرز ما عبور می کنند، به سرعت تحت رسیدگی قرار خواهند گرفت و حذف خواهند شد.»

از این پس، “عنوان 8” قانون مهاجرت تاریخی حاکم بر ایالات متحده را اعمال می کند.

علاوه بر این، دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، اقدامات جدیدی را برای محدود کردن دسترسی به پناهجویان اعلام کرده است.

این مقررات جدید که توسط رئیس جمهور جو بایدن به منظور کاهش فشار در مرز تدوین شده است، پناهجویان و سایر مهاجران را ملزم می کند که از خارج از کشور درخواست ورود کنند.

برای افرادی که قصد عبور غیرقانونی را داشته باشند، ممنوعیت پنج ساله یا اتهامات کیفری اعمال خواهد شد.

ایالات متحده متعهد شده است که مراکز پردازش در کشورهای دیگر راه اندازی کند و در حال ایجاد برنامه های ویژه پناهندگی برای برخی از مکان ها مانند هائیتی و گسترش مجوزهای کار موقت است.

پناهجویان باید از طریق یک اپلیکیشن گوشی هوشمند به دنبال مصاحبه باشند – اگرچه کاربران گزارش می دهند که در بهترین حالت مشکل دارد، اما برای افرادی که تلفن کار می کنند یا وای فای ندارند، مانعی ایجاد می کند، و گمرک و گشت مرزی تنها می توانند روزانه 1000 قرار ملاقات تعیین کنند.

اما جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا برای اتخاذ یک خط سخت‌تر تلاش می‌کنند و روز پنج‌شنبه لایحه‌ای را برای تمدید دیوار مرزی آمریکا و مکزیک و اعمال تدابیر جدید علیه مهاجران به تصویب رساندند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …