مسافران راه آهن در آخر هفته با اختلال اعتصاب در سراسر بریتانیا مواجه هستند | اعتصاب راه آهن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خدمات ریلی در سراسر بریتانیا در روز جمعه به شدت مختل خواهد شد زیرا رانندگان قطار اولین موج از آخرین موج اعتصابات برنامه ریزی شده را در یک مناقشه طولانی مدت در مورد دستمزد برگزار می کنند.

اعضای اتحادیه رانندگان اسلف تقریباً در تمام اپراتورهای بزرگ مسافربری در انگلستان به مدت 24 ساعت اعتصاب خواهند کرد و برخی از خدمات عمده بین شهری و مسافرتی را به طور کامل متوقف خواهند کرد.

خدمات فرامرزی به ولز و اسکاتلند نیز تحت تأثیر قرار خواهد گرفت، اگرچه اتحادیه فقط با شرکت هایی که با وزارت حمل و نقل در انگلستان قرارداد دارند اختلاف مستقیم دارد.

هیچ قطاری در شبکه هایی از جمله آوانتی، جنوب شرقی، گویا تیمزلینک، شمالی، وست میدلندز، ترانس پنین اکسپرس و کراس کانتری حرکت نخواهد کرد.

اعتصاب رانندگان روز شنبه توسط خدمه قطار که از اعضای اتحادیه RMT هستند، دنبال می شود. انتظار می رود این اعتصاب به شدت بسیاری از خدمات را مختل کند، اگرچه اکثر آنها تعداد محدودی قطار را تردد خواهند کرد.

دبیر کل اسلف، میک ویلان، گفت: «در صحبت با اعضای شاخه های بالا و پایین کشور، آنها مصمم هستند که اعتصابات تا زمانی که لازم باشد ادامه خواهند داشت. اگر دولت پیشنهاد معقولی بدهد، فردا می‌تواند این اختلاف را حل کند.»

اسلف پس از رد پیشنهاد دستمزد 4 درصد در سال در طی دو سال از سوی بدنه اپراتورهای قطار، گروه تحویل ریلی (RDG) برای این جمعه و همچنین 31 می و 3 ژوئن اعتصاب کرد. دستمزد اکثر رانندگان در طول همه گیری مسدود شد.

اقدامات صنعتی بیشتر در قالب ممنوعیت اضافه کاری هفته آینده اجرایی خواهد شد، که می تواند بسیاری از اپراتورهایی را که به کار در روز استراحت متکی هستند، مختل کند، و برخی مانند Chiltern قبلاً در مورد لغو هشدار داده اند.

اسلف در حال رای گیری مجدد اعضا برای اعتصاب طولانی مدت است که نتایج آن در ژوئن انتظار می رود.

در یک رای مشابه توسط RMT، اعضای اتحادیه که در 14 شرکت اصلی راه‌اندازی قطار کار می‌کردند، به ادامه اعتصابات رای دادند.

دبیر کل RMT، میک لینچ، گفت: «در طول این مناقشه – که بیش از یک سال طول کشیده است – دولت دست شرکت‌های راه‌آهن را بسته و از ارائه یک معامله عادلانه جلوگیری کرده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

ما اعتصاب می کنیم تا کارفرمایان و دولت ببینند که خشم عظیم کارگران راه آهن بسیار واقعی است و آنها باید این واقعیت را بشناسند، با واقعیت روبرو شوند و پیشنهادات بهتری ارائه دهند.»

اسلف و RMT به خاطر اعتصاب آخر هفته فینال مسابقه آهنگ یوروویژن مورد انتقاد قرار گرفته اند، زمانی که انتظار می رود هزاران نفر به لیورپول بروند زیرا بریتانیا میزبان این رویداد به نمایندگی از برندگان سال گذشته، اوکراین است.

هر دو اتحادیه هدف قرار دادن فینال را رد کرده اند، و RMT گفت که این تنها تاریخ موجود بر اساس قوانین اعتصاب پس از رد اجرای آخرین پیشنهاد پرداخت است. Merseyrail که با مقامات محلی قرارداد دارد و مورد اختلاف نیست، قطارهای اضافی سوار می کند.

RDG از مسافران خواسته است قبل از سفر در روزهای جمعه و شنبه و همچنین صبح یکشنبه که ممکن است برخی از خدمات به دلیل اثرات پس از اعتصاب مختل شود، بررسی کنند. این سازمان گفت که “فقط می تواند برای این اختلال غیرضروری و مضر عذرخواهی کند”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …